Polska

​TVN24 ukarany

numer 1901 - 13.12.2017
MEDIA Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę na nadawcę kanału TVN24 za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed jego gmachem z grudnia 2016 r.

Komunistyczny gwałt na wolności

numer 1901 - 13.12.2017
Złamane nadzieje milionów Polaków, tysiące osób internowanych, dziesiątki zamordowanych, a także odsunięta na wiele lat wizja demokratycznych przemian – takie realia przyniósł ze sobą stan wojenny. Wprowadzony 13 grudnia 1981 r. oficjalnie miał uchronić Polskę przed sowiecką interwencją wojskową, jednak prawdziwym powodem było zniszczenie Solidarności oraz utrzymanie władzy przez komunistów.

Jaki przykrył Waltzów czapką

numer 1900 - 12.12.2017
Ujawniono nieznane dotąd dokumenty ws. Noakowskiego 16, czyli kamienicy, na której rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, zarobiła miliony. Są dowody, że Waltzowie pozyskali nieruchomość na podstawie sfałszowanych aktów notarialnych. Dowody w tej sprawie znaleziono w Mławie i Olsztynie. 

​Polacy sprawdzają, kto pomagał terroryście

numer 1900 - 12.12.2017
Zamach w Berlinie Sprawdzamy, kto pomagał Anisowi Amriemu w zamachu terrorystycznym w grudniu ubiegłego roku w Berlinie – mówi prokurator Aldona Lema z wydziału Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Niemiecka prokuratura udostępniła właśnie polskim śledczym materiały w sprawie zamachu terrorystycznego, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku w Berlinie.

Komisja Millera fałszowała materiały

numer 1900 - 12.12.2017
Ci ludzie brutalnie, bezwzględnie fałszują materiał, ekspertyzę, którą sami zamówili, za którą zapłacili, której nie podważyli – tak o działaniach komisji Jerzego Millera mówił wczoraj minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Jego zdaniem polscy śledczy chcieli dostosować polski raport do tez rosyjskich.

​Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

numer 1900 - 12.12.2017
PAMIĘĆ Miliony złamanych życiorysów, tysiące osób internowanych i dziesiątki, które poniosły śmierć za to, że miały odwagę odrzucić ideologię narzucaną przez komunistyczny reżim – tak w uproszczeniu można przedstawić realia stanu wojennego wprowadzonego 13 grudnia 1981 r. Już jutro będziemy obchodzili 36. rocznicę tego wydarzenia, a w całym kraju zorganizowano uroczystości upamiętniające.

​Człowiek zawinił, bobra oskarżyli

numer 1900 - 12.12.2017
ŚRODOWISKO W sierpniu tego roku doszło do przerwania wałów na rzece Grabowa w nadmorskiej miejscowości Darłowo (zachodniopomorskie). Wał to inwestycja wykonana na zlecenie Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych za kwotę 6 mln zł. Przedstawicie Zarządu twierdzą, że odpowiedzialne za przerwanie wałów są... bobry.

Ja antykomunista, ja bankowiec

numer 1899 - 11.12.2017
Dla jednych wciąż być może jestem bankowcem, dla drugich pozostaję jednak chłopakiem z Solidarności Walczącej, który pod okiem esbeków miał kopać grób w lesie, zaznał rosyjskiej ruletki i ukrywał się w szpitalu, żeby zdać maturę.

​Antoni Macierewicz: Nie ma żadnego kryzysu

numer 1899 - 11.12.2017
PATRIOTYZM Chcę wam podziękować za waszą służbę jako Polaków, członków klubów „GP”, w każdym miejscu, gdzie jesteście. Dziękuję wam. […] Dziś widzimy, jak nakręca się spiralę nienawiści wobec Polski. Nie dajcie się zepchnąć. My naprawdę jesteśmy wielkim, królewskim narodem. Dziękuję wam – mówił w Spale Antoni Macierewicz.

Zarzuty za emocje na sali rozpraw

numer 1899 - 11.12.2017
Tomasz Chodnikiewicz, prezes Spółdzielni Świetlik, od dawna piętnuje patologie w wymiarze sprawiedliwości. Dlatego jako odwet traktuje zarzuty, które mu postawiono, bo na sali rozpraw zaapelował do sumienia sędzi. Uznano to za... groźbę karalną.