Dziennik, który nie boi się władzy


Pełnym głosem

Pragmatyk Boży

Numer 891 - 18.08.2014
Wacław Koźmiński, późniejszy ojciec Honorat, kapucyn, założyciel 17 zgromadzeń zakonnych, urodził się 26 października 1829 r. w bardzo religijnej rodzinie w Białej Podlaskiej. Jego dziadek był księdzem grekokatolickim. Studiował na wydziale budownictwa w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych, gdy ochrana, carska tajna policja, wytropiła spisek przeciwko namiestnikowi Iwanowi Paskiewiczowi.

Cud w Okopach Św. Trójcy

Numer 847 - 26.06.2014
W trakcie poświęcenia kościoła w Okopach Św. Trójcy koło Kamieńca Podolskiego, która odbyła się w sobotę 14 czerwca, biskup kamieniecki nazwał cudem podniesienie z ruin i przywrócenie do dawnej świetności tej historycznej świątyni. Podobnie określił to wydarzenie – przemawiając następnego dnia w katedrze kamienieckiej – ambasador Polski na Ukrainie.

Obrady biskupów i uhonorowanie „Sprawiedliwych”

Numer 835 - 11.06.2014
Wybory nowego sekretarza generalnego i nowych członków Rady Stałej zaplanowano na trwające posiedzenie episkopatu, które odbywało się wczoraj i trwa do dziś. Uczestniczą w nim biskupi z zagranicy. Dziś w siedzibie episkopatu po raz pierwszy zostaną uhonorowani „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”.

Antyfaszyści, liberałowie, wzywam was!

Numer 835 - 11.06.2014
Od dawna nie oglądałem TVN-u, nie czytałem „GW” i „Newsweeka”, nie słuchałem TOK FM. Przez co nie wiedziałem, jak wygląda prawdziwa Polska. Polska, w której oszaleli, toczący pianę z pyska fanatycy religijni, przebrani za lekarzy, chcą mordować kobiety...

Dobry jak chleb

Numer 824 - 29.05.2014
Kiedyś wraz z przyjacielem Władysławem Zamoyskim poszedł na Kalatówki (okolice Zakopanego), których spora część należała do tego młodego arystokraty. – Bierz, ile chcesz – powiedział do brata Alberta. Ten jednak odpowiedział: – Ani domu, ani miejsca, ani żadnej rzeczy. Na Kalatówkach stanęły domy braci i sióstr, ale jako własność diecezji, nie albertynów.

Zamach na polskie lasy

Numer 813 - 16.05.2014
Mainstreamowe media postanowiły przemilczeć 2,1 mln podpisów obywateli pod wnioskiem o referendum w sprawie Lasów Państwowych i obrotu polską ziemią. To po raz kolejny udowadnia, że w naszym kraju wiele się robi, aby Polacy nie mogli się wypowiedzieć w sprawach bezpośrednio ich dotyczących.

6,5 procent podatku dla ubogich

Numer 795 - 23.04.2014
Czy chcieliby Państwo żyć w kraju, w którym za pensję mogliby kupić 1000 litrów benzyny, a równocześnie płaciliby podatek dochodowy 6,5 proc.? W Polsce za taką ilość paliwa trzeba uiścić ponad 5 tys. zł. Sześć i pół procent podatku od tak imponującej pensji? To musiałby być jakiś utopijny, liberalny raj.

Opowiedz mi o księdzu Jerzym

Numer 795 - 23.04.2014
Dziś, w dniu imienin błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, ukazała się płyta „Opowiedz mi o ks. Jerzym”, będąca zbiorem 11 wspomnień jego znajomych, przyjaciół, współpracowników. Krążek jest zwiastunem strony internetowej, na której znajdują się opowieści świadków o tym męczenniku czasu komunizmu w Polsce.

Bandyta w mundurze

Numer 779 - 03.04.2014
Podczas wojny polsko-ukraińskiej 1918 r. we Lwowie i okolicach grasował bandyta w mundurze Strzelców Siczowych. Mordował całe rodziny. Torturował, rozstrzeliwał ludność cywilną za to tylko, że byli Polakami.

Ojciec Pio i kuracjusze

Numer 769 - 22.03.2014
W niedzielę 23 marca Grupa Modlitwy o. Pio w Ustroniu-Zawodziu obchodzi dziesięciolecie powstania i jednocześnie instalacji relikwii świętego. To tu święty z Pietrelciny wspiera kuracjuszy pobliskich sanatoriów i szpitala.


Nasz Twitter


Nasz Facebook

GAZETA POLSKA CODZIENNIE

ogólnopolski dziennik o profilu społeczno politycznym wydawany od 9 września 2011 roku.
DZIENNIK, KTÓRY NIE BOI SIĘ WŁADZY