Polska

Cyrk w Teatrze Wielkim

Numer 141 - 24.02.2012
Teatr Wielki w Łodzi zapłaci pół miliona złotych za „świadczenie usług w zakresie kształtowania działalności artystycznej”. Decyzję o wyborze uzasadniono w mocno kontrowersyjny sposób. Nowym świadczeniodawcą został… dyrektor artystyczny tego samego teatru.

Wielki Post

Numer 140 - 23.02.2012
Wyrzeczenia i ograniczenia, które podejmujemy w tym czasie mają sprawić, że staniemy się wolni od zniewalającego nas egoizmu, zdolni do miłości – mówi ks. Włodzimierz Kwieciński. Wczoraj katolicy rozpoczęli Wielki Post, posypując głowy popiołem. Weszli w Święty Czas, który ma doprowadzić do przemiany ich życia. Ks.

Sprawa „wanny Wassermanna”

Numer 140 - 23.02.2012
Trybunał orzekł, że polskie sądy nie naruszyły wolności słowa, uznając Wandę Gąsior winną zniesławienia Zbigniewa Wassermanna.

Brak ideałów sprzyja depresji

Numer 140 - 23.02.2012
Coraz częściej depresjom ulegają ludzie młodzi. To, że mimo posiadania dyplomu ukończenia studiów wyższych nie mogą znaleźć pracy, powoduje u nich frustrację. Psychiatra dr Jerzy Pobocha podkreśla, że czasy, w jakich żyjemy, wpływają na obniżenie odporności psychicznej. – Wychowanie bez konieczności walki o byt powoduje, że w sytuacji realnego problemu ludzie są kompletnie bezradni – mówi.

Jak Kargul z Pawlakiem

Numer 140 - 23.02.2012
Premier Donald Tusk twardo obstaje przy swojej wersji ustawy emerytalnej i zachęca do niej opozycję. W tym samym czasie koalicyjny wicepremier Waldemar Pawlak rusza w Polskę, aby tłumaczyć ludziom, dlaczego rządowy projekt przygotowany przez ministra z PSL-u jest zły.

Ks. Blachnicki mógł zostać otruty

Numer 140 - 23.02.2012
Okoliczności śmierci ks. Franciszka Blachnickiego nie zostały do końca wyjaśnione, mimo że od tego tragicznego wydarzenia upłynęło 25 lat. Wciąż uzasadnione jest podejrzenie, że twórca m.in. Ruchu Światło-Życie został otruty przez współpracowników PRL-owskich służb.

Bronił pamięci i krzyża. Zwolnili go z pracy

Numer 140 - 23.02.2012
Starszy inspektor Artur Jarecki został w ubiegłym roku zwolniony ze służby w warszawskiej straży miejskiej. Wcześniej publicznie krytykował działania strażników miejskich na Krakowskim Przedmieściu – usuwanie zniczy i kwiatów poświęconych Lechowi i Marii Kaczyńskim. Artur Jarecki do Straży Miejskiej został przyjęty w 2004 r., w czasie gdy prezydentem Warszawy był śp. Lech Kaczyński.

Powstanie nowa Solidarność

Numer 140 - 23.02.2012
W całym kraju powstają stowarzyszenia skupiające kupców, rzemieślników i drobnych producentów. Organizacje te mają ze sobą współpracować. Ogólnopolska solidarność ma walczyć w obronie polskiego małego biznesu. Zdaniem ekspertów rząd nie może zlekceważyć nowego ruchu.

Polscy posłowie cofnięci z granicy

Numer 139 - 22.02.2012
Polscy posłowie, którzy jechali do Grodna na spotkanie z Polakami mieszkającymi na Białorusi, zostali cofnięci z granicy. Stało się tak, choć nasi parlamentarzyści mieli paszporty dyplomatyczne. W wyjeździe na Białoruś wzięła udział piątka posłów z komisji łączności z Polakami za granicą.

Nowe dowody oddalone

Numer 139 - 22.02.2012
Choć Prokuratura Okręgowa w Warszawie uznała tzw. taśmy Leppera za wiarygodne, nie zdecydowała się jednak na wznowienie śledztwa w sprawie przecieku w aferze gruntowej.