Polska

Agitacja w kościele

Numer 16 - 27.09.2011
Na dwa tygodnie przed wyborami Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe agitują w warszawskich kościołach. Msza św. za prezydencję w UE i obchody rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników (KOR) stały się okazją do politycznej agitacji za Platformą Obywatelską.

Wojna Gudzowatego z prokuraturą

Numer 16 - 27.09.2011
Ta afera kilka lat temu wstrząsnęła polską sceną polityczną. Jej bohaterami byli: Aleksander Gudzowaty, jeden z najbogatszych Polaków, który zbił majątek na handlu gazem z Rosjanami, politycy z najwyższej półki, w tym premier Leszek Miller, prominentni dziennikarze z Adamem Michnikiem na czele oraz ludzie służb.

Prokurator kreował umorzenie

Numer 16 - 27.09.2011
Naciski się nie skończyły. Kto nas wyrzuca z gazu? Aniołki? W tej sprawie porozumiały się rządy Polski i Rosji, a my wychodzimy – z Aleksandrem Gudzowatym, prezesem Bartimpeksu, rozmawia Wojciech Kamiński

Biskup nie odpuszcza prezesowi TVP

Numer 14 - 24.09.2011
Albo „Nergal” vel „Holocausto” zniknie z telewizji publicznej, albo katolicy odmówią płacenia abonamentu. Takie ostateczne ostrzeżenie skierował do szefa TVP Juliusza Brauna biskup włocławski Wiesław Mering.

Wrocław ma gdzieś ofiary Smoleńska

Numer 14 - 24.09.2011
Skandal we Wrocławiu! Naczelna Organizacja Techniczna w ostatniej chwili odmówiła wynajęcia sali organizatorom konferencji „Smoleńsk – nowe fakty”, bo „temat jest kontrowersyjny”.

Platforma zapłaci za „suczki”

Numer 14 - 24.09.2011
Zespół Ascetoholix nie odpuści Platformie Obywatelskiej tego, że w kampanii wyborczej bezprawnie wykorzystała ich utwór „Suczki”. Muzykę i słowa z tej piosenki skompilowano ze zdjęciami młodych kandydatek PiS-u. W zeszłym tygodniu klip opublikował w internecie kandydat PO na posła Dariusz Dolczewski. Sprawa oburzyła m.in.

Pitera na tarczy

Numer 14 - 24.09.2011
Julia Pitera przegrała kolejny proces za mówienie nieprawdy. Sąd Okręgowy w Płocku orzekł, że Pitera ma przeprosić polityka PiS-u Wojciecha Jasińskiego za to, co mówiła 7 września na jego temat podczas debaty wyborczej w Płocku. Minister wypowiadała się nieprawdziwie na temat powodów nieobecności kontrkandydata z PiS-u.

Próba samospalenia przed Kancelarią Premiera

Numer 14 - 24.09.2011
Mężczyzna, który próbował się spalić, stracił pracę w urzędzie skarbowym. Stało się to wkrótce po tym, jak starał się ujawnić przekręty, do których miało tam dochodzić. Znaleziono przy nim dwa listy – do premiera i do żony.

Nie tędy droga, panie prezydencie!

Numer 15 - 26.09.2011
Myślę, że PO te wybory przegra, pytanie tylko, na ile. Polska potrzebuje rządu, który poprowadzi kraj przez nadchodzący właśnie trudny czas. Ludzie widzą, jaka jest skala problemów, z którymi rząd Donalda Tuska nie umiał sobie poradzić – z Beatą Kempą, posłanką Prawa i Sprawiedliwości, liderką regionalnych struktur PiS-u w województwie świętokrzyskim, rozmawia Przemysław Harczuk.

Zaatakują w ciszy wyborczej

Numer 15 - 26.09.2011
Prorządowe media szykują prowokację, która ma skompromitować PiS i umożliwić wygraną PO. Dzień przed wyborami jest planowana publikacja fałszywego stenogramu rozmowy Lecha i Jarosława Kaczyńskich, która odbyła się tuż przed katastrofą smoleńską – podał portal wPolityce.pl. Fałszywka ma sugerować odpowiedzialność prezesa PiS-u za tragedię.