Polska

​Prokurator unika zeznań ws. Amber Gold

numer 1657 - 23.02.2017

AFERA To miało być przełomowe przesłuchanie ws. Amber Gold. Przed sejmową komisją śledczą miała się stawić Barbara Kijanko, która w latach 2009–2012 zajmowała się sprawą Marcina P., szefa piramidy finansowej. Tymczasem prokurator nie dość, że nie stawiła się przed komisją, to jeszcze nie podała uzasadnienia nieobecności.

​ Mamy Europę wielu prędkości

numer 1657 - 23.02.2017

DEBATA Sytuacja Polski w Unii Europejskiej, a także narzucana przez część polityków europejskich hegemonia – to tylko niektóre tematy wczorajszej debaty „Utopia Europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy” organizowanej przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.

​Niezłomni solą w oku władz Hajnówki

numer 1657 - 23.02.2017
AFERA Jak informowaliśmy we wczorajszym wydaniu „Codziennej”, władze Hajnówki wydały zakaz organizacji w najbliższą niedzielę marszu upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych. Inicjatorzy wydarzenia odwołali się od decyzji burmistrza do Sądu Okręgowego w Białymstoku, który ją uchylił. Teraz włodarze Hajnówki postanowili zaskarżyć decyzję wymiaru sprawiedliwości.

Antoni Macierewicz planuje następne przetargi

numer 1656 - 22.02.2017
Padły kolejne zapowiedzi ze strony Antoniego Macierewicza, ministra obrony narodowej. Chodzi o zakup m.in. śmigłowców bojowych, samolotów F16 oraz utworzenie jednolitego systemu dowodzenia NATO w państwach bałtyckich. – Ważnym elementem tego systemu byłoby wielonarodowe dowództwo w Elblągu – powiedział Macierewicz w telewizji Republika.

​W Poznaniu chcą nagrody im. Zygmunta Baumana

numer 1656 - 22.02.2017

HISTORIA Poznańskie Stowarzyszenie Prawo do Miasta apeluje do prezydenta Poznania o ustanowienie nagrody im. Zygmunta Baumana. – To był kolaborant sowieckich okupantów, żołnierz KBW i niezłomny tropiciel polskich patriotów – Żołnierzy Wyklętych. Przyznawanie nagrody jego imienia to bardzo zły pomysł – uważa Przemysław Alexandrowicz, wiceprzewodniczący Klubu Radnych PiS‑u.

​Leczenie się opłaca

numer 1656 - 22.02.2017
ZDROWIE Nawet co czwarty aktywny zawodowo mieszkaniec Unii Europejskiej zmaga się z chorobą przewlekłą. Chociaż koszty, jakie państwa ponoszą z tytułu ich leczenia, są obiektywnie duże, to okazuje się, że w praktyce dobrze leczony, pracujący pacjent… sam finansuje swoje leczenie.

Władze Hajnówki przeciwko Niezłomnym

numer 1656 - 22.02.2017
Jerzy Sirak, burmistrz miejscowości Hajnówka położonej w województwie podlaskim, wydał zakaz organizacji marszu poświęconego pamięci żołnierzy podziemia niepodległościowego, który planowano na niedzielę 26 lutego br. Stwierdził, że wybrany dzień i trasa pochodu mogą zagrażać życiu, zdrowiu lub mieniu mieszkańców. Organizatorzy odwołali się do sądu od skandalicznej decyzji lokalnych władz.

​Sędziowie za zakupach, alarm dla ochrony

numer 1656 - 22.02.2017


​Pijana asesor kierowała autem

numer 1656 - 22.02.2017
PRAWO Najpierw była stłuczka, później ucieczka przed policją. W końcu zatrzymano kobietę, która kierowała samochodem, choć była pod wpływem alkoholu. Okazała się nią asesor Prokuratury Rejonowej z Inowrocławia.

​Nie pozwólmy na zakłamanie historii

numer 1656 - 22.02.2017
WIELKOPOLSKA „Celebrowanie rocznicy 23 stycznia 1945 r. jako »wyzwolenia« Poznania nie przystoi żadnemu wielkopolskiemu patriocie, ponieważ upamiętnia ona jedynie zmianę okupanta, a nie wyzwolenie miasta” – podkreśla w swoim komunikacie Komitet Wielkopolska Prawica.