Polska

Błaszczak: Rozłam w PiS-ie to prezent dla Platformy

Numer 42 - 27.10.2011
Na podziale PiS-u zależy tym, którzy chcą końca partii – mówi Mariusz Błaszczak, nowy szef klubu PiS.

Rosjanie mogą mieć nasze tajne dane

Numer 42 - 27.10.2011
W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego znajdują się m.in. aneks do raportu z weryfikacji WSI, protokoły z negocjacji tarczy antyrakietowej i meldunki służb specjalnych. Do BBN-u często przychodzą byli oficerowie KGB – mówi „Codziennej” urzędnik BBN.

Afera przetargowa w MSWiA

Numer 42 - 27.10.2011
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześć osób, w tym dwóch oficerów policji, byłych dyrektorów centrum informatycznego MSWiA. Zatrzymania mają związek z informatyzacją tego resortu. Nieprawidłowości przy zawieraniu kontraktów zarzucano wcześniej Grzegorzowi Schetynie, byłemu szefowi tego resortu.

Rażące zaniedbania

Numer 42 - 27.10.2011
Kancelaria Premiera wiedziała dwa dni przed katastrofą w Smoleński, że lotnisko jest źle przygotowane – mówi nam Antoni Macierewicz (PiS), szef zespołu badającego smoleńską katastrofę.

Upamiętnić katastrofę

Numer 42 - 27.10.2011
Władze Wołomina, jako pierwsze w Polsce, przystępują do budowy pomnika zmarłego na służbie prezydenta. Inicjatywa ma poparcie wielu lokalnych środowisk patriotycznych i władz powiatu. Potrzebna jest jednak zgoda wołomińskich radnych.

W PO walczą o stołki

Numer 42 - 27.10.2011
Tylko sześciu ministrów z dotychczasowego rządu Donalda Tuska pozostanie na swoich posadach. Nowy rząd PO ma być zdecydowanie bardziej lewicowy. Tracą nie tylko schetynowcy. Wszystko zależy od kaprysu Tuska. Tylko sześciu ministrów z dotychczasowego rządu Donalda Tuska pozostanie na swoich posadach. Nowy rząd PO ma być zdecydowanie bardziej lewicowy. Tracą nie tylko schetynowcy.

Sprawa KRUS-u zagraża koalicji

Numer 40 - 25.10.2011
W przededniu ogłoszenia koalicji Platforma ustami Michała Boniego zapowiada zmiany w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). Waldemar Pawlak mówi o skubaniu rolników. Dotychczas dużo mówiono o ubezpieczeniach rolników, ale nikt nie chciał ich tknąć. Tymczasem w przeddzień zawarcia koalicji Platforma wyszła z propozycjami zmian w KRUS-ie.

Rujnował radio i wrócił

Numer 40 - 25.10.2011
Kamil Dąbrowa został szefem Pierwszego Programu Polskiego Radia. W 2006 r. kierował Radiem Bis. Dotarliśmy do wyników audytu, które wskazywały pustą kasę Polskiego Radia Bis już na kilka miesięcy przed końcem 2006 r.

Posłowie PiS-u piszą do Schetyny

Numer 40 - 25.10.2011
Marszałek Sejmu chce pozbawić mandatów dwóch nowych posłów PiS-u. Posłowie bronią się i proponują spotkanie. Przed wyborami Krajowa Rada Prokuratury (KRP) oświadczyła, że w przeciwieństwie do piastującego stanowisko prokuratora czynnego prokurator w stanie spoczynku nie musi się zrzekać mandatu poselskiego.

Kolejny Polak zabity w Afganistanie

Numer 40 - 25.10.2011
Polska zapłaciła w Afganistanie ogromną cenę – cenę krwi. A co osiągnęła? – pyta gen. Roman Polko, były szef elitarnej jednostki Grom. W niedzielę przed południem w wyniku ataku na polski patrol zginął starszy szeregowy Mariusz Deptuła. Drugi żołnierz został ciężko ranny.