Polska

​Ujawniamy tożsamość „cudownej broni” PO

numer 1984 - 24.03.2018
AFERA Stanisław Gawłowski rozpoczął desperacką obronę – strach musi być wielki, skoro skorzystał z „rewelacji” ks. Tomasza Jegierskiego, który od miesięcy oskarża Mateusza i Kornela Morawieckich, a który na zaproszenie posłów PO pojawił się w Sejmie ze swoimi rewelacjami. Przypominamy, co o wunderwaffe Platformy Obywatelskiej pisaliśmy na początku lutego tego roku.

Zwolennicy zabijania wyszli na ulicę

numer 1984 - 24.03.2018
„Moja macica, moja sprawa”, „Wolność, równość, aborcja na żądanie”, „Macice wyklęte” – m.in. z takimi hasłami ulicami Warszawy przeszli w piątek uczestnicy czarnego protestu, blokując główne arterie miasta w godzinach komunikacyjnego szczytu.

Salomonowe rozwiązanie

numer 1984 - 24.03.2018
Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci szpitalom za procedury związane z podawaniem pacjentom leków pochodzących z darowizn – dowiedziała się „Codzienna”. Do tej pory zdarzały się wypadki, że placówki odmawiały podawania specyfików, które nie były refundowane przez NFZ, bo Fundusz im za to nie zwracał pieniędzy.

​Patrioty w przyszłym tygodniu

numer 1984 - 24.03.2018
obronność W piątek podpisano umowy offsetowe do programu „Wisła”. To ostatni krok przed podpisaniem umowy na produkcję i dostawę do Polski systemów rakietowych Patriot. Według informacji uzyskanej przez „Codzienną” do podpisania głównej umowy dojdzie w najbliższą środę w warszawskich zakładach Pit-Radwar.

Sąd: Piechota jawnym współpracownikiem SB

numer 1984 - 24.03.2018
LUSTRACJA Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że Jacek Piechota,  minister gospodarki w rządzie Leszka Millera i były baron SLD w Zachodniopomorskiem, nie jest kłamcą lustracyjnym. Według sądu Piechota współpracował z SB, ale robił to jawnie.

​Święto młodych w Niedzielę Palmową

numer 1984 - 24.03.2018
KOŚCIÓŁ Najbliższa niedziela będzie dla Kościoła wyjątkowa – tego dnia nie tylko rozpocznie się Wielki Tydzień, ale będziemy też obchodzili XXXIII Światowy Dzień Młodzieży – w tym roku pod hasłem „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”.

​Szybki i skuteczny zabójca

numer 1984 - 24.03.2018
ZDROWIE Inwazyjna choroba meningokokowa występująca najczęściej pod postacią sepsy może doprowadzić do śmierci w ciągu 24 godzin. Dlatego w wypadku infekcji najważniejszy jest czas. – Chory powinien trafić do szpitala najpóźniej w ciągu 19 godzin – podkreśla dr Alicja Karney z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

​Gra w paraliżowanie sądownictwa

numer 1983 - 23.03.2018
PROCEDURY Obstrukcja reformy wymiaru sprawiedliwości prawdopodobnie potrwa jeszcze długo. I prezes SN Małgorzata Gersdorf może blokować reformy wymiaru sprawiedliwości do lipca, a później jeszcze wywołać paraliż organów sądownictwa

Dorota Kania z nagrodą SDP

numer 1983 - 23.03.2018
MEDIA Odbyła się 25. gala Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, podczas której przyznano nagrody dziennikarskie. W kategorii Watergate, obejmującej dziennikarstwo śledcze, wyróżnienie otrzymali Robert Krauz, Anna Zapert oraz Dorota Kania, szefowa działu krajowego „Codziennej” i redaktor naczelna Telewizji Republika, za reportaż „Prawdziwa historia człowieka od reprywatyzacji M.

„Roztargnieni” będą skazywali przestępców?

numer 1983 - 23.03.2018
Sędzia z Żyrardowa (ten od przywłaszczenia 50 zł) nie wydaje wyroków na złodziei, bo przebywa na zwolnieniu lekarskim, a jego kolega po fachu ze Szczecina (ten od kradzieży części do wiertarki) właśnie poszedł na urlop. Nie zapadła jeszcze decyzja, czy po powrocie będą skazywali przestępców. Co ciekawe, dopiero interwencja „GPC” spowodowała, że SN przesłał do Szczecina sentencję wyroku.