Polska

Co robić, żeby nie dopuścić DO FAŁSZERSTW WYBORCZYCH?

Numer 25 - 07.10.2011
Krótka instrukcja dla mężów zaufania na podstawie przykładów oszustw popełnionych podczas poprzednich wyborów. Bądź od pierwszej do ostatniej minuty działania komisji. Ok. godziny przed rozpoczęciem głosowania do końca pracy komisji po zamknięciu lokalu wyborczego.

Urzędy skarbowe – państwo w państwie

Numer 24 - 06.10.2011
Bezzasadne zwolnienia, mobbing, zastraszanie. To rzeczywistość towarzysząca urzędnikom skarbowym w całym kraju. Po tragicznym czynie Andrzeja Żydka przyjrzeliśmy się bliżej funkcjonowaniu urzędów skarbowych. Kolejne patologie, które wykryliśmy, potwierdzają eksperci.

Wiedział za dużo, musiał zginąć?

Numer 24 - 06.10.2011
Antoni P., społecznik i przedsiębiorca, który w ubiegłym tygodniu płonął we własnym samochodzie, zmarł w nocy z wtorku na środę w szpitalu w Kielcach. Reporterzy „Codziennej” dotarli do nowych informacji w sprawie pożaru. Spalony mężczyzna miał wiedzę na temat lokalnego układu polityczno -biznesowego. Świadkowie naoczni mówią o jakichś dokumentach, które miał przy sobie w czasie pożaru.

T: Białoruskie standardy w Polsce

Numer 24 - 06.10.2011
W ciągu ostatnich kilkunastu dni wydawania „Codziennej” spotkały nas trudności, które trapią głównie wydawców wolnych mediów na Białorusi. Telewizje zablokowały emisję naszych spotów. Ruch nie pozwolił na zamieszczanie ramek z gazetą. U innych kolporterów, mimo ich zgody, ktoś zastraszył ponad połowę kioskarzy i zmusił do wycofania naszych ramek.

Macierewicz wygrał z TVN

Numer 24 - 06.10.2011
Antoni Macierewicz ostatecznie wygrał swój proces z TVN. Sąd Najwyższy uznał tym samym, że poseł PiS nie naruszył swoimi stwierdzeniami dóbr osobistych TVN.

T: Tylko PiS zadba o pocztowców

Numer 24 - 06.10.2011
Prawo i Sprawiedliwość jako jedyna partia zajęło stanowisko zgodne z interesem obywateli i pracowników Poczty. Apelujemy o oddanie głosu na kandydatów PiS – piszą władze NSZZ „Solidarność” Poczty Polskiej w rozesłanym do swoich członków i sympatyków liście.

Na Mazowszu nie potrafią głosować?

Numer 24 - 06.10.2011
W wyborach do sejmiku województwa mazowieckiego w 2010 r. masowo oddawano nieważne głosy. Naliczono aż 300 tys. kart z błędami.

Ciemne sprawy Palikota

Numer 23 - 05.10.2011
Według CBA długi Janusza Palikota sięgają dziesiątków milionów. W 2005 r. kupił akcje po wielokrotnie zaniżonej cenie. Na umowie figuruje jako sprzedawca i kupujący. Prokuratura nie widzi problemu.

Nie wie, co mówi

Numer 23 - 05.10.2011
Gdyby tak było, to bez wątpienia ten zasłużony, ale i zatłoczony szpital trafiłby na światową listę rekordów wydajności.

Eurosieroty opuszczone nawet przez prawo

Numer 23 - 05.10.2011
Dzieci Polaków wyjeżdżających za chlebem za granicę pozostają w kraju bez prawnej opieki. Chodzi o setki tysięcy dzieci, które rodzice zostawili pod opieką dziadków. Ci jednak w świetle prawa nie są ich prawnymi opiekunami.