Polska

„Stróż prawości” w fotelu dziekana

numer 1930 - 20.01.2018
Jerzy Jaskiernia wraca do gry. Tym razem już nie w polityce, ale na uniwersytecie. Człowiek, który trafił do tekstów piosenek rockowych jako symbol pazerności na władzę, został dziekanem wydziału prawa w kieleckiej uczelni.  

Wojsko przeciw orkanowi

numer 1930 - 20.01.2018
Nie najlepiej zaczęły się ferie zimowe. W Polskę uderzył orkan „Fryderyka”. Silny wiatr i obfite opady śniegu spowodowały liczne awarie prądu w całym kraju. Sytuacja pogodowa się stabilizuje. Wojsko jest przygotowane na reakcje w razie pogorszenia się sytuacji pogodowej. 

Na pełnych żaglach po zarzuty

numer 1930 - 20.01.2018
PROKURATURA W zamian za sponsoring regat dookoła świata proponował łapówkę pracownicy marketingu w Zakładach Chemicznych Police należących do Grupy Azoty. Chodzi o znanego żeglarza Cezarego W., właściciela jachtu „Sharki”, jednego z najszybszych w Polsce. Żeglarz został zatrzymany przez CBA. Prokuratura Regionalna w Szczecinie właśnie zakończyła śledztwo w tej sprawie.

​HGW, płać

numer 1930 - 20.01.2018
REPRYWATYZACJA Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, przegrała sprawę w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie. Chodzi o grzywnę w wys. 3 tys. zł, którą nałożyła na nią komisja weryfikacyjna za niestawiennictwo na jednym z posiedzeń. HGW zapowiada, że będzie się odwoływała do wyższej instancji. 

​Poprzyj Teresę Kurcyusz-Furmanik

numer 1930 - 20.01.2018
SĄDOWNICTWO Nie bądźmy obojętni, stan sądownictwa zależy także od nas. Poprzyjmy naszą kandydatkę. Poniżej publikujemy tabelkę do zbierania podpisów poparcia dla naszej autorki – sędzi Teresy Kurcyusz-Furmanik – kandydującej na członka Krajowej Rady Sądownictwa. 

​Wsparcie dla Ryszarda Czarneckiego

numer 1930 - 20.01.2018
POLITYKA EUROPEJSKA „W pełni zgadzam się z panem Ryszardem Czarneckim” – tak odnosi się do słów wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, które wywołały burzę w polskich i zagranicznych mediach, jeden z naszych czytelników włączających się w akcję poparcia dla polskiego przedstawiciela w PE. 

„Gazeta Polska” rośnie w siłę

numer 1929 - 19.01.2018
MEDIA Chociaż większość tytułów odnotowuje znaczne spadki sprzedaży, „Gazeta Polska” jest jednym z niewielu tygodników opinii, które w listopadzie 2017 r. – w porównaniu z rokiem poprzednim – nie tylko nie straciły, ale sprzedają się lepiej.

Walka o prawdę trwa

numer 1929 - 19.01.2018
Przeprosiny dla żołnierzy Armii Krajowej, zamieszczenie tablicy informacyjnej o ich prawdziwej działalności na początku każdego odcinka serialu, a także wymazanie biało-czerwonych opasek widniejących na ramionach aktorów – na takie warunki ugody zgodziłaby się strona polska w procesie wytoczonym niemieckiej telewizji ZDF za serial „Nasze matki, nasi ojcowie”.

Ministerstwo Środowiska na razie zostaje

numer 1929 - 19.01.2018
Nie sprawdziły się informacje o tym, że zadania realizowane przez Ministerstwo Środowiska zostaną rozdzielone między pozostałe resorty. Na razie przeniesiono jedynie kwestię zarządzania wodą do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz zmieniono dyrektora Lasów Państwowych. Dr. Konrada Tomaszewskiego zastąpił dotychczasowy wiceminister środowiska Andrzej Konieczny. 

Teresa Kurcyusz-Furmanik, nasza kandydatka do KRS-u

numer 1929 - 19.01.2018
OKAŻ WSPARCIE Kluby „Gazety Polskiej” i środowisko Strefy Wolnego Słowa zdecydowały o udzieleniu pełnego poparcia dla kandydatury sędzi Teresy Kurcyusz-Furmanik na członka Krajowej Rady Sądownictwa.