Opinie

Psubraty i kwiaty

Numer 275 - 03.08.2012
„A dzisiaj ta ciżba moskiewskich zaprzańców, / A dzisiaj te same psubraty / Z butami się pchają na groby powstańców / I wieńce im niosą i kwiaty” – pisał o dygnitarzach PRL-u czczących rocznicę Powstania Warszawskiego Marian Hemar.

Liga Demokratyczna

Numer 275 - 03.08.2012
W Afryce i w części Azji rośnie napięcie spowodowane buntem przeciwko panującym reżimom z jednej strony, a z drugiej grą mocarstw i ościennych państw. Wojna wisi w powietrzu i może ogarnąć kilka krajów. ONZ jest niemal całkowicie bezradne wobec sprzeciwu Rosji i Chin. Problem ma jeszcze bardziej zasadnicze znaczenie: w imię czego jedne kraje mają prawo interweniować u innych.

Podgryzanie w sezonie ogórkowym

Numer 274 - 02.08.2012
W sezonie ogórkowym rozpoczęło się wielkie podgryzanie. Szymon Hołownia, czyli gość robiący za Terlikowskiego dla salonu, zrezygnował z pisania w „Newsweeku”, na co odpowiedział Lis, oskarżając Hołownię o wysługiwanie się obu stronom sporu – tak Kościołowi, jak i antyklerykałom. I trudno nie przyznać po części racji celebrycie prowadzącemu portal o parówkach.

Powrót mundurów Wehrmachtu

Numer 274 - 02.08.2012
Wczoraj poszedłem z Wojtkiem Muchą zapalić świeczkę przy odkopywanych mogiłach na Cmentarzu Powązkowskim. Dowiedziałem się, że część ofiar chowano tam w mundurach Wehrmachtu. Aby pohańbić i opluć je nawet po śmierci. By zaprzeczyć dziedzictwu bohaterów II RP. To zresztą w ogóle stara tradycja czerwonych środowisk, ujęta w coraz to nowsze formy.

Nie zohydzicie patriotyzmu

Numer 274 - 02.08.2012
Od 1944 r. zawsze przed 1 sierpnia trwa organizowany przez wyznawców luksemburgizmu festiwal wylewania pomyj na Powstanie Warszawskie. Komuniści robili to wprost, mówiąc o bandytach z AK. Po 1990 r. rozliczaniem Powstania zajęła się „Gazeta Wyborcza”, która zasłynęła m.in.

Symbol łączący pokolenia

Numer 273 - 01.08.2012
Mam niestety wrażenie, że obecnej ekipie rządzącej zależy na zacieraniu i osłabianiu polskiej pamięci historycznej. Na pewno nie jest w stanie uhonorować i kultywować pamięci o Powstaniu Warszawskim w taki sposób, jak robił to śp. Prezydent Lech Kaczyński. Na szczęście pamięć o zrywie z pierwszego sierpnia 1944 r.

Bezrobocie młodych

Numer 273 - 01.08.2012
Śmieszna scena, w której premier Tusk ściga nepotyzm posła Kalemby (którego syn pracuje w ARR), a poseł Kalemba nepotyzm premiera Tuska (którego syn pracuje na lotnisku), wiele mówi o dzisiejszej Polsce. Po pierwsze, obaj dżentelmeni zakładają, że skoro jakiś młody człowiek ma pracę, to na pewno dostał ją po znajomości. Zważywszy na ich wieloletnie doświadczenie, zapewne wiedzą, jak to bywa.

Bezpieka obroniona

Numer 273 - 01.08.2012
Regina Owczarek-Jędrasik, Ewa Zalewska, Urszula Wiercińska – zapamiętajmy te nazwiska i rozpowszechniajmy w internecie. Te trzy kobiety skazały wczoraj Antoniego Macierewicza, bohatera antykomunistycznej opozycji, za naruszenie dóbr osobistych Marka Dukaczewskiego, komunistycznego bezpieczniaka, szkolonego przez sowieckie GRU.

Prawda niezbędna w walce o Polskę

Numer 273 - 01.08.2012
Potrzebuję w dzisiejszych czasach prawdziwych informacji codziennie, dlatego czytam „Codzienną”, bo to daje mi obraz rzeczywistości, w której żyję. Prawda pozwala mi walczyć o rozwój mojego państwa. Pozwala mi też czynnie dbać o wychowanie młodzieży i budzić ducha narodu polskiego. Tylko opierając się na prawdzie, można tego dokonywać.

I co im Pan zrobisz?

Numer 272 - 31.07.2012
„Ja tu jestem kierownikiem tej szatni. Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?”. Ta scena z komedii „Miś” coraz lepiej pasuje do naszych realiów. Zeznania Donalda Tuska, Tomasza Turowskiego oraz Radosława Sikorskiego całkowicie ich obciążają, prokuratura jednak śledztwo smoleńskie umarza. I co nam Pan zrobi?