Polska

Nie wierzcie rosyjskiemu śledztwu!

Numer 17 - 28.09.2011
Były oficer radzieckiego kontrwywiadu GRU Wiktor Suworow komentuje wstrząsający raport niezależnych ekspertów pt. „Zbrodnia smoleńska. Anatomia zamachu”, do której napisał wstęp. Badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej powinna się zająć międzynarodowa komisja.

Jarosław Kaczyński: Polska moich marzeń

Numer 18 - 29.09.2011
Prezentujemy wybrane fragmenty nowej książki Jarosława Kaczyńskiego „Polska moich marzeń”. Książka ta jest manifestem etycznym i politycznym prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Opisuje on w niej także osoby, z którymi blisko współpracował, w tym swoich aktualnych oponentów politycznych. Obszerniejsze fragmenty książki już za tydzień w tygodniku „Gazeta Polska”!

Strach przed prawdą

Numer 15 - 26.09.2011
We Wrocławiu ludzie boją się rozmów o katastrofie smoleńskiej. Prezes NOT-u wprost przyznał, że ten temat mu się nie podoba. A dyrektor Teatru Lalek nie pozwolił wejść kilkuset osobom, które chciały wysłuchać posła PiS-u Antoniego Macierewicza.

Na plecach „Codziennej” do Sejmu!

Numer 15 - 26.09.2011
To skandal! Kandydat SLD Krystian Legierski wrzucił nielegalnie, bez naszej zgody, swoją reklamówkę wyborczą do „Codziennej”. Oczywiście, gdyby o zgodę poprosił, odesłalibyśmy go z kwitkiem. Ale się spotkamy – w sądzie!

SĄD NAD OBROŃCĄ RYMKIEWICZA

Numer 16 - 27.09.2011
Bronił Jarosława Marka Rymkiewicza, a teraz może stracić prawo do wykonywania zawodu. – Obrońcy w PRL-u byli zawieszani, mieli sprawy dyscyplinarne, ale rady adwokackie nie odbierały im prawa do wykonywania zawodu – komentuje sprawę Zbigniew Romaszewski.

Nielegalna agitacja

Numer 16 - 27.09.2011
Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich (Świętokrzyskie) zafundowała młodzieży wyborczą agitację. Zamiast zaplanowanych lekcji religii, historii i wiedzy o społeczeństwie uczniowie zostali zaprowadzeni na spotkanie wyborcze z prof. Stanisławem Gomułką.

PRZERWANE ŁĄCZE

Numer 16 - 27.09.2011
Dziwne kłopoty techniczne zakłóciły organizowaną przez kluby „Gazety Polskiej” wideokonferencję lidera PiS-u Jarosława Kaczyńskiego z Polonią w Chicago i Toronto. W salach w Chicago i Toronto tłumnie zgromadzili się czytelnicy „Gazety Polskiej”. W tym samym czasie w warszawskim studiu trwały ostatnie przygotowania techniczne. Na pięć minut przed wejściem na wizję sprzęt działał bez zarzutu.

Zmowa milczenia

Numer 16 - 27.09.2011
Byli przełożeni Andrzeja Ż. nazywają go desperatem, który „szukał afery tam, gdzie jej nie było”. Jednocześnie w Urzędzie Skarbowym, gdzie pracował, na sprawę spuszczono zasłonę milczenia.

Nie chcą orła w koronie

Numer 16 - 27.09.2011
Aleksander Sosna, zastępca prezydenta Białegostoku, żąda usunięcia korony z głowy orła umieszczonego na pomniku Bohaterów Ziemi Białostockiej. Nie podoba mu się również napis „Bóg, honor, ojczyzna”.

Agitacja w kościele

Numer 16 - 27.09.2011
Na dwa tygodnie przed wyborami Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe agitują w warszawskich kościołach. Msza św. za prezydencję w UE i obchody rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników (KOR) stały się okazją do politycznej agitacji za Platformą Obywatelską.