Polska

Nie zostaniesz sam na sam z Temidą

numer 1783 - 25.07.2017

INICJATYWA Nie stać cię na prawną pomoc w sądzie? Nie martw się. Otrzymasz ją za darmo. Kancelaria Prezydenta zapowiedziała nowelizację ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, na mocy której z tego rodzaju świadczenia będzie mogło skorzystać więcej osób.

Komisja zbada kolejny przekręt

numer 1783 - 25.07.2017

REPRYWATYZACJA Sejm co prawda rozpoczął wakacje, ale nie wszyscy politycy mogą udać się na urlop. Członkowie komisji weryfikacyjnej badającej dziką reprywatyzację w Warszawie dziś zajmą się działką przy Pałacu Kultury i Nauki. 

Wsparcie dla milionów polskich rodzin

numer 1783 - 25.07.2017
Spadek ubóstwa, wzrost liczby urodzeń, znaczna poprawa komfortu życia, a dla wielu dzieci szansa na pierwsze prawdziwe wakacje – to niektóre z efektów programu Rodzina 500+, który wszedł w życie w kwietniu ub.r. 1 sierpnia rozpocznie się nowy okres świadczeniowy – aby otrzymywać pieniądze, konieczne będzie złożenie nowego wniosku. 

Podwójne weto

numer 1783 - 25.07.2017

Prezydent Andrzej Duda zaskoczył polityków obozu rządzącego i opozycji. Zapowiedział, że zawetuje dwie ustawy: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa. Podpisze przepisy o ustroju sądów powszechnych. Oświadczył, że przygotuje własny projekt ustaw i poprawi PiS-owskie reformy. 

​Terroryści z polskim paszportem

numer 1783 - 25.07.2017

BEZPIECZEŃSTWO Trzech obywateli polskich poszukiwanych jest przez Interpol za udział w grupach terrorystycznych. Chodzi m.in. o Waila Awada oraz Karima Labidiego. Grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności. 

​Co dalej z reformą?

numer 1783 - 25.07.2017

Zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa oznacza zatrzymanie prac nad reformą wymiaru sprawiedliwości.  Prezydent Duda zadeklarował jednocześnie złożenie swojego projektu ustawy w tym zakresie.

​Burzliwe wakacje

numer 1783 - 25.07.2017

POGODA Podtopienia piwnic, ulic i tuneli w niektórych miejscach Polski to obraz z ostatniej doby. Po intensywnych burzach strażacy interweniowali ponad tysiąc razy. Najgorzej było w województwach lubuskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i śląskim. Synoptycy jednak uspokajają. Sytuacja ma się poprawić. 

Rejestr zamiast wnuczka

numer 1783 - 25.07.2017
Starsi ludzie muszą uważać na oszustów, którzy wyłudzają pieniądze, podając się za bliskie osoby, a prowadzący stowarzyszenia czy drobne firmy na naciągaczy pobierających opłaty za wpis do rejestrów gospodarczych. 

„Hoss” orze, jak może

numer 1783 - 25.07.2017

SPRAWIEDLIWOŚĆ Arkadiusz Ł., uważany za pomysłodawcę perfidnego oszustwa „na wnuczka”, wreszcie stanął przed sądem. Jego obrońca zarzucił śledczym, że podsłuchy świadczące o winie oszusta mogły zostać zarejestrowane nielegalnie. Prokuratura odrzuca zarzuty. – Każdy orze, jak może – ironizują śledczy.

Niesamowity spacer po historii

numer 1782 - 24.07.2017
Szarże średniowiecznych rycerzy, bitwy z czasów II wojny światowej, wikingowie pływający w oryginalnych łodziach, a także Indianie odpoczywający w namiotach tipi – takie atrakcje czekały w miniony weekend na uczestników 8. już edycji Odysei Historycznej.