Polska

Opozycja broni niemieckich mediów

numer 1681 - 23.03.2017
Niemiecka dyplomacja uznała, że list szefa koncernu medialnego Ringier Axel Springer Marka Dekana, który miał sugerować swoim pracownikom publikowanie artykułów przychylnych Donaldowi Tuskowi, przewodniczącemu Rady Europejskiej, był niefortunny. Posłowie opozycji nie widzą jednak w tym nic kontrowersyjnego.

​UOKiK nie reagował ws. Amber Gold

numer 1681 - 23.03.2017
AFERA Kiedy media oraz Komisja Nadzoru Finansowego informowały o podejrzanej działalności Amber Gold, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie podjął żadnych działań, by ostrzec klientów inwestujących w złoto. – Przed 2012 r. nie wiedzieliśmy, że Marcin P. działa nielegalnie – stwierdziła Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, była prezes UOKiK‑u.

​Popieramy dobrą zmianę

numer 1681 - 23.03.2017


ROZMOWA Popieramy ten rząd, zwłaszcza teraz, kiedy wprowadza fundamentalne zmiany dotyczące systemu sądownictwa – z Adamem Borowskim, opozycjonistą w czasach PRL‑u, szefem warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”, rozmawia Magdalena Piejko.

W jakim celu warszawski Klub „Gazety Polskiej” zorganizował manifestację przed Sejmem?


​Mordercy wpadli przez instrukcję do telewizora

numer 1681 - 23.03.2017
KRYMINALNI „GP” Trzech bandytów bestialsko zamordowało śmiertelnie chorego mężczyznę. To była zbrodnia prawie doskonała. Wpadli, bo popełnili jeden błąd. Najmłodszy z zabójców zostawił swoje DNA na instrukcji obsługi telewizora, który chcieli wynieść – dowiedziała się „Codzienna”.

​Zemsta homolobby

numer 1681 - 23.03.2017
SPRAWIEDLIWOŚĆ Pracownik drukarni odmówił wykonania baneru reklamującego konferencję propagującą zachowania homoseksualne, został za to skazany przez sąd. Jego sprawa znów wróciła na wokandę. Kolejny wyrok ma zapaść w przyszłym tygodniu.

​Niemcy znowu kłamią o „polskich obozach”

numer 1680 - 22.03.2017
#GERMANDEATHCAMPS Nie ma wątpliwości, że kampanie takie jak German Death Camps, czyli Niemieckie Obozy Śmierci, są potrzebne. Najlepiej świadczy o tym kolejna publikacja niemieckiej telewizji o „polskich obozach zagłady w Majdanku i Sobiborze”.

​UOKiK zaniedbał sprawę Amber Gold

numer 1680 - 22.03.2017

AFERA Jarosław Król, wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konkurentów (UOKiK), nie wskazał przed komisją śledczą ds. Amber Gold ani jednej czynności, którą wykonał, aby ostrzec klientów przed skorzystaniem z usług piramidy finansowej Marcina P. – Przed 2012 r., kiedy spółka upadła, nie wiedzieliśmy nawet, że Amber Gold to przekręt – zeznał.

Nowoczesna obraziła się na PO

numer 1680 - 22.03.2017
Wniosek o konstruktywne wotum nieufności wywołał spór w szeregach opozycji. Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, zapowiedział, że wniosek jest niepoważny, bo niekonsultowany, i nie zamierza go poprzeć „w ciemno”. Schetyna odciął się, że niepoparcie wniosku oznacza „głosowanie za PiS-em”. Obaj panowie unikają spotkania oko w oko.

MON: zawiadomienie ws. Donalda Tuska

numer 1680 - 22.03.2017
Do departamentu wojskowego Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza dotyczące podejrzenia zdrady dyplomatycznej w związku z wyjaśnianiem okoliczności katastrofy smoleńskiej, której miał się dopuścić były premier Donald Tusk. Więcej na ten temat w tygodniku „Gazeta Polska”.

​Struktura jak za PRL‑u

numer 1680 - 22.03.2017
INSTYTUCJA KULTURY Soliści, którzy przez trzy lata pobierali pensje i w tym czasie ani razu nie pojawili się na scenie, pracownicy zarabiający na dodatkowych umowach za prace wykonywane w ramach obowiązków wynikających z etatu czy w końcu ogromne koszty na dostosowanie Basenu Artystycznego do potrzeb teatralnych – to tylko część z uchybień, jakich dopuścił się Jerzy Lach, były dyrektor Warszawsk