Polska

Tajemnicza śmierć generała

Numer 121 - 01.02.2012
Szkolił się w Moskwie. W stanie wojennym pacyfikował protestujące zakłady w Szczecinie. W czasie prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego stał na czele polskiej armii. Generał broni Henryk Szumski zginął ugodzony nożem przez własnego syna. W poniedziałek ok. godz.

Komorowski podgryza Tuska

Numer 120 - 31.01.2012
Walka między otoczeniem prezydenta a środowiskiem skupionym wokół premiera jest coraz ostrzejsza. Jednocześnie jednak Sejm na wniosek rządu zwiększył budżet kancelarii Bronisława Komorowskiego. Zdaniem naszych rozmówców spoiwem łączącym oba zwalczające się nurty w PO jest niechęć do PiS-u i strach przed ujawnieniem prawdy o katastrofie smoleńskiej.

Nie ma zgody na mecz o Superpuchar

Numer 120 - 31.01.2012
Policja, straż pożarna i sanepid oceniły negatywnie stan bezpieczeństwa Stadionu Narodowego, na którym 11 lutego ma się odbyć mecz o Superpuchar między warszawską Legią a Wisłą Kraków. Władze Warszawy podejmą w piątek ostateczną decyzję, czy zgodzić się na rozegranie tego meczu.

Likwidują szkoły

Numer 120 - 31.01.2012
Samorządy zamykają szkoły, by zaoszczędzić pieniądze. W samej tylko Warszawie w tym roku zostanie zamkniętych kilkanaście placówek. Najbardziej dotkliwa dla rodziców i uczniów jest jednak likwidacja szkół w małych miejscowościach. Rozumiem, że jest niż demograficzny i w szkołach jest mniej dzieci i młodzieży.

Nagrody rozdane

Numer 120 - 31.01.2012
Jarosław Marek Rymkiewicz, pisarz, eseista i historyk literatury, został Człowiekiem Roku 2011 „Gazety Polskiej”. Antoni Macierewicz został laureatem Nagrody im. Grzegorza I Wielkiego, przyznawanej przez miesięcznik „Nowe Państwo”. Kluby „Gazety Polskiej” nagrodziły premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona. Wczoraj w Warszawie odbyła się uroczysta gala.

Zimny zabójca

Numer 120 - 31.01.2012
Stare altanki, przęsła mostów, czasem nawet śmietniki. W takich warunkach spędzają zimę bezdomni. Często nie chcą korzystać z noclegowni i ośrodków pomocy. Jak podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, w Polsce od początku listopada 2011 r. zamarzło 46 osób, w tym aż 10 w ostatni weekend.

Noblista nie dla „Gazety Polskiej”?

Numer 120 - 31.01.2012
Spotkanie z laureatem Pokojowej Nagrody Nobla Muhammadem Yunusem organizowane przez Kluby „Gazety Polskiej” stanęło pod znakiem zapytania. Powód? Polityczne naciski na noblistę. „Codzienna” dowiedziała się nieoficjalnie, że Yunus, zwany Bankierem Ubogich, może się nie pojawić na spotkaniu, które dziś w Warszawie organizują Fundacja Niezależne Media oraz Kluby „Gazety Polskiej”.

Banki nie ufają Palikotowi

Numer 120 - 31.01.2012
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ruch Palikota szedł do wyborów z hasłem „Nie dla finansowania partii politycznych przez państwo”. Dziś chciwie wyciąga ręce po subwencję, zwłaszcza że żaden bank nie chce kredytować działalności tej partii. Chociaż posłowie Ruchu Palikota i działacze struktur partii podpisali weksle poręczające trzymilionowy kredyt, banki najwyraźniej im nie ufają.

Upadek Zdrojewskiego

Numer 119 - 30.01.2012
Stanowisko ministra kultury to najprawdopodobniej szczyt kariery Bogdana Zdrojewskiego. Objęcie tej funkcji stało się początkiem jego powolnego upadku. Możliwe, że zostanie pierwszym „zderzakiem” tracącego poparcie rządu. Mimo szumnych zapowiedzi przez prawie pięć lat nie udało mu się stworzyć żadnego ważnego muzeum.

Burza o ACTA

Numer 119 - 30.01.2012
Palikotowi nie udało się podpiąć pod protesty internautów przeciwko umowie ACTA. Manifestanci protestujący przeciwko podpisaniu przez Polskę tej umowy wyrzucili go z demonstracji. Kilka godzin po podpisaniu przez Polskę umowy ACTA grupa Anonymous opublikowała w sieci petycję o odwołanie rządu Donalda Tuska. Grozi, że ujawni tajne rządowe dokumenty, które udało się im zhakować.