Podróże

Ziemia nietknięta

numer 1688 - 31.03.2017
Trzy miliony akrów dziewiczego lasu deszczowego skrywają z pewnością liczne tajemnice. Wielu próbowało je zbadać. Części się udało, a o innych słuch zaginął.

Miasteczko róż

numer 1676 - 17.03.2017
Za parę chwil wypowiem słowa: „Módlcie się…” Nie ja. Lecz wy! Wy się módlcie, „aby moją i waszą ofiarę przyjął Bóg Wszechmogący”. Skoro macie cierpienie, to je ofiarujcie. To jest ten moment na mszy świętej. Gdy przychodzimy na mszę świętą bez niczego, nie mamy co ofiarować dobremu Bogu. Wówczas te słowa są wyuczonym frazesem pozbawionym sensu, niemal kpiną.

Podzieleni

numer 1664 - 03.03.2017
Jest w naszym kraju taki zakątek. Niestety – obecnie sztucznie podzielony na pół. Z jedną częścią wyludnioną. I z drugą, odseparowaną – jeszcze jakoś się trzymającą. Zakątek położony daleko na południowym wschodzie Polski. Na naszym rodzimym „Dzikim Zachodzie”.

Tu, gdzie dzieje się coś dobrego

numer 1646 - 10.02.2017
Jerozolima widziana z Góry Oliwnej wygląda bardzo majestatycznie. Wyjątkowe wrażenie robi schowana między minaretami i złotą kopułą meczetu Al-Aksa (stojącego na miejscu Świątyni króla Salomona) Bazylika Grobu Pańskiego. Nad miastem ciasnych uliczek góruje Boska aureola.
Stefan… – Wojtek na moment zawiesza głos. – Nie powinieneś tam wchodzić…

Bez wody, bez prądu…

numer 1640 - 03.02.2017
Leśna chatka położona jest w osadzie Kasap. Dotarliśmy tutaj po całodziennej jeździe w papuaskim interiorze. Wąska asfaltowa droga wbiła się klinem pomiędzy bujne lasy, zielone pagóry i wyrastające nie wiadomo skąd słomiano-gliniaste chatki.
W papuaskim buszu powoli dogasa kolejny słoneczny dzień.

Wrakowisko

numer 1622 - 13.01.2017
Każdego dnia przed kolejowe cmentarzysko podjeżdżają kolejne wyładowane po dach jeepy z turystami. Jadą na trzy- lub czterodniowe wycieczki po solnisku. Zanim jednak dotrą na wyschnięte słone jezioro, dostają kilkanaście minut na zabawę między wrakami.

Cuda pod Częstochową

numer 1616 - 05.01.2017
Posążek obmyto z prochu ziemi i przeniesiono do kościoła parafialnego. Wodą, która pozostała po obmyciu, Czeczkowie przetarli oczy i natychmiast odzyskali wzrok.

Bezlitosna „Anka”

numer 1611 - 30.12.2016
Najwyższy szczyt obu Ameryk. Masyw wznoszący się na 6962 m nad poziom Pacyfiku. Z wyeksponowaną gigantyczną ścianą południową i licznymi śmiałkami podążającymi na spotkanie z nią. Latynoska Aconcagua.

W kolejce po cud

numer 1606 - 23.12.2016
Betlejem – miasto targane politycznymi konfliktami między dwoma zwaśnionymi narodami. Ale jednocześnie to tutaj przybywa cały chrześcijański świat, by czcić Tego, którego narodziny oznaczały zbawienie świata – izraelskiego Króla.

Przygotuj auto do wyjazdu na narty

numer 1603 - 20.12.2016
Brak odpowiednich opon, problem z akumulatorem, brak doświadczenia w używaniu łańcuchów na koła i nawet najbardziej baśniowa, śnieżna sceneria zamiast cieszyć, tylko wzbudzi w nas frustrację. Niezależnie od tego, czy wybieramy się poszusować w Tatry czy w Alpy, jeżeli decydujemy się na podróż samochodem, musi być on odpowiednio przygotowany i wyposażony w niezbędne zimą akcesoria.