Polska

​Dyscyplinarka dla sędziego TK

numer 1760 - 28.06.2017


PRAWO Postępowanie dyscyplinarne spotka sędziego Trybunału Konstytucyjnego, który angażował się w wiece polityczne. – Sędziowie w stanie spoczynku pobierają niemałe uposażenie i nie widzę powodu, aby nie obowiązywały ich te same standardy co czynnych sędziów – mówi nam Marek Ast, poseł Prawa i Sprawiedliwości.


​Bulwersujący wątek w aferze SKOK-u Wołomin

numer 1760 - 28.06.2017

PRAWO Aferzyści, w głównych rolach byli oficerowie WSI, ukradli ze SKOK-u Wołomin setki milionów złotych. Tymczasem syndyk masy upadłościowej od kilku miesięcy żąda od byłych klientów, którzy z automatu stawali się udziałowcami Kasy, wpłat po kilkaset złotych, aby pokryć choćby częściowo to, co zagrabili oszuści. Jest stanowcza reakcja prokuratury w tej sprawie.

Najważniejsze cztery minuty w życiu

numer 1760 - 28.06.2017
Wystarczy czterominutowa przerwa w dopływie krwi do mózgu, aby doszło w nim do nieodwracalnych zmian. Po 10 minutach człowiek, u którego nastąpiło ustanie krążenia, już nie żyje. Życie chorego może uratować szybkie użycie automatycznego defibrylatora.


​Urzędnicy Sikorskiego na ławie oskarżonych

numer 1759 - 27.06.2017
PRAWO Byli urzędnicy Ministerstwa Spraw Zagranicznych i związani z nimi biznesmeni zasiądą na ławie oskarżonych. Prokuratura wysłała do warszawskiego sądu akt oskarżenia przeciwko 15 osobom z zarzutem zmowy przy przetargu na obsługę polskiej prezydencji w UE.


Niemądra czy niedouczona?

numer 1759 - 27.06.2017
Prawo To wprost nie do wiary. Sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie Wiesława B.M., która przeklejała ceny w supermarkecie, sama ukręciła na siebie bicz. Może zostać skazana za przestępstwo i wydalona z zawodu.


Tusk krył piramidę finansową

numer 1759 - 27.06.2017
Jak pan wie, u mnie pracuje syn premiera, pracował w OLT, i dopóki on pracował, to wydaje mi się, że nikt nas nie ruszył. W chwili obecnej może być tak, że ktoś nas ruszy – mówił Marcin P. Tygodnik „wSieci” opublikował stenogramy rozmów Marcina P., właściciela piramidy finansowej Amber Gold, która oszukała kilkanaście tysięcy osób.


Chore dzieci też mają prawo do życia

numer 1759 - 27.06.2017
Już w sierpniu do Sejmu trafi obywatelski projekt inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Autorzy proponowanych zmian – Fundacja Życie i Rodzina – chcą zniesienia jednego z trzech wyjątków umożliwiających przeprowadzenie „legalnej” aborcji. Chodzi o przesłankę eugeniczną – dzisiaj nawet podejrzenie ciężkiej choroby nienarodzonego dziecka pozwala na jego zabicie.

Razem o dobre imię Polski

numer 1759 - 27.06.2017
POLITYKA Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i Jarosław Szarek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej, podpisali wczoraj porozumienie o współpracy na rzecz upowszechniania rzetelnej wiedzy o najnowszej historii Polski poza granicami kraju. Chodzi m.in. o to, by Polacy nie byli oskarżani o Holokaust.


​Dożywocie za cztery zabójstwa

numer 1759 - 27.06.2017


ZBRODNIA Karę dożywocia za zabójstwo czterech osób wymierzył dzisiaj warszawski sąd Mariuszowi B. Skazany będzie mógł się ubiegać o przedterminowe zwolnienie po 40 latach – zdecydował sąd.


​W trosce o spokój Trumpa

numer 1759 - 27.06.2017
BEZPIECZEŃSTWO Trwają intensywne prace służb, ze strony polskiej przede wszystkim BOR‑u, ale także policji, odpowiednie służby dbające o bezpieczeństwo są zaangażowane – podkreślił szef MSWiA Mariusz Błaszczak, odnosząc się do planowanej wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce.