Polska

Głodówka trwa

Numer 188 - 20.04.2012
STRAJK W Tarnowskich Górach trwa protest głodowy w obronie lekcji historii. Czwórkę strajkujących odwiedzają posłowie opozycji, członkowie Solidarności i nauczyciele.

Tajemnice Macieja Laska

Numer 188 - 20.04.2012
W raporcie komisji Millera nie ma żadnych informacji dotyczących badania wraku Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem, ani na temat badania brzozy, która miała według raportu komisji złamać skrzydło samolotu, jak również badania samego skrzydła. Maciej Lasek, obecny szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, był jednym z ekspertów, którzy opracowywali ten raport.

Catering dla pierwszaka

Numer 188 - 20.04.2012
Władze Warszawy likwidują szkolne stołówki. Teraz, zamiast domowych obiadów przygotowanych przez szkolne kucharki, dzieci dostaną zimne przekąski, kanapki i lunch, które przywiozą im firmy zajmujące się obsługą rautów. A 2 tys. kucharek pójdzie na bruk. Podobnie dzieje się w innych miastach.

Bądźmy jutro na pl. Trzech Krzyży!

Numer 188 - 20.04.2012
Już jutro, w sobotę 21 kwietnia o godz. 12, spotykamy się na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Rozpoczną się tam uroczystości zakończone marszem w obronie wolności słowa i TV Trwam. Inicjatorem akcji jest poznański Klub „Gazety Polskiej”. Jednak marsz w obronie demokracji i suwerenności połączył wiele środowisk.

Narodowy wciąż bez łączności

Numer 188 - 20.04.2012
Z informacji „Codziennej” wynika, że murawa położona w lutym na Stadionie Narodowym za blisko 150 tys. zł będzie musiała zostać wymieniona przed Euro 2012. Koszt: kilkaset tysięcy złotych. Winnych: brak. Wciąż w całości nie działa łączność.

Testament pary prezydenckiej: niepodległa Polska

Numer 188 - 20.04.2012
Co najmniej 10 tys. ludzi uczestniczyło w manifestacji zorganizowanej na ulicach Krakowa przez klub „Gazety Polskiej” w drugą rocznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Kraków

Zatrzymani urzędnicy

Numer 187 - 19.04.2012
WARSZAWA Osiem osób, stołecznych urzędników i przedsiębiorców, zatrzymali wczoraj funkcjonariusze CBA. CBA prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy inwestycjach drogowych. W zamian za łapówki warszawscy urzędnicy mieli pozytywnie opiniować i przyspieszać decyzje dotyczące projektów sygnalizacji świetlnej. Łączna wysokość łapówek miała wynosić 90 tys. zł.

Dotarli na Wawel

Numer 187 - 19.04.2012
RAJD Rowerzyści podróżujący śladami śp. Prezydenta RP dojechali do Krakowa, gdzie wzięli udział w uroczystościach rocznicowych pogrzebu pary prezydenckiej na Wawelu. W drugim rajdzie rowerowym brali udział byli pracownicy kancelarii Lecha Kaczyńskiego wraz z senatorem PiS-u Markiem Martynowskim.

W obronie historii

Numer 187 - 19.04.2012
PROTEST Tu chodzi przede wszystkim o młodych – mówi Ryszard Nikodem, działacz „Solidarności” w latach 80., jeden z głodujących w Tarnowskich Górach. Głodówka trwa już piąty dzień. – Musimy zrobić wszystko, by zachować polską tożsamość – tłumaczy Nikodem. Zaznacza, że historia Polski musi być prawdziwa, wiarygodna.

Mogło dojść do kolejnej katastrofy

Numer 187 - 19.04.2012
Maszynista pociągu towarowego zatrzymał wczoraj pociąg na trasie Piotrków Trybunalski–Baby. Podejrzewał, że semafor nie działa prawidłowo i może dojść do katastrofy. Mimo to władze Polskich Linii Kolejowych usiłowały zmusić go do dalszej jazdy.