Polska

Zima zbiera śmiertelne żniwo

Numer 122 - 02.02.2012
Od początku zimy w wyniku wychłodzenia organizmu zmarło 60 osób. Aż 20 zamarzło w ciągu ostatnich siedmiu dni, kiedy temperatura spadła do -25 stopni Celsjusza. Ludzie ginęli też w wyniku załamania się lodu. Od piątku utonęło dziewięć osób. Wczoraj na jeziorze Śniardwy (woj. warmińsko-mazurskie) wyłowiono ciała dwóch mężczyzn, którzy łowili ryby w przeręblu.

SKOK-i jako sposób na kryzys

Numer 122 - 02.02.2012
Jakie jest wyjście z obecnego kryzysu? Stawiać na niewielkie rodzinne firmy czy na wielkie korporacje? – na te m.in. pytania starali się odpowiedzieć Grzegorz Bierecki, senator PiS-u i prezes SKOK-u, europoseł Ryszard Czarnecki oraz Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Codziennej”, podczas spotkania Młodzieżowego Klubu „Gazety Polskiej” w Warszawie.

Palikot chce podzielić protestujących

Numer 122 - 02.02.2012
We wtorek doszło do protestów przed domem Donalda Tuska w Sopocie. Policja urządziła obławę i rozpędziła manifestantów. Organizatorzy dzień wcześniej sprzeciwili się Januszowi Palikotowi i jego próbom zawłaszczania demonstracji oraz dzielenia protestujących. Rzecznik praw obywatelskich wzywa ministra Michała Boniego do debaty publicznej o ACTA.

Kultura według Platformy

Numer 121 - 01.02.2012
Dariusz Dolczewski, warszawski radny PO i lider młodzieżówki tej partii, został członkiem gabinetu politycznego ministra administracji i cyfryzacji. Największą „zasługą” młodego działacza był wpis na Facebooku obrażający młode kobiety startujące z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Solidarni z Węgrami

Numer 121 - 01.02.2012
Wieczory „Solidarności z Węgrami” to kolejna oddolna inicjatywa niepodległościowych środowisk w Polsce. Pierwszy taki wieczór odbył się w minioną sobotę w Wołominie. Po wywiadzie Viktora Orbána dla „Gazety Polskiej” i TVP Info oraz po wystąpieniu premiera Węgier przed Komisją Europejską rozdzwoniły się telefony w ambasadzie węgierskiej w Polsce.

Nowicka przegrała z Najfeld

Numer 121 - 01.02.2012
Można oficjalnie mówić, że wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka „jest na liście płac przemysłu antykoncepcyjno-aborcyjnego”. Po trzech latach zapadł prawomocny wyrok w procesie, który wytoczyła publicystce Joannie Najfeld obecna wicemarszałek Wanda Nowicka. Poczuła się urażona stwierdzeniem, że „jest na liście płac przemysłu providerów aborcji i antykoncepcji”.

PiS walczy z PO o szkoły

Numer 121 - 01.02.2012
Platforma Obywatelska z Hanną Gronkiewicz-Waltz na czele zamyka szkoły w Warszawie. Do skreślenia przeznaczono aż 13 placówek oświatowych różnego typu. Wczoraj protesty w całym mieście zorganizowali Prawo i Sprawiedliwość oraz rodzice dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół i przedszkoli, które od września mają być zamknięte.

Front emerytów SLD

Numer 121 - 01.02.2012
Leszek Miller sięga po dawnych partyjnych kolegów jeszcze z rozdania PZPR-u. Józef Oleksy, przed 1989 r. pierwszy sekretarz w Białej Podlaskiej, a w latach 90. premier w rządzie SLD-PSL, ma dziś zapewnić w SLD zaplecze eksperckie.

Tajemnicza śmierć generała

Numer 121 - 01.02.2012
Szkolił się w Moskwie. W stanie wojennym pacyfikował protestujące zakłady w Szczecinie. W czasie prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego stał na czele polskiej armii. Generał broni Henryk Szumski zginął ugodzony nożem przez własnego syna. W poniedziałek ok. godz.

Komorowski podgryza Tuska

Numer 120 - 31.01.2012
Walka między otoczeniem prezydenta a środowiskiem skupionym wokół premiera jest coraz ostrzejsza. Jednocześnie jednak Sejm na wniosek rządu zwiększył budżet kancelarii Bronisława Komorowskiego. Zdaniem naszych rozmówców spoiwem łączącym oba zwalczające się nurty w PO jest niechęć do PiS-u i strach przed ujawnieniem prawdy o katastrofie smoleńskiej.