Opinie

Breżniew na stadionie

Numer 214 - 23.05.2012
Pijany Leonid Breżniew dyrygujący śpiewającymi Międzynarodówkę delegatami na zjazd PZPR i Edward Gierek gorliwie skłaniający głowę, gdy to na niego pada wzrok dyrygenta – ten popularny w internecie filmik przypomniał mi się, gdy usłyszałem, że loża polskiego prezydenta na Stadionie Narodowym sprzedana została rosyjskiemu biznesmenowi.

Oświadczenie SDP w sprawie Ewy Stankiewicz

Numer 213 - 22.05.2012
Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz przedstawiciele oddziałów regionalnych SDP wyrażają oburzenie agresywnym zachowaniem posła PO Stefana Niesiołowskiego wobec dziennikarki i dokumentalistki red. Ewy Stankiewicz (…). Było to ewidentne złamanie zasad regulujących relacje polityk – dziennikarz w każdym demokratycznym państwie.

Winny Lipiec, winna Platforma

Numer 213 - 22.05.2012
Tak mógłby brzmieć tytuł materiału jakiegoś prawicowego medium po wyroku w sprawie byłego ministra w rządzie PiS-u. Takiego tytułu oczywiście nigdzie nie było, bo nikt rozsądny korupcji bronić i tłumaczyć nie będzie. A jak „Gazeta Wyborcza” zareagowała na wyrok Beaty Sawickiej z PO, gdy sąd uznał, że nie tylko brała w łapę, ale i działania CBA w tej sprawie były bez zarzutu?

Plurimos annos, Eminencjo!

Numer 213 - 22.05.2012
W tych dniach ks. kard. Franciszek Macharski, emerytowany metropolita, świętuje 85. rocznicę swoich urodzin. Jest to postać nietuzinkowa. Wywodzi się z rodziny kupieckiej, do której należała słynna krakowska restauracja Hawełka. W czasach studenckich poznał Karola Wojtyłę i stał się jednym z jego najbliższych przyjaciół. Tej przyjaźni był szczególnie wierny, gdy z jego nominacji w 1978 r.

Nonsensy Radosława Sikorskiego

Numer 213 - 22.05.2012
Ostatnie wypowiedzi w sprawie tarczy antyrakietowej ministra Radosława Sikorskiego wpisują się w konsekwentnie prowadzoną przez niego od dłuższego czasu politykę. Jedyne logiczne wyjaśnienie, jakie znajduję na tego typu linię postępowania, to chęć znalezienia za jakiś czas intratnej posady w strukturach europejskich.

Los Gowina

Numer 212 - 21.05.2012
Jarosław Gowin dziś jeszcze sam z siebie nie ma ani wystarczających zasobów, ani kompetencji, by stać się istotnym graczem na scenie politycznej i uniezależnić się od premiera Donalda Tuska. Jednak dynamika wydarzeń może nas zaskoczyć.

Panie premierze, przepraszamy!

Numer 212 - 21.05.2012
Wiadomo już dlaczego program budowy autostrad na Euro zakończył się klapą. To znaczy, sorry, sukcesem oczywiście, tylko takim, jak ten traktor Laskowika, co to miał trzy koła dobre tylko, cholera, jechać nie chciał. Teraz też wszystko jest gotowe, jeśli nie w realu, to przynajmniej na papierze – słynna przejezdność urzędowa, a ostatnio nawet przelotowość (tuskopterem).

Pionek Tuska

Numer 212 - 21.05.2012
Słyszę często, że nie warto poważnie traktować tego, co robi Niesiołowski, bo wszyscy wiedzą, że nadaje się on do skierowania na badania psychiatryczne. Ta teoria „chorego Niesioła” być może ma odzwierciedlenie w faktycznych kłopotach zdrowotnych polityka, ale w ogóle nie powinna mieć znaczenia.

Chamstwo lisa

Numer 212 - 21.05.2012
Gdy zwierzakom z rudą kitą spada sprzedaż, jedyne, co pozostaje, to prowokacja. W dzisiejszym „Newsweeku” z okładki patrzą na nas Chrystus i Maryja. Tam gdzie ich serca – niebieskie gwiazdy Dawida. Całą kompozycję wieńczy napis „JEZUS MARIA ŻYDZI”. Przypominanie oczywistej prawdy, że zarówno Chrystus, jak i Matka Boska byli pochodzenia żydowskiego, nie jest niczym złym.

Z drogi śledzie, premier jedzie!

Numer 211 - 19.05.2012
Autostrady gotowe! Można nad nimi latać helikopterem. Gotowość zameldował Sławomir Nowak. Podwykonawcy jakoś się nie kwapili. Stadiony gotowe! Oblotu dokonała sama ministra Mucha. Przepustowość dworcowych toalet zameldowała TVN24. I tak oto państwo zdaje egzamin. Przepustowość – przelotność – przejezdność. I tylko pociąg TLK nr 38111 z Przemyśla do Szczecina przejezdności nie miał.