Polska

Jaka linia, taka telewizja

Numer 18 - 29.09.2011
Spoty „Gazety Polskiej Codziennie” naruszały linię programową TVP, dlatego stacja miała prawo ocenzurować spoty – to oficjalne stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nikt nie chce zdradzić, co to za linia.

Ruch czy BezRuch

Numer 18 - 29.09.2011
W kioskach Ruchu nie można kupić „Gazety Polskiej Codziennie” – alarmują nasi czytelnicy. Zdarza się, że kioskarze informują, że gazeta została sprzedana, w rzeczywistości chowają ją jednak pod inne gazety. Niektórzy tłumaczą, że… mają zakaz sprzedawania naszego pisma.

„Wszyscy są bezkarni”

Numer 18 - 29.09.2011
Nieprawidłowości, o których w swoim liście pisał Andrzej Żydek, znajdują potwierdzenie w zeznaniach kolejnych osób związanych z urzędem skarbowym na warszawskiej Pradze.

Biskup wysłał ks. Bonieckiego do okulisty

Numer 18 - 29.09.2011
„Nie widzi Ksiądz związku między »Nergalem« jako satanistą i jako jurorem? Proszę zatem zafundować sobie badania okulistyczne i nie szerzyć zamętu w umysłach wiernych”. Takich ostrych słów użył biskup Wiesław Mering w liście do ks. Adama Bonieckiego, byłego redaktora „Tygodnika Powszechnego”.

Zakazana książka

Numer 18 - 29.09.2011
Dyrekcja Łazienek Królewskich w Warszawie w ostatniej chwili cofnęła zgodę na organizację promocji książki Jarosława Kaczyńskiego. Promocja „Polski naszych marzeń” miała się odbyć w Starej Pomarańczarni. Organizatorem była Fundacja Republikańska. Wszystko było ustalone. W ostatniej chwili spółka miejska, która administruje parkiem Łazienki, cofnęła jednak zgodę.

Sąd zabrał matce dziecko

Numer 19 - 30.09.2011
Szesnastoletnia dziewczyna z Warszawy trafiła do pogotowia opiekuńczego, a jej matce sąd ograniczył prawa rodzicielskie. Wszystko odbyło się w niemal ekspresowym tempie.

Ruch w stronę Białorusi

Numer 19 - 30.09.2011
Czytelnicy wciąż mają problem z zakupem „Gazety Polskiej Codziennie”. Do niektórych kiosków Ruchu wtorkowy numer dotarł w… środę! Rzecznik spółki wszystkiemu zaprzecza.

Biskupi protestują

Numer 19 - 30.09.2011
„Nergal” podważa uniwersalne wartości ludzkie. Burzy porządek społeczny. Paktowanie ze złem jest niedopuszczalne – alarmują biskupi. A Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie widzi nic złego w obecności satanisty i antysemity na antenie TVP2.

Zabójca Rosiaka stanie przed sądem

Numer 19 - 30.09.2011
Wkrótce rozpocznie się proces Ryszarda C., byłego członka Platformy Obywatelskiej i zabójcy Marka Rosiaka, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego. – Chciałem zabić Jarosława Kaczyńskiego – te słowa rok temu usłyszeli dziennikarze, którzy pojawili się przed łódzkim biurem PiS-u po informacji, że doszło tam do brutalnego zabójstwa.

Wątpliwa demokracja

Numer 19 - 30.09.2011
Posłowie właśnie walczą o każdy głos wyborcy. Dlaczego przez cztery lata ignorowali setki tysięcy tych głosów, odrzucając projekty obywatelskich ustaw?