Polska

Nowa droga PiS-u

Numer 67 - 28.11.2011
PiS powraca do polityki bezpardonowej walki z korupcją i bezprawiem. Potwierdza to wybór byłego szefa i twórcy CBA Mariusza Kamińskiego na wiceprezesa partii. Na posiedzeniu Rady Politycznej w Pułtusku uzupełniono także skład Komitetu Politycznego PiS-u.

Solidarna Polska mierzy w PO

Numer 67 - 28.11.2011
Solidarna Polska pręży muskuły. Jej lider Zbigniew Ziobro zapowiada rozprawę z Platformą Obywatelską. Ogłosił to podczas spotkania ziobrystów w Biłgoraju, mateczniku Janusza Palikota.

Krucyfiks poza zasięgiem Palikota

Numer 67 - 28.11.2011
Senatorowie nie mają zamiaru usuwać krzyża z sali obrad. Są przekonani, że ominie ich nawet dyskusja na ten temat. Krzyż w Senacie wisi już od niemal 10 lat i jak do tej pory nie był przyczyną politycznej awantury. – W tej izbie parlamentu obowiązuje wyższa kultura i odmienne sposoby zachowań niż w Sejmie – mówi senator PiS-u Przemysław Błaszczyk.

Odpowie za mord polityczny

Numer 67 - 28.11.2011
Ryszard Cyba, były członek PO, który zamordował Marka Rosiaka, znów stanie przed sądem. Dziś w Łodzi kolejna rozprawa w procesie o mord polityczny.

Historyczna msza w więzieniu przy ul. Rakowieckiej

Numer 67 - 28.11.2011
Rodziny więźniów politycznych straconych w czasach stalinowskich po raz pierwszy zobaczyły miejsca, w których torturowano i zabijano ich najbliższych. Wizytę poprzedziła msza święta odprawiona przez kard. Kazimierza Nycza.

Zdrojewscy się bawią

Numer 67 - 28.11.2011
Bogdan Zdrojewski na przełomie października i listopada udał się w podróż służbową do Chin wraz z małżonką i kilkoma dygnitarzami ze swojego resortu. Wszystko to za pieniądze podatników. Według dziennikarzy „Faktu”, którzy ujawnili tę skandaliczną sprawę, koszt podróży wyniósł ok. 100 tys. zł. Znaczną część tej kwoty pochłonęły bilety na samolot dla ministra i jego żony.

Nierówne partnerstwo

Numer 67 - 28.11.2011
W Warszawie z okazji 20-lecia partnerstwa Berlina i Warszawy stanęła replika Bramy Brandenburskiej, oświetlono Krakowskie Przedmieście lampionami, a gawiedź raczy się niemieckimi kiełbaskami – currywurstami.

Kto finansował Wandę Nowicką?

Numer 67 - 28.11.2011
Związkami Wandy Nowickiej z przemysłem aborcyjnym zajmą się prokurator i komisja etyki Sejmu. Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, którą przez wiele lat kierowała, „jest częścią międzynarodowego koncernu, największego w ogóle, providerów aborcji i antykoncepcji. Pani po prostu jest na liście płac tego przemysłu” – powiedziała w jednym z programów telewizyjnych w 2009 r.

Afera gruntowa znowu w sądzie

Numer 65 - 25.11.2011
Wczoraj przed Sądem Rejonowym Warszawa-Śródmieście rozpoczął się powtórny proces Piotra Ryby i Andrzeja K. Są oni oskarżeni o płatną protekcję w aferze gruntowej. W pierwszym procesie w 2009 r. Ryba został skazany na 2,5 roku więzienia, a Andrzej K. na grzywnę. Po apelacji wyroki zostały uchylone przez sąd okręgowy, podobno tylko z powodów formalnych. Sprawa znalazła się w sądzie rejonowym.

Między Warszawą a Los Angeles

Numer 65 - 25.11.2011
Brutalnie pobity w Święto Niepodległości przez policjanta w cywilu Daniel Kloc stał się symbolem upadku i bezkarności policji. Nie bez powodu Donald Tusk w swoim exposé prócz radykalnych cięć zapowiedział tylko jedną podwyżkę – dla wojska i policji. O tym, że przeładowane agresją i frustracją koszary policji przypominają wulkan przed erupcją, doskonale wiedzą kibice.