Polska

​CBA sprawdza TVP

numer 1706 - 22.04.2017
MEDIA Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza sytuację w Telewizji Polskiej. Informację potwierdzają władze TVP, ale są dwie rozbieżne wersje co do tego, na czyje zlecenie się to dzieje i kto zawiadomił służbę.

Refundacja ratuje życie

numer 1706 - 22.04.2017
Ministerstwo Zdrowia w ostatnim czasie bardzo wnikliwie zajęło się problemem chorób rzadkich. Na liście refundacyjnej figuruje już wiele innowacyjnych leków, które mogą pomóc wąskim grupom chorych do tej pory zdanych jedynie na siebie. Wciąż jednak wielu z nich musi ponosić ogromne koszty terapii.

​Szydło: nie rozważam dymisji Antoniego Macierewicza

numer 1706 - 22.04.2017
POLITYKA Nie rozważam dymisji Antoniego Macierewicza. Nie ma w tej chwili dyskusji o zmianach w polskim rządzie – rozwiała wszelkie wątpliwości premier Beata Szydło. Mimo to Platforma Obywatelska postanowiła złożyć wniosek o wotum nieufności.

​Kobiety w obronie lekarzy sumienia

numer 1706 - 22.04.2017
SPOŁECZEŃSTWO Potrzebujemy lekarzy, pielęgniarek, położnych i farmaceutów, dla których dobro, zdrowie i życie pacjentów są najważniejsze – przekonuje Konfederacja Kobiet RP, stając murem za tymi, którzy w swojej pracy kierują się nie tylko aktualną wiedzą medyczną, lecz także własnym sumieniem.

​Stary układ przed sąd

numer 1706 - 22.04.2017
SPRAWIEDLIWOŚĆ Organizatorzy wystawy plakatów Wojciecha Korkucia, przestrzegających przed zagrożeniem ze strony Putinowskiej Rosji czy mówiących o odpowiedzialności Niemiec za II wojnę światową, nie poddają się. Wciąż walczą o prawdę przed sądem.

​Piloci nie popełnili błędu

numer 1706 - 22.04.2017
PODKOMISJA SMOLEŃSKA Kapitan Arkadiusz Protasiuk w odpowiednim momencie podjął decyzję o odejściu na drugi krąg, choć nie dostał odpowiedniej komendy z wieży kontroli lotów. Mimo podjętych działań samolot nadal się zniżał.

Czekamy na polskich bohaterów

numer 1705 - 21.04.2017
Ogromna ilość fragmentów szczątków ludzkich, a także strzępy odzieży oraz obuwia wojskowego – to bilans pierwszych dwóch dni prac archeologiczno-ekshumacyjnych, które zespół Instytutu Pamięci Narodowej pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka prowadzi na słynnej Łączce na warszawskich Powązkach Wojskowych. – Wierzę, że uda się nam odnaleźć tutaj szczątki m.in. płk. Pileckiego, płk.

Wszczęto śledztwo ws. Kijowskiego

numer 1705 - 21.04.2017
W Prokuraturze Rejonowej w Pruszkowie toczy się postępowanie dotyczące zaległości alimentacyjnych Mateusza Kijowskiego, lidera Komitetu Obrony Demokracji. Jak wcześniej informowały media, wysokość niezapłaconych świadczeń wynosi 220 tys. zł. Konieczne będzie przesłuchanie szefa KOD‑u.

​Szef BBN‑u: nie było lekceważenia prezydenta

numer 1705 - 21.04.2017
OBRONNOŚĆ Jak się okazuje, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego otrzymało od Ministerstwa Obrony Narodowej odpowiedź na większość wysłanych zapytań. – Nie było lekceważenia prezydenta, ponieważ na wszystkie pisma, które wystosował pan prezydent, te, które były omawiane przez media, odpowiedź była natychmiastowa – mówił w Radiu Zet Paweł Soloch, szef BBN‑u.

​Zachłanny prokurator

numer 1705 - 21.04.2017
PRAWO Na trzy lata bezwzględnej kary więzienia Sąd Rejonowy Szczecinie skazał prokuratora Mirosława S., szefa Prokuratury Rejonowej w Pyrzycach. Mirosław S. wziął 42 tys. zł łapówki, a także złotą biżuterię za wyciągnięcie z aresztu syna byłej partnerki.


CYBERBEZPIECZEŃSTWO