Polska

Państwo w państwie

Numer 74 - 06.12.2011
Tajne służby wymagają kontroli, gdyż mają tendencję do wykraczania poza prawo i zamiast pilnować bezpieczeństwa państwa i obywateli, dobierają się do opozycji i chcą robić własne interesy. Mają też tendencję do usamodzielniania się i brania udziału w polityce, a nawet zagrażania rządzącym.

FUNDACJA NIEZALEŻNE MEDIA

Numer 72 - 03.12.2011
Szanowni Państwo! Celem naszej Fundacji jest wspieranie i promowanie niezależności mediów. Jednym z fundatorów Fundacji jest redaktor naczelny „Gazety Polskiej” – Tomasz Sakiewicz. Prezes fundacji – Joanna Jenerowicz Prosimy o wsparcie budowy wolnych mediów! DANE DO PRZELEWU W POLSCE: FUNDACJA NIEZALEŻNE MEDIA ul. Filtrowa 63/43 02-056 Warszawa Credit Agricole Bank Polska S.A.

„Agent śpioch” za zamkniętymi drzwiami

Numer 72 - 03.12.2011
W Sądzie Rejonowym w Warszawie rozpoczął się proces karny, który były szef MSWiA Janusz Kaczmarek wytoczył Jarosławowi Kaczyńskiemu za określenie go „agentem śpiochem”. Jest to ponowny proces w tej samej sprawie. W styczniu tego roku sąd rejonowy umorzył sprawę „wobec braku znamion czynu zabronionego”. Kaczmarek odwołał się od tej decyzji i sąd okręgowy nakazał ponowne wszczęcie procesu.

Polska częścią Eurolandu

Numer 72 - 03.12.2011
Wzmocnienie instytucji europejskich, nowy traktat – to propozycje Angeli Merkel. Postulaty te w tym samym czasie poparł Donald Tusk. Perspektywa budowy wspólnego z Niemcami superpaństwa jest coraz bardziej realna.

Odrzucam taką wizję

Numer 72 - 03.12.2011
Żyjemy w czasach, w których polska suwerenność jest zagrożona. Potrzeba ciężkiej pracy u podstaw. Z Dorotą Arciszewską-Mielewczyk (PiS), poseł komisji spraw zagranicznych, prezes Powiernictwa Polskiego, rozmawia Przemysław Harczuk.

Fachowiec od służb

Numer 72 - 03.12.2011
Krzysztof Brejza z PO został wybrany do sejmowej komisji służb specjalnych. Wprawdzie nigdy nie miał nic wspólnego z pracą tajnych służb, ale raz, podczas ostatnich wyborów, doniósł policji na taksówkarza, który za szybą samochodu woził kartkę: „Nie zagłosuję na Krzysztofa Brejzę”.

Łukaszenka fałszuje polskie dokumenty?

Numer 72 - 03.12.2011
Ktoś umieścił w internecie kilkadziesiąt stron dokumentów z polskiego MSZ-etu, w tym tajne listy i depesze dyplomatyczne. Dokumenty dotyczą korespondencji między Polską a Wielką Brytanią w latach 2005–2011 w sprawie pomocy opozycji na Białorusi. Wyglądają na autentyczne.

Pieniądze na „uwrażliwienie” Polaków

Numer 72 - 03.12.2011
W 2007 r. organizacja Wandy Nowickiej otrzymała 138 tys. zł m.in. na wspieranie aborcji w Polsce. Portal Rebelya.pl dotarł do umowy między IPAS – producentem sprzętu do wykonywania aborcji – a organizacją obecnej wicemarszałek. Pieniądze przekazane Nowickiej miały konkretny cel polityczny.

Palikot pędzi (z) ustawą

Numer 72 - 03.12.2011
Ruch Palikota zapowiedział złożenie w Sejmie projektu tzw. ustawy bimbrowej. Zakłada on, że rolnicy mogliby legalnie sprzedawać swoje wyroby alkoholowe jako produkty regionalne.

Bezsensowny podział MSWiA

Numer 72 - 03.12.2011
Podział Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji służy wyłącznie wzmocnieniu władzy premiera Tuska i przejęciu kontroli nad wielkimi pieniędzmi przeznaczonymi na projekty informatyczne. Zamiast usprawnienia administracji rządowej wprowadza chaos, dublowanie kompetencji i zwiększenie biurokracji.