Polska

​Duda: nie dla przymusowej relokacji uchodźców

numer 1728 - 20.05.2017

WARSZAWA Wydawcy z Niemiec są gośćmi honorowymi tegorocznych Warszawskich Targów Książki. Na piątkowej ceremonii otwarcia niemieckiego stoiska na Stadionie Narodowym pojawili się prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier oraz prezydent Andrzej Duda.

Pluje na Polskę, Michnik go nagradza

numer 1728 - 20.05.2017
MEDIA Frans Timmermans, wiceszef Komisji Europejskiej, który wielokrotnie na arenie międzynarodowej szkalował Polskę, został człowiekiem roku „Gazety Wyborczej”. Co ciekawe, redakcja nazwała Timmermansa przyjacielem Polski. – Każdy, kto napluje na nasz kraj, może liczyć na uznanie ze strony redakcji Adama Michnika – mówi Stanisław Pięta, poseł PiS-u.

​Mordercy Brzeskiej jeszcze bezkarni

numer 1728 - 20.05.2017
ŚLEDZTWO Pół roku minęło od wznowienia śledztwa w sprawie zabójstwa Jolanty Brzeskiej, a także postępowania dotyczącego skandalicznych działań prokuratury i policji tuż po odnalezieniu zwłok kobiety. Nikt dotychczas nie usłyszał zarzutów, jednak, jak zapewnia „Codzienną” prokurator Maciej Załęski, postępowanie jest kontynuowane.

Opłata abonamentowa wkrótce

numer 1728 - 20.05.2017

MEDIA W przyszłym tygodniu rząd zajmie się opłatą abonamentową. Jak podkreślił minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, abonament ma być tańszy, ale skuteczniej egzekwowany.

​Konkurs na pomniki smoleńskie

numer 1728 - 20.05.2017

PAMIĘĆ Przewodniczący Sądu Konkursowego prof. Tadeusz Żuchowski poinformował wczoraj, że do 26 maja trwają zgłoszenia do konkursu na projekty pomników prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar tragedii smoleńskiej.

Zmiany w Polskim Radiu

numer 1727 - 19.05.2017

MEDIA Fala zmian na antenach związanych z Polskim Radiem. Nowym szefem Trójki będzie Wiktor Świetlik, którego zastępcą będzie Wojciech Surmacz. Wiceszefem Polskiego Radia 24 zostanie z kolei nasz redakcyjny kolega Robert Tekieli, który od 24 maja zacznie zmiany w Polskim Radiu.

PO „rżnie głupa”

numer 1727 - 19.05.2017
Nie było żadnej ucieczki dr. Wacława Berczyńskiego do USA. Nie było też nielegalnego przeglądania dokumentów w MON-ie. Politycy PiS‑u mówią dość kłamstwom PO wymierzonym w Antoniego Macierewicza i sami składają zawiadomienie do prokuratury. Zdaniem posła Dominika Tarczyńskiego, poseł PO Marcin Kierwiński może lobbować na rzecz firmy Airbus, dla której kiedyś pracował.

Rewolucja w zawodówkach i technikach

numer 1727 - 19.05.2017
Według ekspertów branży energetycznej ponad 50 proc. kadr jest w wieku 50 lat. – W przedsiębiorstwach widzimy lukę pokoleniową – stwierdził podczas debaty zorganizowanej przez „Gazetę Polską” Sławomir Burmann, przedstawiciel Veolia Energia Łódź SA. W odpowiedzi na brak wykwalifikowanych pracowników resort edukacji przygotował zmiany dotyczące szkół zawodowych.

​„GP” zyskuje czytelników

numer 1727 - 19.05.2017

MEDIA Tygodnik „Gazeta Polska” poprawił wyniki sprzedaży w marcu. Sprzedaż naszego pisma urosła miesiąc do miesiąca o ponad 36 proc. Rok do roku zyskaliśmy prawie 10 proc.

​Nawet rak płuc to nie wyrok

numer 1727 - 19.05.2017
ZDROWIE Zaczęło się od zwykłej chrypki. Chodziłam z nią przez dwa miesiące, zanim udałam się do lekarza. Okazało się, że to rak lewego płuca. Potem była chemia. Chwilowa poprawa zdrowia i nawrót. Teraz jestem na tzw. terapii celowanej. Czuję się dobrze. Pracuję – opowiada Monika Makson.