Polska

TOMASZ KACZMAREK: WARTO PRZEBACZYĆ

Numer 93 - 29.12.2011
Były funkcjonariusz CBA Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek, postanowił wybaczyć Henryce Krzywonos-Strycharskiej nazwanie go „dnem”. Krzywonos z uporem odpowiada: Nie chcę przebaczenia! Tomasz Kaczmarek na swoim blogu na portalu Niezależna.pl napisał: „Boże Narodzenie wyrywa z codziennego pędu (…). Szkoda życia na piętrzenie sporów bez większego znaczenia.

Utajnią stenogramy?

Numer 93 - 29.12.2011
Według nowych przepisów prawa lotniczego możemy nigdy nie poznać danych z czarnych skrzynek Tu-154M, które wczoraj trafiły do prokuratury – grzmiała większość mediów. – To błędna interpretacja prawa, ale jej celem jest przyzwyczajenie opinii publicznej do tego, że nigdy się z tymi zapisami nie zapozna – uważa Antoni Macierewcz.

Rolnicy ubezpieczeni „czasowo”

Numer 92 - 28.12.2011
Ministerstwo Zdrowia przygotowało już projekt zmian ustawy w sprawie ubezpieczenia zdrowotnego rolników. Składka zdrowotna będzie naliczana od ich dochodu, a nie jak dotychczas od wielkości gospodarstwa... ale dopiero od 2013 r. W przyszłym roku o tym, kto na wsi zapłaci składkę zdrowotną, będzie decydowała nadal wielkość gospodarstwa rolnego.

Nerwowe ruchy w mediach

Numer 92 - 28.12.2011
W czasach kryzysu w mediach dochodzi do burzliwych zmian. Koncern ITI wycofał się z „Tygodnika Powszechnego”, a byli dziennikarze „GW” Bartosz Węglarczyk i Roman Kurkiewicz zostali nowymi naczelnymi pism wydawanych przez Presspublikę. Założony przez nieżyjącego Jana Wejcherta i Mariusza Waltera ITI pozbył się swoich udziałów w „Tygodniku Powszechnym”, które kupiła fundacja „TP”.

Lobbyści pod przykryciem

Numer 92 - 28.12.2011
Prokuratura potwierdza: działalność doradcza firm byłego szefa Urzędu Ochrony Państwa Gromosława Czempińskiego i byłego wiceministra infrastruktury Wojciecha J. od początku była fikcją. Służyła jako przykrywka korupcyjnego procederu przy prywatyzacjach LOT-u i Stoenu.Firmy Gromosława Czempińskiego i byłego wiceministra infrastruktury Wojciecha J.

Cudowne uzdrowienie prezydenta

Numer 92 - 28.12.2011
Ostre zapalenie gardła nie pozwoliło Bronisławowi Komorowskiemu na udział w uroczystościach pogrzebowych Václava Havla. Nie przeszkodziło natomiast w wystąpieniu tego samego dnia przed kamerami jednej z komercyjnych telewizji. Uroczystości pogrzebowe byłego prezydenta Czech, wielkiego przyjaciela Polski Václava Havla, zgromadziły w Pradze głowy największych i naj-ważniejszych państw europejskich.

Kto zastąpi Donalda Tuska

Numer 92 - 28.12.2011
2012 r. w Platformie Obywatelskiej upłynie pod znakiem ostrego konfliktu wewnątrz partii. Stawką będzie scheda po obecnym liderze partii premierze Donaldzie Tusku. Politycy Platformy Obywatelskiej w kuluarowych rozmowach przyznają, że Donald Tusk w połowie kadencji zrezygnuje z funkcji szefa rządu w zamian za stanowisko w Unii Europejskiej.

Przedsiębiorcy: Rostowski manipuluje faktami

Numer 92 - 28.12.2011
Rok temu minister finansów Jan Vincent-Rostowski mówił: „Podwyżka VAT jest złem koniecznym, ale podwyżka składki rentowej byłaby jeszcze gorsza”. Teraz rząd sięga do kieszeni obywateli, forsując podwyżkę tej składki z 6 do 8 proc. pensji. 21 grudnia głosami PO, PSL i SLD Sejm przegłosował rządowy projekt podwyższenia składki rentowej.

NASK straszy sądem, Poland.pl kusi żoną z Azji

Numer 90 - 24.12.2011
Na stronie Poland.pl, wydzierżawionej przez NASK Agorze, w ostatnim tygodniu pojawiły się reklamy. Artykuł o wizycie prezydenta Bronisława Komorowskiego w Chinach poprzedza reklama… serwisu towarzyskiego z atrakcyjnymi Azjatkami. „Na randkę i dłuższy związek”.

Trudne życie konserwatysty w PO

Numer 90 - 24.12.2011
Lech był moim prezydentem, a Jarosław premierem – wyznała Anna Gowin, żona ministra sprawiedliwości. Czy jej szczerość przysporzy kłopotów mężowi? Braci Kaczyńskich darzyłam sympatią od czasu Porozumienia Centrum. W ich stronę ciągnęło mnie serce i tak zawsze zostanie. Nie zgadzam się z ich wszystkimi działaniami czy słowami. To kwestia ich temperamentu.