Polska

Rezygnacje w Radiu Kraków

Numer 183 - 14.04.2012
Czterech członków Rady Programowej Radia Kraków złożyło wczoraj na ręce przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji rezygnacje z pełnionych funkcji. – Skoro ignoruje się głos widzów TV Trwam, to nie płaćmy abonamentu – apelują.

„Antykomorowi” grozi 5 lat!

Numer 183 - 14.04.2012
Zarzuty znieważenia prezydenta RP, a wcześniej marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim Robert Frycz, twórca satyrycznego portalu AntyKomor.pl.

Władza śmieje się nam w twarz

Numer 182 - 13.04.2012
Na miejscu VIP-ów przyjeżdżających do Krakowa na Euro 2012 nie czułbym się bezpiecznie i żądałbym ochrony zewnętrznej firmy ochroniarskiej – mówi płk Grudziński.

Walczą o historię

Numer 182 - 13.04.2012
GŁODÓWKA W Siedlcach trwa protest w obronie nauczania historii. Głodujący czują się dobrze i są pod stałą kontrolą lekarską. Iga Kornacka-Barczak, jedna z protestujących, powiedziała „Codziennej”, że głodujący spotykają się z życzliwością ze strony mieszkańców Siedlec. – Odwiedza nas młodzież z siedleckiego uniwersytetu, niektórzy zbierają podpisy pod listami poparcia naszych postulatów

Test dla posłów

Numer 182 - 13.04.2012
UCHWAŁA Posłowie PiS-u złożyli w Sejmie projekt uchwały zobowiązującej Federację Rosyjską do zwrotu wraku Tu-154M. Klub PiS zaapelował, by uchwałę podjęto podczas trwającego posiedzenia Sejmu.

Rosja jest odpowiedzialna

Numer 182 - 13.04.2012
Rosyjski dziennik „Moskowskije Nowosti” podaje, że Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu w poniedziałek orzeknie, iż Rosja nie ponosi winy za zbrodnię katyńską. Według przedstawicielki Rodzin Katyńskich Witominy Wołk-Jezierskiej, córki zamordowanego w Katyniu oficera artylerii Wincentego Wołka, to manipulacja.

POwolny dryf

Numer 182 - 13.04.2012
Im dłużej Platforma trwa przy władzy, tym bardziej traci – potwierdzają to ostatnie sondaże. Jednak pozbawieniem koalicji PO-PSL większości parlamentarnej nie jest zainteresowana opozycja, która gra na osłabienie partii Donalda Tuska.

Wałęsa musi przeprosić

Numer 182 - 13.04.2012
OKAZUJE SIĘ, ŻE WYŚMIEWANY POLITYK PIS-U MIAŁ RACJĘ. LICZBA PASAŻERÓW WE WŁOSZCZOWIE STALE ROŚNIE, A KOLEJARZE CHCĄ ZBUDOWAĆ KOLEJNĄ STACJĘ NA TEJ LINII – W OPOCZNIE. PROCES Lech Wałęsa musi przeprosić europosła Ryszarda Czarneckiego za naruszenie dóbr osobistych – orzekł wczoraj Sąd Apelacyjny w Gdańsku.

Gosiewski miał rację

Numer 182 - 13.04.2012
Wyśmiewany dworzec we Włoszczowie okazał się hitem. Warto to podkreślić, biorąc pod uwagę fakt, że jego inicjatora śp. Przemysława Gosiewskiego wyszydzano. Dziś wiadomo, że miał rację. Liczba pasażerów z Włoszczowy ciągle rośnie, a PKP planuje kolejne inwestycje na Centralnej Magistrali Kolejowej.

Walka z pamięcią o Smoleńsku

Numer 182 - 13.04.2012
2 kwietnia po koncercie w rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II doszło do nieprzyjemnej rozmowy między dyrektorem filharmonii w Gdańsku a dyrygentem Marcinem Nałęczem-Niesiołowskim. Przyczyną całego nieporozumienia było wystąpienie artysty i muzyczna modlitwa za ofiary katastrofy smoleńskiej.