Polska

Esbek radcą prawnym

Numer 62 - 22.11.2011
Ostatni szef Służby Bezpieczeństwa Jerzy Karpacz jest radcą prawnym i doradza dużej spółdzielni mieszkaniowej w Warszawie. Władze korporacji wiedzą o tym, ale twierdzą, że mają związane ręce. Karpacz będzie wykonywał zawód do czasu przejścia na emeryturę lub do śmierci.

Marszałek chwali się cudzym

Numer 60 - 19.11.2011
Ewa Kopacz pochwaliła się właśnie swoimi „sukcesami” w Ministerstwie Zdrowia. Tyle tylko, że przypisała sobie zasługi swojego poprzednika. Większość jej „osiągnięć” to dorobek śp. prof. Zbigniewa Religi.

Śledztwo ruszyło

Numer 60 - 19.11.2011
Artykuł w „Codziennej” pt. „Tajemnicza śmierć w klinice” spowodował, że sprawa niewyjaśnionej śmierci małego Miłosza ruszyła z miejsca. Kontrolują ją Sąd Okręgowy w Krakowie oraz Rzecznik Praw Obywatelskich. Dziecko w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach zmarło po porodzie w kato-wickiej klinice na Ligocie.

Poseł da popalić

Numer 60 - 19.11.2011
Artur Bramora z Ruchu Palikota został wybrany na przewodniczącego sejmowej komisji edukacji. Nowy szef komisji mówi o sobie tak: „Posiadam dwa profile średniego wykształcenia”. Zrobił maturę. Ma dwa zawody. Jest technikiem optykiem, ale maturę ma jako technik mechanik. A komisję uważa za „trudną”.

Ziobryści wyrzuceni z PiS-u

Numer 60 - 19.11.2011
Klamka zapadła. Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański są już poza PiS-em. Partyjny sąd koleżeński podtrzymał decyzję Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości o usunięciu trzech europarlamentarzystów.

To była decyzja nieprzemyślana

Numer 60 - 19.11.2011
Jest coś niezwykle symbolicznego, że w dniu triumfu władzy, w dniu exposé Donalda Tuska otwierającego nową kadencję, po fatalnej poprzedniej, opozycja zamiast myśleć, jak się przeorganizować, wyrzuca ze swoich szeregów tych, którzy chcieli, by polska prawica wreszcie zaczęła wygrywać. To niedobra, nieprzemyślana decyzja. Nie jest nam przecież potrzebna przemoc, tylko dialog i porozumienie.

Wielcy przegrani

Numer 60 - 19.11.2011
Krzysztof Kwiatkowski, Julia Pitera, Jolanta Fedak i Elżbieta Radziszewska – m.in. tych ministrów nie zobaczymy w nowym rządzie Donalda Tuska.

Mam ogromną satysfakcję

Numer 60 - 19.11.2011
Nowy minister sprawiedliwości może się spodziewać mojego wsparcia – z Krzysztofem Kwiatkowskim, byłym ministrem sprawiedliwości, posłem PO, rozmawia Przemysław Harczuk. Jak czuje się były już minister sprawiedliwości? Przede wszystkim mam olbrzymią satysfakcję, gdy patrzę na spędzone w ministerstwie ostatnie dwa lata. Co udało się osiągnąć?

Czy telewizja zbankrutuje?

Numer 60 - 19.11.2011
Liczba widzów oglądających TVP szybko spada. Dochody z reklam maleją. Poziom drastycznie się obniża. Czy chodzi o doprowadzenie Telewizji Polskiej do upadku i wyprzedaż jej kanałów za grosze?

PO boi się fachowców

Numer 61 - 21.11.2011
PO zgłasza sprzeciw wobec kandydatury Antoniego Macierewicza do komisji ds. służb specjalnych, prawdopodobnie sprzeciwi się także kandydaturze b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Argumentuje to tym, że obaj nie mają certyfikatów bezpieczeństwa. Tymczasem, jak utrzymuje Jarosław Kaczyński, obaj mogliby otrzymać je po wyborze na członka komisji.