Polska

Prezydent pogroził Sikorskiemu

Numer 70 - 01.12.2011
Pomysł stworzenia federacji europejskiej pod hegemonią Niemiec oburzył nie tylko prawicową opozycję. Po berlińskim wystąpieniu Radosława Sikorskiego zawrzało w Platformie Obywatelskiej. Szefa dyplomacji bronią politycy związani z premierem Tuskiem, krytykuje zaś otoczenie prezydenta Bronisława Komorowskiego. W kuluarach huczy o nowym ostrym konflikcie w partii rządzącej.

Sikorski o przyszłości Unii

Numer 68 - 29.11.2011
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski przedstawił podczas wizyty w Berlinie swoją wizję przyszłości Unii Europejskiej bez uprzedniego przedstawienia priorytetów polityki zagranicznej rządu na forum polskiego Sejmu. – To działanie niebezpieczne – ocenia była minister Anna Fotyga.

Sprawa Przemyka w Strasburgu

Numer 68 - 29.11.2011
Mordercy Grzegorza Przemyka nie mogą czuć się bezkarni. Choć przez ponad 27 lat unikali kary, to teraz zajmie się nimi Europejski Trybunał Praw Człowieka. Trybunał w Strasburgu zbada, czy polskie sądy należycie wyjaśniły okoliczności śmierci Przemyka i czy milicjanci, którzy pobili chłopaka w 1983 r. zostali pociągnięci do odpowiedzialności.

Topią szefa BOR-u

Numer 68 - 29.11.2011
Generał Marian Janicki, szef Biura Ochrony Rządu, kłamał publicznie w kwestii zabezpieczenia prezydenckiej wizyty. Zgodził się, by na lotnisku w Smoleńsku nie było oficerów BOR-u. Nie poinformował również 10 kwietnia 2010 r. Kancelarii Prezydenta, że na lotnisku w Smoleńsku nie wylądował rosyjski transportowy ił.

Tusk sprząta podwórko

Numer 68 - 29.11.2011
Zatrzymanie byłego szefa UOP-u Gromosława Czempińskiego i jego wspólników było bardzo na rękę premierowi, który porządkuje partię i marginalizuje Grzegorza Schetynę. Od kilku tygodni trwały rozmowy Schetyny ze środowiskiem dawnych polityków PO, skupionych wokół Pawła Piskorskiego i Andrzeja Olechowskiego. Grupa ta planowała sojusz wymierzony w Donalda Tuska.

Paweł Graś kłamał

Numer 68 - 29.11.2011
Według raportu Centralnego Biura Antykorupcyjnego z września 2009 r. rzecznik rządu nieodpłatnie korzystał z części willi niemieckiego biznesmena. Fakt ten zataił w swoim oświadczeniu majątkowym składanym premierowi. Graś twierdził, że podpisy na dokumentach, które potwierdzają gratisowe korzystanie z domu… zostały sfałszowane.

Buta i pogarda Cyby

Numer 68 - 29.11.2011
Spojrzałem w oczy mordercy i nie widziałem w nich skruchy. Przeciwnie – butę i pogardę – powiedział „Codziennej” poseł Marcin Mastalerek z PiS-u. Wczoraj w Łodzi zeznawał w procesie Ryszarda Cyby, byłego członka PO, który zamordował Marka Rosiaka.

Odpowie za „faszyzowanie”

Numer 69 - 30.11.2011
Janusz Palikot odpowie za sianie nienawiści wobec PiS-u. Dziś do komisji etyki poselskiej trafi wniosek o ukaranie polityka za to, że zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu „faszyzowanie”.

Tomasz Kaczmarek pozywa Krzywonos

Numer 69 - 30.11.2011
W procesie wytoczonym Henryce Krzywonos przez posła PiS-u Tomasza Kaczmarka prawnikami pozwanej są były minister Janusz Kaczmarek i Jaromir Netzel.

Esbek knebluje księdza

Numer 69 - 30.11.2011
Były esbek Edward Kotowski pozwał ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego o zniesławienie. Jutro rozprawa. To pierwszy przypadek, kiedy z art. 212 oskarżany jest duchowny.