Polska

Twarde słuchanie urzędasów HGW

numer 1758 - 26.06.2017
Dziś rozpoczynają się przesłuchania przed komisją badającą dziką reprywatyzację w Warszawie. Jako pierwsi stawią się przed nią urzędnicy stołecznego ratusza, którzy wydawali decyzje ws. nieruchomości przy ul. Twardej 10 i Twardej 8. Na przesłuchanie Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, trzeba poczekać do czwartku.


Tusk wróci przed komisję

numer 1758 - 26.06.2017​Bohater mediów z drużyny Temidy

numer 1758 - 26.06.2017
SPRAWIEDLIWOŚĆ Sędzia Wojciech Łączewski co rusz staje się „bohaterem” mediów, bo swoimi orzeczeniami, a także zachowaniem poza salą rozpraw wywołał już wiele politycznych awantur. Należy również pamiętać o śledztwie, w którym Łączewski może usłyszeć zarzuty karne, ale nadal chroni go immunitet. Prokuratura nie złożyła jeszcze wniosku o jego uchylenie.


Zacieranie smoleńskich śladów

numer 1758 - 26.06.2017
Badanie katastrofy smoleńskiej jest trudniejsze w porównaniu z badaniem innych katastrof lotniczych, dlatego że możemy mieć tu do czynienia z celowym zacieraniem śladów – powiedział duński inżynier Glenn A. Joergensen podczas jednej z dyskusji odbywającej się podczas tegorocznej edycji Przystanku Niepodległość.

​Przywracanie pamięci

numer 1758 - 26.06.2017

HISTORIA Instytut Pamięci Narodowej poszukuje na Wileńszczyźnie krewnych osób, które zginęły podczas wojen lub w latach stalinizmu, a miejsce ich spoczynku jest nieznane. Poszukiwane są też osoby mające informacje o nieznanych miejscach pochówków ofiar totalitaryzmu.


​Zjednoczona lewica pod zielonym sztandarem

numer 1758 - 26.06.2017

ŚRODOWISKO Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Razem, Obywatele RP, Komitet Obrony Demokracji, Obywatele Solidarni w Akcji, Zieloni, Akcja Demokracja – to część organizacji, które pojawiły się na sobotniej manifestacji apelującej o to, aby przemianować całą Puszczę Białowieską na Park Narodowy. Nie zabrakło ostrych haseł politycznych, w tym m.in. „Szydło do wora, Szyszko na drzewo”.

​Nasi chłopcy przyjechali do domu

numer 1758 - 26.06.2017

WOJSKO Szef MON‑u Antoni Macierewicz powitał na lotnisku we Wrocławiu żołnierzy wojsk specjalnych, którzy pełnili służbę w Afganistanie.


Sąd kazał wysłać maluchy do... Brazylii!

numer 1757 - 24.06.2017
Polki z mieszanych małżeństw przeżywają gehennę w polskich sądach, które często przyznają dzieci ich zagranicznym partnerom. Pani Ewelina wraz z dwiema córkami ukryła się w Polsce przed mężem Brazylijczykiem. Sąd niby stanął po jej stronie i zapewnił, że jest bezpieczna, ale potem kazał odesłać dziewczynki do Ameryki ­Południowej. W podobnej sytuacji jest wiele kobiet.

​Niewidomi bez pracy

numer 1757 - 24.06.2017
SPOŁECZEŃSTWO Pracodawcy nie chcą zatrudniać osób niewidzących i słabowidzących. A jeżeli już ich przyjmują do pracy, to często tworzą stanowiska fikcyjne po to, aby skorzystać z różnego rodzaju dopłat i zwolnień ze składek.


​Sąd uwolnił aferzystów

numer 1757 - 24.06.2017
SKANDAL Szokująca – tak decyzję szczecińskiego sądu ocenił prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Sędzia nie zastosował aresztu tymczasowego wobec byłego zarządu Azotów i polityków Platformy Obywatelskiej zatrzymanych przez CBA. Prokuratorzy są pewni, że 10 oskarżonych zagroziło w przeszłości „istotnym interesom gospodarczym Polski”.