Polska

Mniej handlu w niedzielę

numer 1852 - 14.10.2017

LEGISLACJA Sejmowa komisja przyjęła projekt Prawa i Sprawiedliwości ograniczający handel w niedzielę. Zakaz handlu miałby dotyczyć co drugiej niedzieli. Teraz ustawa zostanie skierowana do drugiego czytania.

Pozew Sikorskiego bezpodstawny?

numer 1852 - 14.10.2017
PRZED SĄDEM Były minister spraw zagranicznych ignoruje śledztwo smoleńskie

Po słowach Jarosława Kaczyńskiego o zdradzie dyplomatycznej w związku z działaniami po katastrofie smoleńskiej, jakich mieli się dopuścić najwyżsi rangą politycy rządów PO-PSL, Radosław Sikorski wytoczył prezesowi PiS‑u proces. Żąda przeprosin i 30 tys. zł wpłaty na cel społeczny.

Zjednoczona Prawica coraz liczniejsza

numer 1852 - 14.10.2017

POLITYKA Wicepremier Jarosław Gowin poinformował w piątek, że podczas kongresu Polski Razem 4 listopada zaprezentowana zostanie nowa formacja polityczna, która wejdzie do obozu Zjednoczonej Prawicy. W skład nowego ugrupowania wejdą m.in. przedstawiciele Republikanów, środowiska wolnościowe oraz samorządowcy.

Przełamywanie barier

numer 1852 - 14.10.2017

SPOŁECZEŃSTWO Usuwanie barier architektonicznych, więcej ofert pracy dla osób niepełnosprawnych, a przede wszystkim życzliwość i troska o ich potrzeby – to główne założenia wspieranej przez resorty pracy i infrastruktury kampanii „Poczta Polska bez barier”.

​Mieszkańcy puszczy mają dość

numer 1852 - 14.10.2017
PRZYRODA Zaostrza się konflikt w Puszczy Białowieskiej. Coraz większa liczba miejscowych ma dosyć aktywistów przybyłych z kraju i zagranicy, aby paraliżować działania Lasów Państwowych. Ostatnio zablokowano drogę z Hajnówki do Białowieży w proteście przeciwko działaniom ekoterrorystów.

Koniec prawa Jaruzelskiego

numer 1851 - 13.10.2017
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o portach lotniczych, bez której trudne byłoby powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dotychczas Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze działało bowiem na podstawie ustawy z 1987 r. podpisanej przez Wojciecha Jaruzelskiego. Przeciwko tym zmianom protestowała część związkowców przedsiębiorstwa.

​„FAZ” uderza w Redutę

numer 1851 - 13.10.2017

MEDIA Niemiecki dziennik „FAZ” został pozwany przez Redutę Dobrego Imienia. Niemiecka gazeta nie chce się wycofać z określenia tej polskiej organizacji jako ultranacjonalistycznej.

Platforma chce rozliczyć prezydent Warszawy

numer 1851 - 13.10.2017
POLITYKA Hanna Gronkiewicz-Waltz może stracić stanowisko wiceszefowej Platformy Obywatelskiej – takie głosy coraz częściej pojawiają się wśród posłów największego ugrupowania opozycyjnego. Taka decyzja ma być podyktowana jej systematycznym niestawianiem się na posiedzeniach komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji, co źle wpływa na wizerunek całej partii.

Agenci ABW czytają wpisy Wałęsy

numer 1851 - 13.10.2017
Od pięciu miesięcy prokuratura w Zielonej Górze we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada, czy Lech Wałęsa publikuje w internecie tajne dokumenty, których nie powinien posiadać. Tymczasem on ujawnia kolejne. „Bezkarności ciąg dalszy” – stwierdził prof. Sławomir Cenckiewicz.

​Kaczyński w Spale

numer 1851 - 13.10.2017
PATRIOTYZM Dzisiaj w Spale rusza Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Weźmie w nim udział 400 osób z Polski i zagranicy. Gościem honorowym będzie prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.