Polska

Popieram bojkoty konsumenckie

Numer 163 - 21.03.2012
WYWIAD ZE STANISŁAWEM PIĘTĄ, POSŁEM PIS-U, O AKCJI „CODZIENNEJ”: „BOJKOTUJMY REKLAMODAWCÓW »WIADOMOŚCI«”, ROZMAWIA SAMUEL PEREIRA. Od wielu lat bojkotuję „Wiadomości”, po prostu wyniosłem telewizor do piwnicy. Popieram bojkot konsumencki – powiedział Stanisław Pięta. Jak Pan ocenia naszą inicjatywę „Bojkotujmy reklamodawców »Wiadomości«”?

Kibicu! Nie choruj podczas mistrzostw

Numer 163 - 21.03.2012
Tysiące doskonale przygotowanych ratowników medycznych nie będzie mogło udzielać specjalistycznej pomocy nawet w wypadku poważnego zagrożenia podczas Euro 2012. Powód? Ministerstwo Zdrowia nie przygotowało zmiany przepisów rozszerzających możliwości działania ratowników.

Bawią się naszym bezpieczeństwem

Numer 163 - 21.03.2012
Trwa strajk inżynierów i mechaników lotniczych zatrudnionych w spółce LOT AMS. Władze spółki zapewniają, że pomimo strajku bezpieczeństwu pasażerów nic nie zagraża. W zastępstwie przeszkolonych pracowników technicznych przeglądy samolotów wykonują jednak… piloci. To kuriozalna sytuacja i zagrożenie dla życia pasażerów – twierdzą pracownicy LOT-u.

Katyń nieważny dla prezydenta

Numer 162 - 20.03.2012
Nie będzie oficjalnych uroczystości w Katyniu. Zamiast tego jesienią będą wspólne polsko-rosyjskie obchody otwarcia cmentarza w Bykowni.

Chcemy wolnych mediów

Numer 162 - 20.03.2012
Szczególnie polecamy rozmowę Teresy Wójcik z dr. Piotrem Naimskim. Są w Polsce ludzie, którzy rozbijają każde zebranie, każdą dyskusję na temat gazu łupkowego, strasząc niewyobrażalnymi stratami, które Polska może ponieść z tytułu jego wydobywania. Kto to jest i jakie ma korzyści, wygadując te bzdury. Prawda jest taka, że gaz łupkowy to nasza wielka szansa na przyszłość.

Nienawistny nudziarz

Numer 162 - 20.03.2012
W nr 11/2012 warto przeczytać Tekst Tomasza P. Terlikowskiego pt. „Cywilizacja śmierci w praktyce”. Zabijanie noworodków? Nie ma sprawy! Uśmiercanie pacjentów, by wyciąć z nich narządy konieczne do transplantacji – też nie powinno stanowić problemu. Taki projekt rzeczywistości coraz częściej rysują przed nami bioetycy. Piękna przyszłość, nie ma co. Koniecznie przeczytajcie.

Szykanowany za udział w pikiecie

Numer 162 - 20.03.2012
Konsul generalny w Berlinie Mariusz Skórko chciał zablokować wiceszefowi klubu „Gazety Polskiej” Józefowi Galińskiemu możliwość działania w Związku Polaków w Niemczech „Rodło”. Wszystko w odwecie za udział w zorganizowanej przez kluby „GP” demonstracji w obronie mediów niezależnych. Konsulowi nie spodobało się, że „aktywista klubu »Gazety Polskiej« wznosił okrzyki antyrządowe”.

Sukces CBA

Numer 162 - 20.03.2012
FAŁSZYWE OBLIGACJE Agenci CBA zabezpieczyli fałszywe amerykańskie obligacje o wartości 100 mln dol. Aresztowano osiem osób. W akcji brali udział m.in. policyjni antyterroryści. „Wśród zatrzymanych są dwaj Włosi, dwaj Ukraińcy, Mołdawianka i troje Polaków. Zatrzymani zostali na terenie województw lubelskiego i małopolskiego” – poinformował PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Burmistrz oferował stanowisko „za głosy”

Numer 162 - 20.03.2012
W Wałbrzychu nie zapadł jeszcze wyrok po skandalu, gdy działacze Platformy Obywatelskiej kupowali głosy przed wyborami samorządowymi. Zakończył się za to proces popieranego przez PO burmistrza Trzcianki, który liderowi lokalnej opozycji oferował posadę w zamian za „właściwe” głosowanie.

Prokuratura lekceważy wdowę

Numer 162 - 20.03.2012
Wczoraj odbyła się ekshumacja ciała Przemysława Gosiewskiego, wicepremiera w rządzie PiS-u, który zginął w katastrofie Tu-154M. Także wczoraj senator Beata Gosiewska złożyła ponowny wniosek o dopuszczenie do badań światowej sławy patologa prof. Michaela Badena.