Polska

Bojkotu ciąg dalszy

Numer 164 - 22.03.2012
Akcja „Codziennej” oraz wszystkich mediów Strefy Wolnego Słowa jest efektem niewyemitowania 15 marca w „Wiadomościach” TVP relacji z uroczystych obchodów Święta Narodowego Węgier z udziałem kilku tysięcy Polaków, mimo że taka relacja była zaplanowana.

Zamiast sądu polemika

Numer 164 - 22.03.2012
Rozprawa wytoczona przez Adama Michnika redaktorowi naczelnemu „Gazety Polskiej” Tomaszowi Sakiewiczowi, red. Jerzemu Targalskiemu oraz spółce wydającej „Gazetę Polską”, została odroczona do 12 września 2012 r. Stało się to po wniosku o wyłączenie ze sprawy sędziego prowadzącego.

Absurdalne przepisy krzywdzą niepełnosprawnych

Numer 164 - 22.03.2012
Z przysługującego im prawa do zasiłków i urlopów opiekuńczych nie mogą korzystać niepełnosprawni. Powód? Specjalne komisje nie nadążają z wystawianiem orzeczeń o niepełnosprawności, bo minister pracy bezmyślnie zmienił prawo.

Pat w rozmowach PO-PSL

Numer 164 - 22.03.2012
Nadzwyczajne spotkania zarządów partii, długie nocne rozmowy, nerwowe gesty i zmowa milczenia wśród najważniejszych polityków PO i PSL-u. Reforma emerytalna dzieli koalicjantów, między których wchodzi Janusz Palikot. Nasi rozmówcy nie wierzą jednak w rozpad koalicji, zdaniem niektórych konflikt jest pozorowany.

Kombud zaskarżył przetarg

Numer 164 - 22.03.2012
Radomska spółka Kombud SA chce unieważnienia przegranego przez nią przetargu na remont odcinka kolejowego Radom–Warszawa. Wcześniej ta sama firma wykonywała prace na odcinku Psary–Kozłów, na którym 3 marca doszło do katastrofy. Radomska spółka starała się o remont odcinka Warszawa –Radom. Po przegranym przetargu odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej. Wczorajsza rozprawa została odroczona.

Patrioci głodują, ministerstwo milczy

Numer 164 - 22.03.2012
W kościele Salezjanów w krakowskich Dębnikach od czterech dni trwa głodowy protest członków opozycji antykomunistycznej. Domagają się zmiany w nowej ustawie o oświacie m.in. zmniejszającej liczbę lekcji historii.

Rząd zamknął drogę do badań ofiar smoleńskich

Numer 164 - 22.03.2012
Czy widział Pan zdjęcia ofiar smoleńskiej katastrofy i szczątków samolotu? Tak, ale oczywiście nie wszystkie. Na pewno za szybko uprzątnięto miejsce katastrofy, za szybko zabrano ciała. Widać, że rozrzut części samolotu i ciał jest na dużej powierzchni. Właściwe zbadanie ciał na miejscu katastrofy zajęłoby znacznie więcej czasu, niż zostało na to poświęcone.

Pawlak w jedną, Tusk w drugą

Numer 163 - 21.03.2012
Miały być wspólna konferencja i od dawna zapowiadany kompromis w sprawie emerytur pomiędzy PO i PSL-em. Tymczasem wzburzony Waldemar Pawlak samotnie opuścił wtorkowe posiedzenie Rady Ministrów. Dzisiaj PO poszuka sobie innego sojusznika.

Bądź z nami, wesprzyj wolność słowa

Numer 163 - 21.03.2012
„Chcesz żyć w demokracji? Patrz na ręce władzy”. Tylko że nasze wiodące media nie bardzo tego chcą. Tak jak nie bardzo mają ochotę na życie w demokracji. W końcu lepsza od niej jest oligarchia z rozdanymi rolami, gdzie żadna „Gazeta Polska” nie będzie przeszkadzała salonowi.

Sposób na Palikota

Numer 163 - 21.03.2012
POLITYKA Politolodzy są zgodni. Platforma Obywatelska uderza w Kościół katolicki, licząc na to, że przyciągnie do siebie nowych wyborców. Marcin Palade, analityk polskiej sceny politycznej, tłumaczy, że w PO trwa spór o to, kto będzie koalicjantem, gdy PO w najbliższych wyborach uzyska zdecydowanie słabszy wynik.