Polska

Dziennikarskie kłamstwa o Smoleńsku

Numer 114 - 24.01.2012
„To, że gen. Błasik był w kabinie, bardzo dziwi cywilnych pilotów. Pana nie dziwi?”. Pytanie Tomasza Machały („Wprost”) zadane gen. Waldemarowi Skrzypczakowi. „Jak udało się ustalić »Polsce«, na nagraniach z czarnych skrzynek jedno ze zdań miało brzmieć »To patrzcie, jak lądują debeściaki«”. Łukasz Słapek – „Polska The Times”

To zwyczajne tchórzostwo

Numer 112 - 21.01.2012
Termin wycofania powinien zależeć od tego, w jakim stanie zostawiamy państwo afgańskie. Szliśmy tam w konkretnym celu: wydaliśmy wojnę terrorystom i mieliśmy ich pokonać, jednocześnie stwarzając Afgańczykom szanse na normalne życie. Żaden z tych warunków nie został spełniony, mimo że zarówno my, jak i nasi sojusznicy, zaangażowaliśmy w tę misję ogromne siły i środki.

Hamulcowy Borusewicz

Numer 112 - 21.01.2012
Senatorowie PO nie dopuścili do debaty na temat wielomiliardowej pożyczki Narodowego Banku Polskiego dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Głosami PO Senat odrzucił propozycję senatora PiS-u Grzegorza Biereckiego dotyczącą debaty plenarnej nad decyzją NBP o pożyczce 6 mld euro dla MWF. Zdecydował jednak o zwołaniu specjalnego posiedzenia połączonych komisji ds.

Cyrk Palikota zawiódł

Numer 112 - 21.01.2012
Z dymem poszły szumne zapowiedzi Janusza Palikota, że w jednym z sejmowych pokoi zapali marihuanę. W zamian odpalił kupione na rachunek Sejmu kadzidełko o zapachu konopi indyjskich. Incydent był powiązany ze złożeniem przez Ruch Palikota projektu ustawy depenalizującej posiadanie niewielkiej ilości narkotyków.

Ustawiane przetargi na informatyzację

Numer 112 - 21.01.2012
Budowa elektronicznego Systemu Informacji Medycznej to żyła złota dla firm informatycznych. Trwa brutalna walka o zamówienia i wielkie pieniądze. Idzie za tym omijanie i ustawianie przetargów, zawyżanie kosztów usług i niekompetencja urzędników Ministerstwa Zdrowia oraz NFZ-etu.

Prokuratura milczy jak zaklęta

Numer 112 - 21.01.2012
Pułkownik Mikołaj Przybył, który postrzelił się podczas konferencji prasowej w poznańskiej prokuraturze, nadal przebywa w klinice psychiatrycznej w Bydgoszczy. Prokuratura wojskowa nie udziela informacji na temat śledztwa w jego sprawie. Prokurator Mikołaj Przybył z Prokuratury Garnizonowej w Poznaniu nadal przebywa w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy. Trafił tam 12 stycznia.

Wojsko się zwija

Numer 112 - 21.01.2012
W tym roku przeznaczymy mniej pieniędzy na wojskowe misje pokojowe za granicą. Polska wycofa żołnierzy z Afganistanu w 2014 r. Tak zapowiedział premier Donald Tusk. – Wycofanie to nie tylko zwyczajne tchórzostwo, lecz także zmarnotrawienie dotychczasowych nakładów – mówi „Codziennej” gen. Roman Polko, były dowódca GROM-u.

Polacy pokochali „Lecha Kaczyńskiego”

Numer 111 - 20.01.2012
Intensywnie pracuję, aby na 10 kwietnia równocześnie zakwitły tulipany noszące imię Lecha i Marii Kaczyńskich. Chciałby, aby w 2. rocznicę katastrofy udekorowały sarkofag pary prezydenckiej na Wawelu – ujawnia „Codziennej” Bogdan Królik, ogrodnik z Chrzypska Wielkiego (Wielkopolska). Tulipany „Lech Kaczyński” rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Taktyczna obrona Orbána

Numer 111 - 20.01.2012
Niektóre reakcje wobec Węgier są przesadzone – mówi Donald Tusk i oferuje Węgrom pomoc. – To taktyka i gra na zwłokę – odpowiadają europosłowie opozycji. W Parlamencie Europejskim i polskich mediach trwa histeria. „Fakty” TVN zilustrowały środowe przemówienie Orbána w Brukseli wypowiedziami europosłów.

Palikot straci mandat

Numer 111 - 20.01.2012
Ruch Palikota ma dziś w Sejmie złożyć projekt ustawy depenalizującej posiadanie marihuany. Przy tej okazji niektórzy członkowie Ruchu mają również palić skręty.