Polska

Jak skończy SLD

Numer 50 - 07.11.2011
W wyborach prezydenckich 2010 r. Grzegorz Napieralski zdobył 13 proc. głosów. Jego elektorat miał przynieść SLD sukces w wyborach parlamentarnych, które jednak zakończyły się klęską. Czy Sojusz ma jeszcze szanse na reanimację?

Jak głęboko pęknie PiS?

Numer 50 - 07.11.2011
Zaczyna się liczenie szabel w Prawie i Sprawiedliwości. Dziś po raz pierwszy po wyborach zbiera się klub parlamentarny partii. Czy dowiemy się, kto zostanie z Jarosławem Kaczyńskim, a kto pójdzie za Zbigniewem Ziobrą? – Nikt nie będzie na nikogo wywierał nacisków – zapewnia „Codzienną” Tadeusz Cymański.

Strach przed Świętem Niepodległości

Numer 50 - 07.11.2011
Marsz Niepodległości przejdzie 11 listopada ulicami stolicy. Skrajnie lewicowe organizacje zapowiadają atak na tę pokojową patriotyczną demonstrację. Wśród uczestników świętujących rocznicę odzyskania niepodległości będą m.in. rodziny z dziećmi, młodzież, kombatanci AK.

Prawdopodobnie Łybacka

Numer 50 - 07.11.2011
Dziś klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej wybierze swojego kandydata na wicemarszałka Sejmu. Nieoficjalnie mówi się, że największe szanse ma Krystyna Łybacka. Jeśli faktycznie to ona zostanie kandydatką SLD, będzie to znaczyło, że frakcja Leszka Millera nadal jest górą.

Upokarzanie Schetyny trwa

Numer 50 - 07.11.2011
W tym roku zmian w rządzie nie będzie – zgodnie twierdzą politycy PO i PSL-u. Ich zdaniem na rekonstrukcję gabinetu jest za mało czasu, nowych ministrów poznamy dopiero w styczniu. Opóźnienie zmian w rządzie to kolejny poważny cios w Grzegorza Schetynę. Stanowisko marszałka Sejmu straci na rzecz związanej z Tuskiem Ewy Kopacz.

Kamienica od lat grozi zawaleniem

Numer 50 - 07.11.2011
12 osób rannych, 2 tys. ewakuowanych. To bilans zawalenia się schodów w nocnym klubie w centrum Krakowa. Blisko dwa tysiące imprezowiczów balujących w sobotnią noc w kamienicy przy ul. Wielopole 15 w Krakowie przeżyło chwile grozy. W samym środku zabawy, ok. godz. 2 w nocy, zawaliły się betonowe schody między drugą a trzecią kondygnacją budynku.

KATASTROFA SMOLEŃSKA

Numer 50 - 07.11.2011
Rzecznik rządu kłamie w sprawie wizyty Ewy Kopacz w Moskwie. Dowodem na to jest stenogram ze spotkania Władimira Putina z Ewą Kopacz i Tatianą Anodiną zamieszczony na stronie premiera Federacji Rosyjskiej.

Zamiast konsekwencji zaszczyty

Numer 51 - 08.11.2011
Rodziny smoleńskie są oburzone postawą minister Ewy Kopacz. – Po katastrofie przyczyniła się do tego, że nasze państwo nie zdało egzaminu, że zaprzepaszczono wiele szans – mówi nam Ewa Kochanowska, wdowa po śp. dr. Januszu Kochanowskim, rzeczniku praw obywatelskich.

Koniec „kamienicy rozpusty”

Numer 51 - 08.11.2011
Po sobotniej katastrofie budowlanej dyskotekowy kompleks z krakowskiej ul. Wielopole przechodzi do historii. W wyniku zawalenia się remontowanych schodów rannych zostało 11 osób. Ewakuowano dwa tysiące. „Kamienica rozpusty”, jak nazywali ją stali bywalcy, od dawna znajdowała się pod lupą Nadzoru Budowlanego.

Kolejna awaria maszyny LOT-u

Numer 51 - 08.11.2011
Wciąż przesuwana decyzja o wylocie i ostatecznie 20-godzinne opóźnienie startu boeinga PLL LOT z Warszawy do Chicago. Samolot miał wylecieć do USA w niedzielę o godz. 16.30. Tak się jednak nie stało. – Najpierw koczowaliśmy na lotnisku, nie wiedząc, co się dzieje, i tylko na tablicach pojawiały się kolejne godziny odlotu. Następna odprawa.