Podróże

Prokuratura działa

Numer 210 - 18.05.2012
SKANDAL Prokuratura Warszawa-Śródmieście zajmie się zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa przez Stefana Niesiołowskiego. Po tym, jak poseł PO Stefan Niesiołowski zaatakował Ewę Stankiewicz, wydawca „Gazety Polskiej”, czyli Niezależne Wydawnictwo Polskie, skierował sprawę do prokuratury.

Postawił się po stronie ZOMO

Numer 209 - 17.05.2012
SOLIDARNOŚĆ Lech Wałęsa w rozmowie w Radiu Zet stwierdził, że na miejscu premiera Donalda Tuska spałowałby protestujących związkowców z Solidarności. Słowa te oburzyły byłych działaczy opozycji.

Most na rzece Kwai

Numer 204 - 11.05.2012
Znamy go z filmu. Jest rok 1943, II wojna światowa. Pojmani przez Japończyków brytyjscy żołnierze mają zbudować most. Ich dowódca, płk Nicholson, stawia sobie za punkt honoru udowodnić wszystkim wyższość moralną i techniczną Brytyjczyków nad resztą świata i osobiście pilnuje przebiegu prac – mimo że most ma służyć wrogowi.

Siódmego dnia Bóg odpoczął. Po kolacji jednak...

Numer 198 - 04.05.2012
Gigantyczna przestrzeń białej nicości. To tutaj się znaleźliśmy. Salar de Uyuni bez cienia wątpliwości zasługuje na miano, jeśli nie najpiękniejszego, to na pewno najbardziej fascynującego skrawka naszej planety. Prostota tego miejsca ogłusza wszelkie zmysły. – Jak we śnie, jak we śnie... – powtarzam w myślach.

Cud na Górce

Numer 194 - 27.04.2012
Dziś tylko na własnych nogach. To dobrze. Taki spacer smakuje inaczej. Lepiej. Drewniane rzeźby przykryte białymi czapami. Cudowne źródełko schowane pod soplową otuliną. Czuć, że nie spacerujemy tutaj sami.

W krainie poławiaczy pereł

Numer 188 - 20.04.2012
Ciepła. Bujna. Wręcz nienaturalna. Zieleń okolicy sprawia piorunujące wrażenie. A odbijające się w rzece Nam Ou kształty okolicznych skalnych ścian dopełniają bajkowej scenerii. I tylko ten warkot silnika naszej łodzi...

Nyköping – miasteczko, którego nie ma

Numer 182 - 13.04.2012
Nieznająca smaku wielkomiejskich pokus osada północnego wybrzeża Morza Bałtyckiego, z wyludnionymi uliczkami, kilkoma sklepikami, kościółkiem, ratuszem. I czymś tam jeszcze. Nieważne. To miejsce dla tych, którzy wychodzą z domu, wiedząc, że chcą dokądś iść, ale nie są pewni, dokąd.

Szósty dzień głodówki w Warszawie

Numer 175 - 04.04.2012
Od ubiegłego piątku trwa w Warszawie głodówka przeciwko rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej zmniejszającemu liczbę godzin historii. Protest w stolicy rozpoczął się w chwili zawieszenia protestu w Krakowie. Wczoraj w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa, gdzie odbywa się głodówka, zorganizowano konferencję prasową, podczas której prof.

Policja nie jest gotowa na Euro

Numer 175 - 04.04.2012
Setki kibiców z całego świata zakłócających spokój mieszkańców polskich miast. Rozboje, kradzieże, gwałty, pobicia. Tak może wyglądać otoczka Euro 2012. Według raportu Najwyższej Izby Kontroli w czasie mistrzostw Europy w Polsce pojawią się prawdziwi stadionowi bandyci. Policja nie ma ich rejestru. Może dojść do dramatu – ostrzegają kontrolerzy.

W labiryncie kolosów

Numer 171 - 30.03.2012
Spacer tutaj skłania do uświadomienia sobie, że chyba wciąż nie doceniamy tego, co nam najbliższe. Wystarczy przecież krótka wędrówka do tak nieodległego parku, by poczuć się prawdziwie... sennie. Do takiego baśniowego snu serdecznie Państwa dziś zapraszam.