Polska

Rosyjski kapitał w Tatrach

Numer 71 - 02.12.2011
Organizacje ekologiczne, tak aktywne przy blokowaniu autostrad, ignorują zagrożenie tatrzańskiej przyrody. Nie będą protestowały przeciwko prywatyzacji Polskich Kolei Linowych. Do przejęcia kolejki na Kasprowy, zmodernizowanej zaledwie cztery lata temu, szykuje się słowacka firma podejrzewana o związki z rosyjskim kapitałem. Kontrowersyjna decyzja rządu dzieli górali.

Ziemiec zwolniony, bo chciał apolitycznej telewizji

Numer 70 - 01.12.2011
Główny prezenter „Wiadomości” Krzysztof Ziemiec kończy karierę w TVP. Był krnąbrny i nie chciał chodzić na politycznym pasku. Jak dowiedziała się „Codzienna”, Krzysztof Ziemiec był zbyt aktywny podczas spotkania dziennikarzy „Wiadomości” z p.o. szefa telewizyjnej Jedynki Andrzejem Godlewskim.

360 km A2

Numer 70 - 01.12.2011
Dziś o północy otwarto 106-km odcinek autostrady A2 od Nowego Tomyśla w Wielkopolsce do granicy z Niemcami w Świecku.

Służby poza kontrolą

Numer 70 - 01.12.2011
Państwem będą rządziły służby specjalne. Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki, który ma koordynować ich pracę, jest bowiem za słaby, aby nad nimi zapanować.

Teren spłaci długi Palikota

Numer 70 - 01.12.2011
W kampanii wyborczej Janusz Palikot postulował zniesienie finansowania partii, które zdobyły ponad 3 proc. głosów. Dziś nie może się doczekać tych pieniędzy. Ma je otrzymać w kwietniu. Na razie wzywa swoich kolegów partyjnych do zbierania weksli, by zabezpieczyć kredyt na ok. 4 mln zł.

Zmiana kandydatów

Numer 70 - 01.12.2011
Marek Opioła i Beata Mazurek są kandydatami PiS-u do sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Prawo i Sprawiedliwość wycofało kandydatury Mariusza Kamińskiego i Antoniego Macierewicza. Dlaczego PiS zrezygnowało z wcześniej zgłoszonych posłów? Sprzeciw wobec Kamińskiego i Macierewicza został zgłoszony podczas Konwentu Seniorów i Prezydium Sejmu.

Prezydent pogroził Sikorskiemu

Numer 70 - 01.12.2011
Pomysł stworzenia federacji europejskiej pod hegemonią Niemiec oburzył nie tylko prawicową opozycję. Po berlińskim wystąpieniu Radosława Sikorskiego zawrzało w Platformie Obywatelskiej. Szefa dyplomacji bronią politycy związani z premierem Tuskiem, krytykuje zaś otoczenie prezydenta Bronisława Komorowskiego. W kuluarach huczy o nowym ostrym konflikcie w partii rządzącej.

Sikorski o przyszłości Unii

Numer 68 - 29.11.2011
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski przedstawił podczas wizyty w Berlinie swoją wizję przyszłości Unii Europejskiej bez uprzedniego przedstawienia priorytetów polityki zagranicznej rządu na forum polskiego Sejmu. – To działanie niebezpieczne – ocenia była minister Anna Fotyga.

Sprawa Przemyka w Strasburgu

Numer 68 - 29.11.2011
Mordercy Grzegorza Przemyka nie mogą czuć się bezkarni. Choć przez ponad 27 lat unikali kary, to teraz zajmie się nimi Europejski Trybunał Praw Człowieka. Trybunał w Strasburgu zbada, czy polskie sądy należycie wyjaśniły okoliczności śmierci Przemyka i czy milicjanci, którzy pobili chłopaka w 1983 r. zostali pociągnięci do odpowiedzialności.

Topią szefa BOR-u

Numer 68 - 29.11.2011
Generał Marian Janicki, szef Biura Ochrony Rządu, kłamał publicznie w kwestii zabezpieczenia prezydenckiej wizyty. Zgodził się, by na lotnisku w Smoleńsku nie było oficerów BOR-u. Nie poinformował również 10 kwietnia 2010 r. Kancelarii Prezydenta, że na lotnisku w Smoleńsku nie wylądował rosyjski transportowy ił.