Polska

Kuźnie rosyjskich lobbystów

Numer 117 - 27.01.2012
Rosja buduje w Polsce swoje kadry, korzystając z polskiej młodzieży. Uczestniczy w tym procederze polski rząd i największa uczelnia w kraju – Uniwersytet Warszawski. W obecności ambasadora Federacji Rosyjskiej Aleksandra Aleksiejewa i przedstawicieli rządu Donalda Tuska, m.in.

Galerianka lepsza niż ksiądz

Numer 117 - 27.01.2012
Z anteny znika „Plebania”, jeden z ostatnich seriali promujących tradycyjne wartości. Na jej miejsce wchodzi „Galeria”, serial opowiadający o walce o władzę i pieniądze. Serial z galerią handlową w tle zastąpi „Plebanię”. – Szkoda. Ten serial był życiowy. To, co ma być zamiast, to chyba dla młodszych – mówi pani Teresa z Warszawy, fanka „Plebanii”.

Niepełnosprawni muszą żebrać o zasiłek

Numer 117 - 27.01.2012
Rodzice opiekujący się niepełnosprawnymi dziećmi czują się oszukani przez Donalda Tuska. Premier obiecał podwyżki świadczeń pielęgnacyjnych i nic z tego nie wyszło. Zgodnie z zapowiedziami Tuska z kampanii wyborczej, świadczenia pielęgnacyjne miały wzrosnąć od 1 stycznia o 100 zł.

W Kielcach ludzie nie umierają

Numer 116 - 26.01.2012
Setki dokumentów wydanych przez Urząd Stanu Cywilnego w Kielcach mogą stracić ważność. Powód? Kierownik urzędu nie miał uprawnień do podpisania dokumentów. Chodzi o akty ślubów, urodzeń i zgonów. O sprawie pisaliśmy w październiku ubiegłego roku. Przypomnijmy. W sierpniu kierownikiem kieleckiego urzędu stanu cywilnego został Ryszard Król.

Rząd kłamał w sprawie ACTA

Numer 116 - 26.01.2012
Mimo zapewnień ministra Michała Boniego jeszcze żaden rząd europejski nie podpisał porozumienia ACTA – mówi szwedzki europarlamentarzysta Christian Engström. Dziś w Tokio ma dojść do podpisania przez Polskę tego dokumentu. Może to oznaczać początek cenzury internetu.

Komunistyczni oprawcy pozostaną bezkarni

Numer 116 - 26.01.2012
19-letni Piotr Majchrzak jest jedną z ofiar stanu wojennego. Skatowano go 11 maja 1982 r. w centrum Poznania. Winnych nigdy nie ukarano i raczej nie staną już przed sądem. Dla prokuratury sprawa się przedawniła, a IPN nie uznaje jej za zbrodnię komunistyczną. Oczywiście, że mam jeszcze nadzieję, ale musiałby stać się cud.

Sowieckie lobby w polskim Sejmie

Numer 116 - 26.01.2012
Ruch Palikota za wszelką cenę chce do sejmowej komisji ds. służb specjalnych wprowadzić byłych żołnierzy Wojskowych Służb Informacyjnych. Po klęsce kandydatury gen. Marka Dukaczewskiego kolejnym forsowanym człowiekiem jest szkolony w Związku Sowieckim płk Krzysztof Surdyk. Generał Dukaczewski to ostatni dowódca Wojskowych Służb Informacyjnych.

Zamiast in vitro

Numer 116 - 26.01.2012
W lutym PO chce złożyć projekt ustawy o in vitro, zakładający zgodę na mnożenie zarodków, ale nie ich niszczenie. Tymczasem istnieją tańsze, skuteczniejsze i efektywniejsze sposoby zajścia w ciążę.Z dr. inż. Antonim Ziębą, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia, rozmawia Magdalena Michalska. Jak Pan ocenia procedurę in vitro?

Milion nie chce umierać w pracy

Numer 116 - 26.01.2012
Już milion Polaków podpisało się pod wnioskiem Solidarności o przeprowadzenie referendum w sprawie utrzymania obecnego wieku emerytalnego. – Nie chcemy, aby Donald Tusk decydował, jak długo mamy pracować – mówi przewodniczący „S” Piotr Duda. Rząd chce nas zmusić, byśmy pracowali zawodowo do 67. roku życia. Premier zapowiedział podniesienie wieku emerytalnego już w swoim exposé.

BOŻE, BŁOGOSŁAW WĘGRY!

Numer 116 - 26.01.2012
Pierwszymi słowami hymnu Braci Węgrów i ich konstytucji wołamy z nadzieją, że Opatrzność będzie wspierać Viktora Orbána w dziele głębokich – aprobowanych przez jego naród – reform państwa. Reformy te są przedmiotem nieprzebierających w środkach i coraz bardziej nasilających się ataków ze strony międzynarodowej lewicy i finansjery, z władzami Unii Europejskiej na czele.