Polska

Sikorski grozi „Codziennej”

Numer 146 - 01.03.2012
Minister spraw zagranicznych grozi procesem „Gazecie Polskiej Codziennie”. Chodzi o materiał z działu… „Plotki”. W piątek w humorystycznej rubryce napisaliśmy, że szef MSZ-etu miał okłamać swojego poprzednika Władysława Bartoszewskiego. Miało to dotyczyć sprawy sprzedaży siedziby polskiego konsulatu w Kolonii. Sikorski poczuł się urażony publikacją.

Niewolnik w III RP

Numer 146 - 01.03.2012
Bonifacy Myśliński przez ponad dwa lata pracował jak niewolnik w kopalni. W latach 50. został wcielony do batalionów górniczych. Zawinił tym, że jego ojciec walczył w AK, matka pochodziła z niemieckiej rodziny i miał krewnych na Zachodzie. Dziś żyje na skraju nędzy, a państwo nie zamierza mu wypłacić odszkodowania, bo… nie ma na to pieniędzy.

Odsunięty prokurator wraca do pracy

Numer 146 - 01.03.2012
Prokurator Marek Pasionek, który nadzorował śledztwo smoleńskie, wraca do pracy w Naczelnej Prokuraturze Wojskowej – sąd uchylił jego zawieszenie w czynnościach służbowych.

Warta obejrzenia

Numer 145 - 29.02.2012
W prawdziwie niezależnej telewizji Gazeta Polska VD wywiad Rafała Dudkiewicza z Olimpią Jabłońską, uczestniczką ruchu pro-life, zajmującą się naprotechnologią. Co to jest? Obejrzyjcie i się dowiedzcie. Koniecznie. Ponadto można u nas obejrzeć słynne już wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na spotkaniu z wyborcami PiS-u w Lublinie.

Rosjanie chcą tupolewa

Numer 145 - 29.02.2012
W numerze 9/2012 poszerzona wersja wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS-u nie szczędzi krytyki ekipie rządzącej i chwali środowisko „Gazety Polskiej” za kluczową rolę w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej. Potwierdzeniem tego może być zamieszczony w tym samym numerze ciekawy artykuł Leszka Misiaka i Grzegorza Wierzchołowskiego.

400 mln zł może trafić na złom

Numer 145 - 29.02.2012
Posłowie PiS-u i SLD chcą wyjaśnień od premiera Donalda Tuska, dlaczego przez ostatnie cztery lata rząd nie podjął działań w sprawie wstrzymania lub kontynuacji budowy korwety „Gawron” oraz jaka będzie ostateczna decyzja ws. przyszłości tego okrętu.

TV Trwam pod lupą

Numer 145 - 29.02.2012
Ekspert Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prof. Ireneusz Krzemiński oskarżył telewizję Trwam o stronnicze relacjonowanie wydarzeń podczas ubiegłorocznego Święta Niepodległości. W czasie gdy wrze spór w związku z odmową dla TV Trwam miejsca na naziemnej platformie cyfrowej, w KRRiT zaprezentowano tendencyjny raport na temat relacjonowania przez media ubiegłorocznych zamieszek z 11 listopada.

Nie chcą sowieckich symboli

Numer 145 - 29.02.2012
Polityka historyczna powinna upowszechniać wiedzę o tych wydarzeniach z przeszłości, które współczesnym pokoleniom mogą dostarczyć wzorów do naśladowania. Młody człowiek może z tych wzorów nie skorzystać, ale musi mieć szansę zapoznania się z nimi, bo inaczej zubożymy jego wychowanie – powiedział „Codziennej” poseł PiS-u prof. Ryszard Terlecki.

Tusk powoli ulega Pawlakowi

Numer 145 - 29.02.2012
Platforma nie jest już tak bezkompromisowa w sprawie reformy emerytalnej, a premier nie wyklucza złagodzenia przepisów – dowiedziała się „Codzienna”. – Do porozumienia jednak jeszcze długa droga – przyznaje ważny polityk PSL-u.

Polska non grata

Numer 145 - 29.02.2012
Reżim Łukaszenki zażądał od polskiego ambasadora Leszka Szerepki opuszczenia Białorusi. Podobne sankcje spotkały ambasador Unii Europejskiej Mairę Morę. Jednocześnie Mińsk wezwał „na konsultacje” swoich dyplomatów z Brukseli i Warszawy. To kolejny ruch Białorusi przeciwko Polsce. Kilka dni temu nasi parlamentarzyści zostali cofnięci z białoruskiej granicy.