Polska

​Skazani na niewinność

numer 1981 - 21.03.2018
TYGODNIK Zbigniew Wielkanowski, przez lata uznawany za symbol patologii, sądzi dziś w Toruniu nieletnich. Ryszard Milewski, sędzia na telefon z Gdańska, przeniósł się do Białegostoku. Mirosław Topyła z Żyrardowa będzie orzekał dalej, bo był roztargniony. O patologiach w polskich sądach pisze w „Gazecie Polskiej” Piotr Lisiewicz.

​Kopalnia korupcji w SRK

numer 1981 - 21.03.2018
wokół górnictwa Wczoraj funkcjonariusze CBA zatrzymali cztery osoby w związku ze śledztwem w sprawie nieprawidłowości w Spółce Restrukturyzacji Kopalń. Wśród zatrzymanych jest dziekan Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej oraz kierownik pracowni Głównego Instytutu Górnictwa.

​Sąd niełaskawy dla ministra stanął po stronie sędzi

numer 1980 - 20.03.2018
WOKANDA Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wyjaśnił w specjalnym komunikacie, dlaczego odebrał sędzi możliwość orzekania w sądzie okręgowym. Wskazał na błędy przez nią popełnione. Co zrobiła pani sędzia? Pozwała szefa resortu do sądu, bo uznała, że naruszył jej dobra. I wygląda na to, że wygra.

Wolność słowa w sieci

numer 1980 - 20.03.2018
Masowe blokowanie kont i usuwanie treści o charakterze religijnym czy patriotycznym – takie działania portali społecznościowych obserwujemy szczególnie, gdy zbliżają się święta narodowe i rocznice ważnych wydarzeń historycznych. Niechlubnym liderem jest tutaj Facebook.

Spotkajmy się 10 kwietnia

numer 1980 - 20.03.2018
Dokładnie za trzy tygodnie będziemy obchodzili ósmą rocznicę największej tragedii w powojennej historii Polski – katastrofy smoleńskiej. Centralne uroczystości z udziałem władz państwowych odbędą się w Warszawie. Tutaj też odsłonięty zostanie pomnik poświęcony ofiarom poległym w Rosji. Środowisko Strefy Wolnego Słowa apeluje o liczny udział w stołecznych obchodach. Pokażmy, że pamiętamy.

​Zwycięstwo nauki nad okupantem

numer 1980 - 20.03.2018
HISTORIA W Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odsłonięto tablicę upamiętniającą tajne nauczanie w okresie II wojny światowej. Brało w nim udział ponad tysiąc studentów, w tym Karol Wojtyła, i ponad stu profesorów.

​Sądzą „Nergala”

numer 1980 - 20.03.2018

sprawiedliwość Adam Darski ps. Nergal (dawniej „Holocausto”), lider satanistycznej grupy Behemoth, odpowiada przed Sądem Okręgowym w Gdańsku za publiczne znieważenie polskiego godła.

​Zalewska pozywa Schetynę

numer 1980 - 20.03.2018
SĄD Minister edukacji narodowej Anna Zalewska pozywa Grzegorza Schetynę. Szef PO twierdzi, że jej kampania wyborcza była finansowana z pieniędzy PCK.

​PiS daje czas prof. Gersdorf

numer 1980 - 20.03.2018
SEJM Prawo i Sprawiedliwość wycofało się z nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. – Nie chcemy, by działanie Sejmu było odbierane jako presja na I prezes Sądu Najwyższego. To taki gest dobrej woli – powiedział wczoraj poseł Marek Ast z PiS-u.

Nazwisko Tusk, jak tabletka gwałtu, powoduje amnezję

numer 1980 - 20.03.2018
AFERA Wśród świadków zeznających przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold panuje zbiorowa amnezja. Wczoraj wyraz temu dał Dariusz Różycki, były szef Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Tracił pamięć szczególnie wtedy, gdy członkowie komisji pytali go o Michała Tuska, syna premiera.