Polska

​Zbrodniarz komunistyczny z Barczewa przed sądem

numer 1954 - 17.02.2018
WOKANDA Odpowiedzialny za represje wobec więźniów politycznych PRL-u z-ca naczelnika niesławnego więzienia w Barczewie Witold Łuciuk zasiadł na ławie oskarżonych w procesie karnym wytoczonym mu przez pokrzywdzonych opozycjonistów za zbrodnie komunistyczne.


Belfrowie od antypolonizmu

numer 1954 - 17.02.2018
„Naród polski jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne”, „Państwo polskie w czasie niemieckiej okupacji odmawiało potępienia zagłady na narodzie żydowskim”, „dziś instytucje państwowe nie pozwalają mówić prawdy o tym, co wydarzyło się podczas II wojny światowej” – takie tezy zawarli dwaj nauczyciele warszawskiego liceum w specjalnym liście skierowanym do uczniów z całej Polski.

Róża Thun chce zniszczyć Tomasza Sakiewicza

numer 1954 - 17.02.2018
Po 25 tys. zł na rzecz stowarzyszeń Akcja Demokracja i GFPS-Polska oraz przeprosin w czterech tytułach prasowych i trzech telewizjach informacyjnych domaga się  Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein od Tomasza Sakiewicza. Wszystko to po programie „Bez retuszu”, gdzie redaktor naczelny „GP” ocenił zachowanie europosłanki PO.

​Józef P. słucha, co nagrało CBA

numer 1954 - 17.02.2018
ŚLEDZTWO Były polityk PO słucha swoich rozmów telefonicznych, które nagrali agenci CBA. Prokuratura w Poznaniu wykonała już wszystkie zaplanowane czynności w śledztwie przeciwko byłemu senatorowi Platformy Obywatelskiej Józefowi P., który usłyszał zarzuty korupcyjne. Teraz podejrzani (Józef P. wraz z asystentem) zapoznają się z zebranymi dowodami.

Przełamać polsko- -ukraiński impas

numer 1954 - 17.02.2018
DYPLOMACJA Rozmowy były trudne, ale w dobrej atmosferze. Obie strony chcą znaleźć porozumienie, jest krok do przodu – powiedział w piątek wicepremier Piotr Gliński po spotkaniu ze swoim ukraińskim odpowiednikiem wicepremierem Pawło Rozenką. Rozmowy polityków dotyczyły m.in.

​Ziemkiewicz vs brytyjska poseł

numer 1954 - 17.02.2018
SKANDAL Nie zamierzam tej sprawy odpuścić, pani Rupa Huq będzie zmuszona mnie przeprosić – zapowiada publicysta Rafał Ziemkiewicz, dla którego brytyjska poseł Partii Pracy zażądała zakazu wjazdu do kraju.

​Razem wyruszmy na Węgry!

numer 1954 - 17.02.2018
WYJAZD To już VI Wielki Wyjazd na Węgry organizowany przez kluby „GP”. Wciąż są wolne miejsca! – Zapraszamy wszystkich Polaków do przyłączenia się do nas, powiadomcie znajomych – apelują klubowicze.

​Antysemita Wojciech Jaruzelski

numer 1953 - 16.02.2018
Tygodnik Dr płk Lech Kowalski, historyk wojskowości, w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” mówił m.in. o stosunku Wojciecha Jaruzelskiego do osób narodowości żydowskiej. – W 1968 r. komisja, na której czele stał Wojciech Jaruzelski, tworzyła listy osób narodowości żydowskiej, które następnie były zwalniane z wojska – powiedział.

Dodatkowa energia wyrwała drzwi tupolewa

numer 1953 - 16.02.2018
Przeanalizowaliśmy różne warianty, jeśli chodzi o prędkość drzwi i twardość gleby. To niemożliwe, by drzwi tupolewa zostały wyrwane z framug i wbiły się w ziemię, a raczej pod ziemię, bez ogromnej dodatkowej energii – mówi Gerardo Olivares, uczony, który przewodzi grupie amerykańskich specjalistów badających w Mińsku Mazowieckim katastrofę smoleńską.

Rekordowy rok Lasów Państwowych

numer 1953 - 16.02.2018
Lasy Państwowe pozyskały w zeszłym roku 42 mln m sześc. drewna z polskich lasów. To najwięcej w historii. Do tego pozyskano ok. 1,9 mln m sześc. dodatkowego surowca po jednym z największych huraganów w historii, który nawiedził Bory Tucholskie w sierpniu. Według danych leśników 3,5 mln m sześc. surowca nie zostało sprzedane.