Pełnym głosem

Polska oddała hołd Żołnierzom Niezłomnym

Numer 1056 - 05.03.2015
Przez lata zapomniani, wyklęci bohaterowie polskiej historii mają w końcu swoje wielkie święto. Walczyli z komunistycznym totalitaryzmem, poświęcając nie tylko swój czas, kariery i zdrowie, ale również płacąc cenę najwyższą – życie. W całym kraju Polacy oddali hołd Niezłomnym.

Bez Lewandowskiego ze szczytu na dno

Numer 1033 - 06.02.2015
PIŁKA NOŻNA BORUSSIA DORTMUND, NAJBARDZIEJ POLSKI Z NIEMIECKICH KLUBÓW, CORAZ BLIŻEJ SPADKU Z BUNDESLIGI Piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa i strata do liderującego Bayernu Monachium, wynosząca aż 30 punktów. Tak wygląda zimowy bilans Borussii Dortmund. Klub Łukasza Piszczka i Kuby Błaszczykowskiego zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Bundesligi.

Polska pamięć

Numer 988 - 11.12.2014
Cmentarz Łyczakowski, zawsze przyciągający urokiem, najpiękniej wygląda 1 listopada o zmroku, gdy rozświetla go ok. 50 tys. polskich zniczy. Naprawdę warto w tym dniu przyjechać do Lwowa i doświadczyć tego osobiście. Słynna już akcja „Światełko pamięci”, zainicjowana w 2005 r.

Polski prometeizm

Numer 964 - 13.11.2014
Rewolucja na kijowskim majdanie i będący jej następstwem konflikt ukraińsko-rosyjski ożywiły dyskusję na temat strategicznych założeń polskiej polityki wschodniej.

Moi koledzy z Wołynia

Numer 954 - 30.10.2014
Nie jestem Kresowiakiem, chyba że przyszywanym. Cała moja rodzina pochodzi z Warszawy. Jednak od jesieni 1939 r. do czerwca 1941 r. mieszkałem z rodziną w Baranowiczach, gdzie chodziłem do sowieckiego przedszkola. N

Droga na zachód

Numer 936 - 09.10.2014
17 września 1939 r. Władysław Bedryjczuk, syn Polki i Ukraińca, zrzucił z fasady szkoły powszechnej w Nowosiółce Jazłowieckiej (powiat Buczacz, woj. tarnopolskie) godło II RP i podeptał je, mówiąc, że to samo, co z orłem, stanie się teraz z Polską. A było jeszcze tak pięknie niedawno. Mieszane małżeństwa nie należały do rzadkości. Bawiono się, świętowano i uczono razem.

Do ziemi przodków

Numer 906 - 04.09.2014
To historia kobiety, która urodziła się w dalekich stepach Kazachstanu. Jej rodzinę wywieźli tam Sowieci. Nigdy nie zapomniała, że jest Polką. Dlatego głównym celem jej życia był powrót na ziemię przodków. Udało się. Teraz należy do grona osób kultywujących i utrwalających pamięć o rodakach, którzy dzielili ten sam los.

Pragmatyk Boży

Numer 891 - 18.08.2014
Wacław Koźmiński, późniejszy ojciec Honorat, kapucyn, założyciel 17 zgromadzeń zakonnych, urodził się 26 października 1829 r. w bardzo religijnej rodzinie w Białej Podlaskiej. Jego dziadek był księdzem grekokatolickim. Studiował na wydziale budownictwa w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych, gdy ochrana, carska tajna policja, wytropiła spisek przeciwko namiestnikowi Iwanowi Paskiewiczowi.

Cud w Okopach Św. Trójcy

Numer 847 - 26.06.2014
W trakcie poświęcenia kościoła w Okopach Św. Trójcy koło Kamieńca Podolskiego, która odbyła się w sobotę 14 czerwca, biskup kamieniecki nazwał cudem podniesienie z ruin i przywrócenie do dawnej świetności tej historycznej świątyni. Podobnie określił to wydarzenie – przemawiając następnego dnia w katedrze kamienieckiej – ambasador Polski na Ukrainie.

Obrady biskupów i uhonorowanie „Sprawiedliwych”

Numer 835 - 11.06.2014
Wybory nowego sekretarza generalnego i nowych członków Rady Stałej zaplanowano na trwające posiedzenie episkopatu, które odbywało się wczoraj i trwa do dziś. Uczestniczą w nim biskupi z zagranicy. Dziś w siedzibie episkopatu po raz pierwszy zostaną uhonorowani „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”.

Konkursy

Rozstrzygnięcie Konkursu. Lista zwycięzców wraz z najciekawszymi odpowiedziami.

Nasz Facebook


Nasz Twitter