Opinie

CHOĆBY głową W MUR

Numer 16 - 27.09.2011
Kibice na oprawach stadionowych przypominają władzy, czego chcą obywatele. Ludzie poprawiają pomniki – w Białymstoku dostawili orłu ko-ronę i dopisali napis, którego brakowało. Rozstawili kolejny namiot, pilnują swoich miejsc pamięci, bo na policję nie mają co liczyć. Wreszcie, aby zwrócić uwagę na przekręty w urzędach, przed Kancelarią Premiera podpalił się w desperacji Andrzej Ż.

Ksiądz ODGANIA posła

Numer 16 - 27.09.2011
Bracia, Dariusz i Ireneusz Raś, dokładają wszelkich możliwych starań, aby duchowni i wierni archidiecezji krakowskiej głosowali na partię władzy. Pomimo tych działań doszło do istotnego wydarzenia w Skawinie. Otóż proboszcz jednej z tamtejszych parafii, ks. prałat Edward Ćmiel, odmówił udzielenia poparcia posłowi PO Jackowi Krupie: byłemu burmistrzowi i byłemu staroście.

Przekaz jest najważniejszy!

Numer 16 - 27.09.2011
Pierwszy przekaz jest zawsze najważniejszy. Reżimowe media wiedzą o tym doskonale. Wie o tym TVN, który po podpaleniu się Andrzeja Ż. czekał dwie godziny, „ustalając okoliczności”. O potrzebie odpowiedniego opisania faktów, wiedzą również portale, w których czołówki były zgodne: „Mężczyzna, który się podpalił, wcześniej wysyłał listy do PiS-u”.

Niech sataniści utrzymują TVP

Numer 14 - 24.09.2011
Jak nie są wam potrzebne pieniądze od wierzących, to czas się z nimi pożegnać. Tak można podsumować odpowiedź biskupa Meringa na list Juliusza Brauna. Szef TVP stwierdził, że abonament i tak wynosi zaledwie 12 proc. budżetu spółki. W ten sposób oznajmił, że nasze pieniądze nie są TVP potrzebne.

Zakazany Smoleńsk

Numer 14 - 24.09.2011
Gdyby gubernator Smoleńska nakazał odwołanie prelekcji o tragedii z 10 kwietnia 2010 r., byłbym oburzony, ale aż tak bym się nie zdziwił. Rosyjska władza prawdy nie lubi.

Koniec zielonej wyspy

Numer 14 - 24.09.2011
Wczoraj przed Kancelarią Premiera pożegnaliśmy się z mitem zielonej wyspy. Nie chodzi wcale o krach na giełdzie ani o pogarszające się wskaźniki gospodarcze. Zieloną wyspę symbolicznie spalił 49-letni mężczyzna, podobno wyborca Platformy Obywatelskiej. Jego dramat życiowy jest charakterystyczny dla setek tysięcy ludzi, których w równej mierze skrzywdził los, co opuściło państwo.

Sprawdź portfel

Numer 14 - 24.09.2011
Polskę przemierza dziwnobus z premierem w środku. Przemierza kraj po drogach gminnych i powiatowych, bo gdyby wyjechał na krajowe, to by nigdzie nie dojechał. Sztabowcy PO działali ewidentnie pod wpływem, kiedy wymyślali wyborczy slogan „Polska w budowie”. Polska może być co najwyżej „na wyprzedaży”.

Niebezpieczny absurd!

Numer 13 - 23.09.2011
Werdykt Sądu Najwyższego, który pozostawił protest wyborczy Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego bez odpowiedzi, jest absolutnie nie-zrozumiały. Nie wolno w sprawie tak podstawowej dla obywatela, jak bierne i czynne prawo wyborcze, tworzyć tego typu precedensów. Zapisy prawne w tej materii są zbyt nieostre.

Idol z Lublina

Numer 13 - 23.09.2011
Kim naprawdę jest ten typal? – dno półświatka czy elita? – chrześcijanin, satanista? – lewak czy kapitalista? – typ tchórzliwca czy zuchwalca? – krytyk Tuska, Tusko-chwalca? – bliższa mycka mu czy turban? – późny Lis to, wczesny Urban? – git seksista, kryptogej? – z KGB czy z CIA? – padalec czy czarna mamba? – wiew Ozonu, fetor szamba?

Otchłań kreatywnej księgowości

Numer 13 - 23.09.2011
Komentarz w sprawie „błędu” w bilansie płatniczym NBP może być tylko jeden. Ciekawe, w ilu jeszcze miejscach mamy tego typu „drobne” pomyłki. Chciałbym zwrócić uwagę, że gdyby błąd taki popełnił przedsiębiorca skarbowy w zeznaniu podatkowym, zostałyby wobec niego wyciągnięte bardzo poważne konsekwencje prawne. Niestety, w tym wypadku pan minister myli się, następnie po prostu się uśmiecha.