Polska

Ludowcy w obronie matek

Numer 69 - 30.11.2011
PSL mówi „nie” Platformie. Ludowcy nie zgadzają się na plan Donalda Tuska, żeby kobiety później przechodziły na emeryturę. Premier zapowiedział, że kobiety będą pracowały do 67. roku życia. PSL od kilku dni uparcie krytykuje za to PO. Jednocześnie ma pomysł na rozwiązania budżetowe pozwalające na złagodzenie tych przepisów.

Raport w sprawie boeinga 767

Numer 69 - 30.11.2011
Ze wstępnego raportu na temat awaryjnego lądowania boeinga 767 wynika, że piloci działali profesjonalnie. Kapitan Tadeusz Wrona i drugi pilot nie popełnili żadnego błędu i nie uchybili procedurom. Powodem awarii podwozia samolotu mogły być przyczyny techniczne. Eksperci sądzą także, że dostarczona przez producenta instrukcja obsługi boeinga 767 zawierała luki.

Jak działa układ

Numer 69 - 30.11.2011
Dziś trochę o systemie, w którym żyjemy. Prof. Jadwiga Staniszkis wprowadziła pojęcie kontroli strukturalnej. Jest ono kluczem do zrozumienia, jak działa III RP.

Nowa droga PiS-u

Numer 67 - 28.11.2011
PiS powraca do polityki bezpardonowej walki z korupcją i bezprawiem. Potwierdza to wybór byłego szefa i twórcy CBA Mariusza Kamińskiego na wiceprezesa partii. Na posiedzeniu Rady Politycznej w Pułtusku uzupełniono także skład Komitetu Politycznego PiS-u.

Solidarna Polska mierzy w PO

Numer 67 - 28.11.2011
Solidarna Polska pręży muskuły. Jej lider Zbigniew Ziobro zapowiada rozprawę z Platformą Obywatelską. Ogłosił to podczas spotkania ziobrystów w Biłgoraju, mateczniku Janusza Palikota.

Krucyfiks poza zasięgiem Palikota

Numer 67 - 28.11.2011
Senatorowie nie mają zamiaru usuwać krzyża z sali obrad. Są przekonani, że ominie ich nawet dyskusja na ten temat. Krzyż w Senacie wisi już od niemal 10 lat i jak do tej pory nie był przyczyną politycznej awantury. – W tej izbie parlamentu obowiązuje wyższa kultura i odmienne sposoby zachowań niż w Sejmie – mówi senator PiS-u Przemysław Błaszczyk.

Odpowie za mord polityczny

Numer 67 - 28.11.2011
Ryszard Cyba, były członek PO, który zamordował Marka Rosiaka, znów stanie przed sądem. Dziś w Łodzi kolejna rozprawa w procesie o mord polityczny.

Historyczna msza w więzieniu przy ul. Rakowieckiej

Numer 67 - 28.11.2011
Rodziny więźniów politycznych straconych w czasach stalinowskich po raz pierwszy zobaczyły miejsca, w których torturowano i zabijano ich najbliższych. Wizytę poprzedziła msza święta odprawiona przez kard. Kazimierza Nycza.

Zdrojewscy się bawią

Numer 67 - 28.11.2011
Bogdan Zdrojewski na przełomie października i listopada udał się w podróż służbową do Chin wraz z małżonką i kilkoma dygnitarzami ze swojego resortu. Wszystko to za pieniądze podatników. Według dziennikarzy „Faktu”, którzy ujawnili tę skandaliczną sprawę, koszt podróży wyniósł ok. 100 tys. zł. Znaczną część tej kwoty pochłonęły bilety na samolot dla ministra i jego żony.

Nierówne partnerstwo

Numer 67 - 28.11.2011
W Warszawie z okazji 20-lecia partnerstwa Berlina i Warszawy stanęła replika Bramy Brandenburskiej, oświetlono Krakowskie Przedmieście lampionami, a gawiedź raczy się niemieckimi kiełbaskami – currywurstami.