Polska

Bezsensowny podział MSWiA

Numer 72 - 03.12.2011
Podział Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji służy wyłącznie wzmocnieniu władzy premiera Tuska i przejęciu kontroli nad wielkimi pieniędzmi przeznaczonymi na projekty informatyczne. Zamiast usprawnienia administracji rządowej wprowadza chaos, dublowanie kompetencji i zwiększenie biurokracji.

Sikorski do dymisji

Numer 71 - 02.12.2011
Prawo i Sprawiedliwość złoży wniosek o odwołanie szefa dyplomacji. – Radosław Sikorski dopuścił się zamachu na suwerenność Polski – argumentuje poseł Witold Waszczykowski. A Donald Tusk broni swojego ministra. – Tezy wystąpienia ministra Sikorskiego zostały zaakceptowane przeze mnie – podkreśla.

Skład komisji ds. służb specjalnych wybrany

Numer 71 - 02.12.2011
Beata Mazurek i Marek Opioła zostali członkami speckomisji z ramienia PiS-u zamiast zablokowanych przez PO Antoniego Macierewicza i Mariusza Kamińskiego. Poza posłami PiS-u w skład komisji wchodzą: Marek Biernacki, Konstanty Miodowicz, Krzysztof Brejza i Elżbieta Radziszewska z PO, Zbigniew Sosnowski z PSL-u, Artur Dębski z Ruchu Palikota i Stanisław Wziątek z SLD.

Znikający premier

Numer 71 - 02.12.2011
Nieobecność premiera w ważnych momentach jest stałym elementem jego polityki. Donald Tusk często znika, by nie zabierać głosu w ważnych sprawach. Luty 2008 r. Tuż po wizycie premiera w Moskwie o relację z niej zabiega śp. prezydent Lech Kaczyński. Ale Donald Tusk jedzie do Włoch na urlop. W tym samym czasie trwają protesty lekarzy, którzy zarzucają premierowi zlekceważenie ich postulatów.

Ks. Isakowicz-Zaleski wolny

Numer 71 - 02.12.2011
Sąd umorzył proces wytoczony przez byłego esbeka ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu o zniesławienie. Bo b. funkcjonariusz nie zjawił się na rozprawie, choć był w sądzie. Tak się zagadał z dziennikarzami, że nie usłyszał wezwania do wejścia na salę rozpraw. Wyrok sądu z euforią przyjęli uczestnicy pikiety w obronie księdza zorganizowanej przez Solidarnych 2010 i kluby „Gazety Polskiej”.

WINNY, BO JECHAŁ na Marsz Niepodległości

Numer 71 - 02.12.2011
„Codzienna” dotarła do treści uzasadnienia sądu w sprawie przeciwko Danielowi Klocowi. Pobity przez policjanta został skazany za napaść na funkcjonariusza, a o jego złych zamiarach świadczyć miało to, że wyjazd na Marsz Niepodległości był zorganizowany.

Pitera zwolniona

Numer 71 - 02.12.2011
Julia Pitera podała się do dymisji, a jej stanowisko zostało zlikwidowane – powiedział wczoraj rzecznik rządu Paweł Graś. Równocześnie funkcja pełnomocnika rządu ds. korupcji przestała istnieć. Część jego uprawnień ma przejąć Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Rosyjski kapitał w Tatrach

Numer 71 - 02.12.2011
Organizacje ekologiczne, tak aktywne przy blokowaniu autostrad, ignorują zagrożenie tatrzańskiej przyrody. Nie będą protestowały przeciwko prywatyzacji Polskich Kolei Linowych. Do przejęcia kolejki na Kasprowy, zmodernizowanej zaledwie cztery lata temu, szykuje się słowacka firma podejrzewana o związki z rosyjskim kapitałem. Kontrowersyjna decyzja rządu dzieli górali.

Ziemiec zwolniony, bo chciał apolitycznej telewizji

Numer 70 - 01.12.2011
Główny prezenter „Wiadomości” Krzysztof Ziemiec kończy karierę w TVP. Był krnąbrny i nie chciał chodzić na politycznym pasku. Jak dowiedziała się „Codzienna”, Krzysztof Ziemiec był zbyt aktywny podczas spotkania dziennikarzy „Wiadomości” z p.o. szefa telewizyjnej Jedynki Andrzejem Godlewskim.

360 km A2

Numer 70 - 01.12.2011
Dziś o północy otwarto 106-km odcinek autostrady A2 od Nowego Tomyśla w Wielkopolsce do granicy z Niemcami w Świecku.