Polska

Resortowe dziecko w Radzie Polskiego Radia

numer 1631 - 24.01.2017
MEDIA Jan Ordyński, były działacz aparatu komunistycznego, został wybrany dzięki PO na członka rady programowej Polskiego Radia. Mało brakowało, by do rady programowej TVP dostał się Piotr Gadzinowski, współpracownik Jerzego Urbana.

Bizon w Drawsku

numer 1631 - 24.01.2017
WOJSKO Na poligonie w Drawsku Pomorskim rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem „Bizon Drawsko 2017” dowodzone przez Dowództwo Wojsk Lądowych Królestwa Niderlandów.

Szczątki bohaterów Lubelszczyzny odnaleziono

numer 1631 - 24.01.2017
PAMIĘĆ Pracownicy Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka odnaleźli wczoraj szczątki zamordowanych w marcu 1953 r. polskich żołnierzy. To prawdopodobnie kpt. Marian Pilarski (AK-WiN) oraz komendant Stanisław Bizior, zamordowani w piwnicach Zamku w Lublinie.

Szakale zadomowiły się w Polsce

numer 1630 - 23.01.2017
PRZYRODA Na terenie Nadleśnictwa Kwidzyn odnaleziono martwego szakala złocistego. Wszystko wskazuje na to, że zwierzę charakterystyczne dla pd.-wsch. Europy zadomowiło się już w Polsce. – Odnalezienie martwej sztuki potwierdziło nasze obserwacje. Prawdopodobnie na naszym terenie widziano samicę z młodymi – mówi nam Adrian Wiśniowski, specjalista ds. ochrony lasu w Nadleśnictwie Kwidzyn.

Jak Agora nie respektuje wyroków sądów

numer 1630 - 23.01.2017

WOKANDA Wydawca „Gazety Wyborczej” spółka Agora zignorowała prawo i uchylała się od wykonania wyroku sądów, nakazujących przeprosiny za pomówienie. A one i tak się ukażą i to na koszt spółki – zdecydował właśnie sąd.

Kaczyński: musimy liczyć przede wszystkim na siebie

numer 1630 - 23.01.2017
Premier Beata Szydło w wywiadzie dla Polsat News podkreśliła, że cały czas polski rząd czyni starania o zwrot Polsce wraku samolotu Tu-154M, który jest przetrzymywany przez Rosję. – To nie tylko bardzo ważny, najważniejszy dowód w sprawie katastrofy smoleńskiej, ale także własność Polski – mówiła Beata Szydło.

Żeby dzieci się rodziły

numer 1630 - 23.01.2017
ZDROWIE Już za kilka miesięcy pierwsze referencyjne ośrodki kompleksowego leczenia niepłodności przyjmą pary, które dotąd bezskutecznie starały się o dziecko. Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce ma skutecznie zastąpić realizowany przez poprzedni rząd program in vitro.

Dokumenty prawne pod lupą

numer 1630 - 23.01.2017
PWPW Znaki wodne czy portret wklęsłodrukowy – to tylko niektóre zabezpieczenia znajdujące się na banknotach produkowanych przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych SA. – Podobne symbole powinny się znaleźć także na aktach notarialnych – twierdzi Piotr Woyciechowski, prezes wytwórni.

Z aresztu wyszła, radną pozostała

numer 1630 - 23.01.2017
Niedorzeczna sytuacja we Wschowie – radna ma zarzuty za handel narkotykami, była nawet w areszcie, ale po wyjściu na wolność nadal aktywnie działa podczas sesji. Zrzeknie się mandatu? – Dopóki nie ma wyroku, nie ma o czym rozmawiać – powiedziała Maria S. „Codziennej”, gdy zapytaliśmy o ten skandal.

Rząd zapowiada reformę sądownictwa

numer 1629 - 21.01.2017
POLITYKA Premier Beata Szydło spotkała się w piątek z kolejnymi ministrami w swoim rządzie, tym razem z Mariuszem Kamińskim, koordynującym pracę służb specjalnych, i Zbigniewem Ziobrą, ministrem sprawiedliwości. Jak ujawniono, rząd pracuje nad ustawą o jawności życia publicznego. Szykują się również rewolucyjne zmiany w sądownictwie.