Polska

Wątpliwa demokracja

Numer 19 - 30.09.2011
Posłowie właśnie walczą o każdy głos wyborcy. Dlaczego przez cztery lata ignorowali setki tysięcy tych głosów, odrzucając projekty obywatelskich ustaw?

Tusk pupilkiem telewizji

Numer 19 - 30.09.2011
Według raportu Fundacji Batorego, telewizje faworyzują Tuska. Największymi lizusami wobec premiera są TVN i Polsat. Fundacja zbadała „Teleexpress”, „Panoramę”, „Wiadomości”, „Serwis Info” (TVP), „Fakty” (TVN) i „Wydarzenia” Polsatu.

Bagno w skarbówce

Numer 17 - 28.09.2011
Kontrole w urzędzie skarbowym, w którym pracował niedoszły samobójca Andrzej Ż., nadzorował wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz, wobec którego toczy się postępowanie prokuratorskie. Im głębiej wchodzi się w temat, który leżał u podstaw piątkowej tragedii sprzed kancelarii premiera, tym więcej wychodzi na jaw niewygodnych faktów.

Wściekły Graś nas nie wpuścił

Numer 17 - 28.09.2011
Nie jedzie pan z nami. Niech pan sobie sfinansuje wyjazd – usłyszał od rzecznika rządu Pawła Grasia dziennikarz „Codziennej”, który chciał wsiąść do przeznaczonego dla mediów autobusu sztabu PO.

Znów postrzelono działacza PiS-u!

Numer 17 - 28.09.2011
W Opolu nieznany sprawca strzelił do osoby rozklejającej plakaty wyborcze Prawa i Sprawiedliwości.

Biednemu wiatr w oczy

Numer 17 - 28.09.2011
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz woli płacić grubą kasę firmom, które zajmują się dowozem niepełnosprawnych dzieci do szkół, niż dać satysfakcjonujące pieniądze rodzicom, aby sami zadbali o dowóz swoich podopiecznych. – To skandal – denerwuje się Roman Styszko, ojciec niepełnosprawnego Mateusza. Mężczyzna od kilku lat walczy bezskutecznie o godne traktowanie ze strony miasta.

Inspekcja sanitarna w „Codziennej”!

Numer 17 - 28.09.2011
Inspektorzy sanitarni pojawią się w siedzibie spółki Forum SA, wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie”. Sprawdzą nas m.in. na podstawie… ustawy o substancjach chemicznych i mieszaninach.

Przestańcie nas molestować!

Numer 17 - 28.09.2011
Reklamy rzecznika szczecińskiego SLD Albina Majkowskiego pojawiły się – bez naszej wiedzy – w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W weekend wbrew naszej woli „reklamowaliśmy” działacza homoseksualistów Krystiana Legierskiego.

Nie wierzcie rosyjskiemu śledztwu!

Numer 17 - 28.09.2011
Były oficer radzieckiego kontrwywiadu GRU Wiktor Suworow komentuje wstrząsający raport niezależnych ekspertów pt. „Zbrodnia smoleńska. Anatomia zamachu”, do której napisał wstęp. Badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej powinna się zająć międzynarodowa komisja.

Jarosław Kaczyński: Polska moich marzeń

Numer 18 - 29.09.2011
Prezentujemy wybrane fragmenty nowej książki Jarosława Kaczyńskiego „Polska moich marzeń”. Książka ta jest manifestem etycznym i politycznym prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Opisuje on w niej także osoby, z którymi blisko współpracował, w tym swoich aktualnych oponentów politycznych. Obszerniejsze fragmenty książki już za tydzień w tygodniku „Gazeta Polska”!