Polska

PiS: Odwołać prezydent Łodzi

Numer 151 - 07.03.2012
REFERENDUM Prawo i Sprawiedliwość poparło inicjatywę zbierania podpisów za referendum w sprawie odwołania prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej (PO).

W hołdzie Andrzejowi Błasikowi

Numer 151 - 07.03.2012
SMOLEŃSK „Naszym obowiązkiem jest dojście do prawdy” – Społeczny Komitet w Hołdzie Generałowi Andrzejowi Błasikowi przygotował apel o obronę jego dobrego imienia. Uroczystości odbędą się 11 marca. Rozpoczną się one w Warszawie o godz. 14 mszą św. w katedrze polowej przy ul. Długiej 13/15. O godz. 16.30 przy grobie generała na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbędzie się uroczysta ceremonia.

Rosjanie obok Sowietów

Numer 151 - 07.03.2012
Strefy kibica podczas turnieju Euro 2012 miały być miejscami wspólnej zabawy fanów piłki nożnej z całej Europy. Okazuje się jednak, że rosyjscy fani i sponsorzy nie chcą integracji i planują stworzyć w Warszawie „Russkij Dom”. Miasto nie widzi przeszkód i czeka na decyzję UEFA.

Ostatni żołnierz

Numer 149 - 05.03.2012
W prawdziwie niezależnej telewizji sprawozdanie z obrad parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej. Dlaczego śp. gen. Andrzeja Błasika nie mogło być w kokpicie rządowego tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku? Zespół kompromituje kolejne kłamstwo smoleńskie. Odkrywanie prawdy krok po kroku trwa.

Siła polskiej gospodarki

Numer 149 - 05.03.2012
W tygodniku „Gazeta Polska” (9/2012) dziś polecamy szczególnie: Wywiad Teresy Wójcik z Piotrem Naimskim pt. „Gaz łupkowy – bezcenny atut”. Dzięki bogatym złożom gazu łupkowego Polska będzie mogła prowadzić suwerenną politykę opartą na niezależności gospodarczej kraju. Zdecydowanie zwiększy swoje znaczenie w Europie. Piotr Naimski to wiceprzewodniczący sejmowej podkomisji ds.

ZUS przeprosił naszego Czytelnika

Numer 149 - 05.03.2012
SUKCES „codziennej” Dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bielsku-Białej wysłała list z przeprosinami do naszego Czytelnika Roberta Łebeka, któremu ZUS przez pomyłkę chciał wejść na hipotekę domu.

Młodzi chuligani w rządzie

Numer 149 - 05.03.2012
Dariusz Dolczewski i Tomasz Hardyk to działacze młodzieżówki PO – Młodych Demokratów, którzy podczas kampanii wyborczej do parlamentu obrażali kontrkandydatów z PiS-u chamskimi odzywkami. Ostatnio szef Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Michał Boni zatrudnił ich w swoim urzędzie na stanowiskach doradczych.

Polski pustostan nadal straszy

Numer 149 - 05.03.2012
Korespondentowi „Codziennej” udało się ustalić, że przez najbliższe kilka lat zrujnowany budynek starej Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie przy Unter den Linden nadal będzie niszczał, strasząc mieszkańców niemieckiej stolicy. Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie potrafi sobie z tym problemem poradzić.

Oddać cześć generałowi Błasikowi

Numer 149 - 05.03.2012
Społeczny Komitet w Hołdzie Generałowi Andrzejowi Błasikowi zaprasza na uroczystości ku czci dowódcy polskich sił powietrznych zmarłemu w katastrofie smoleńskiej.

Solidarność przedsiębiorców wykończy Tuska

Numer 149 - 05.03.2012
Gdyby przedsiębiorcy stworzyli własną partię, nie miałaby ona problemu z wejściem do parlamentu. Ugrupowanie takie mogłoby przejąć wolnorynkową część elektoratu PO – przekonują eksperci. Solidarność przedsiębiorców jest śmiertelnym zagrożeniem dla rządu Donalda Tuska.