Polska

PSL zakładnikiem PO

Numer 97 - 03.01.2012
Los partii Waldemara Pawlaka leży w rękach Tuska. Premier wciąż nie podjął decyzji dotyczącej wielomilionowego długu PSL-u. To idealne narzędzie do szantażowania niepokornego koalicjanta. Ministerstwo Finansów wciąż nie podjęło decyzji dotyczącej 21 mln zł długu PSL-u za źle rozliczoną kampanię wyborczą w 2001 r.

Przycinanie budżetu IPN-u

Numer 97 - 03.01.2012
Wkrótce rozstrzygnie się, jakim budżetem w bieżącym roku będzie dysponował Instytut Pamięci Narodowej. Na razie musiał zmienić swoje plany i zmniejszyć wydatki o 25 mln zł. IPN planował uprzednio na przyszłoroczne wydatki ponad 259 mln zł. Sejmowa komisja finansów uszczupliła je o 25 mln. Cięcia objęły głównie wydatki inwestycyjne.

„Król Podhala” wraca do domu

Numer 97 - 03.01.2012
Pomnik majora Józefa Kurasia „Ognia” stanie przy szlaku na Turbacz. Taką decyzję podjęła Rada Gminy Nowy Targ. Monument wybuduje Fundacja „Pamiętamy” z Warszawy. Na prywatnej działce rodziny Kurasiów, przy szlaku na Turbacz stanie wkrótce pomnik w kształcie krzyża z partyzancką czapką.

Gry WSI wobec prezydenta Kaczyńskiego

Numer 97 - 03.01.2012
Śledczy z warszawskiej prokuratury apelacyjnej badali odpowiedzialność śp. Lecha Kaczyńskiego w związku z publikacją raportu z weryfikacji WSI – sprawę zakończyła dopiero śmierć prezydenta. Na Lecha Kaczyńskiego donosili m.in. byli żołnierze Wojskowych Służb Informacyjnych. Wątek dotyczący odpowiedzialności śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego pojawił się w śledztwie, w którym w grudniu 2011 r.

TVP przed Trybunał

Numer 1 - 09.09.2011
Helsińska Fundacja Praw Człowieka stanęła murem za „Gazetą Polską Codziennie”. Telewizje bezprawnie wstrzymały nasze spoty. Ocenzurowane przez TVP, TVN i Polsat spoty „Gazety Polskiej Codziennie” można zobaczyć na portalu niezalezna.pl. Obie reklamy pojawiły się po raz pierwszy w środę na antenie TVP i Polsatu.

Dzieci z kodem kreskowym

Numer 1 - 09.09.2011
Rodzice są oburzeni. Samorządowcy wprowadzili drastyczne podwyżki opłat za żłobki i przedszkola. Zamieszanie spowodowała zmiana przepisów. Teraz o tym, ile i za co mają płacić rodzice, decydują samorządy. A ich zachłanność oburza. Stawki za pobyt dziecka w przedszkolu powyżej bezpłatnych pięciu godzin wzrosły w całym kraju średnio o 70 proc.

Załgane raporty

Numer 1 - 09.09.2011
Rządowe raporty: rosyjski i polski ws. katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. kłamią. Eksperci NASA przeprowadzili badania, z których wynika, że Tu-154M nie mógł stracić skrzydła na brzozie i wskutek tego obrócić się do góry kołami. Takie są wyniki wnikliwych badań prof. Wiesława Biniendy, wybitnego amerykańskiego specjalisty, redaktora naczelnego „Journal of Aerospace Engineering”.

CZŁOWIEK ANODINY POUCZA POLAKÓW

Numer 1 - 09.09.2011
Igor Mintusow, medialny doradca szefowej MAK-u Tatiany Anodiny, a jednocześnie rosyjski gigant PR, będzie jednym z gości XXI Forum Ekonomicznego w Krynicy. Zaproszony przez Eryka Mistewicza, opowie, jak wygrywać wybory. Mintusow jest szefem moskiewskiej firmy PR-owej „Nikkolo M” i jednym z najbardziej znanych spin doktorów w Rosji.

Nergal! Kościół się tobą zajmie

Numer 1 - 09.09.2011
Kościół nie odpuści telewizji publicznej. Episkopat zajmie się sprawą występów w TVP2 „Nergala” vel „Holocausto” – satanisty, bluźniercy i antysemity – dowiedziała się „Gazeta Polska Codziennie”.

NASI LAUREACI IDĄ DO SEJMU

Numer 1 - 09.09.2011
Antoni Macierewicz – okręg wyborczy nr 10 PIOTRKÓW TRYB., obejmujący także Skierniewice, Radomsko, Bełchatów, Opoczno, Rawę Maz. i Tomaszów Maz., lista PiS pozycja 1. Człowiek Roku 2010 „Gazety Polskiej” – za niezłomną walkę o prawdę nt. tragedii smoleńskiej. Jako pierwszy ujawnił listę konfidentów SB. Nieustraszony likwidator WSI. Twórca Służby Kontrwywiadu Wojskowego.