Polska

​Drzewny cyrk opozycji

numer 1680 - 22.03.2017
SEJM W czwartek w Sejmie odbędzie się debata nad przyszłością ministra środowiska prof. Jana Szyszki. Wniosek o wotum nieufności złożyła Platforma Obywatelska, która sformułowała ogólny zbiór zastrzeżeń. Tego dnia przed Sejmem oprócz przeciwników prof. Jana Szyszki zjawią się również jego zwolennicy.

Tusk przed sąd

numer 1679 - 21.03.2017
WYWIAD Z ANTONIM MACIEREWICZEM rozmawia DOROTA KANIA
Do prokuratury złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska. Były premier powinien stanąć przed sądem i zostać zgodnie z prawem przez sąd potraktowany – mówi Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.

​Sąd łagodny dla rosyjskiego szpiega

numer 1679 - 21.03.2017
WOKANDA Wyrok czterech lat więzienia za szpiegostwo na rzecz Rosji dla prawnika Stanisława Sz. orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Prokurator domagał się sześciu lat pozbawienia wolności.

„Kruczek” i „Madej” uhonorowani

numer 1679 - 21.03.2017
Miłość do ojczyzny była dla nich największą wartością, niepodległa Polska stała się głównym celem i marzeniem, za które często płacili najwyższą cenę – Żołnierze Wyklęci. Wczoraj w Bieżuniu niedaleko Płocka prezydent Andrzej Duda nadał pośmiertne odznaczenia ostatnim żołnierzom antykomunistycznego podziemia na północnym Mazowszu.

​KOD do prokuratury

numer 1679 - 21.03.2017
PRAWO Na członków KOD‑u, którzy zakłócili wizytę prezesa PiS‑u Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu, złożono doniesienie do prokuratury. Chodzi o obraźliwe hasła wykrzykiwane wobec Kaczyńskiego.

​Polacy popierają rząd PiS‑u

numer 1679 - 21.03.2017
DEMONSTRACJA W najbliższy czwartek przed Sejmem odbędzie się manifestacja poparcia dla rządu premier Beaty Szydło i wprowadzanych przez niego reform. – To nasza odpowiedź na próbę odwołania przez totalną opozycję rządu dobrej zmiany – mówi nam Adam Borowski, przewodniczący warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”.

​Unii potrzebna jest armia

numer 1679 - 21.03.2017
obronność Unijni urzędnicy wreszcie poszli po rozum do głowy. Zrobili to, o co walczył prezydent Lech Kaczyński. Przygotowali i przedstawili Polsce strategię na rzecz bezpieczeństwa UE. Z dokumentu wynika, że będą inwestycje w technologie wojskowe i zwiększenie wydatków na obronność.

​Obrońcy życia nie muszą przepraszać szpitala

numer 1678 - 20.03.2017
SPRAWIEDLIWOŚĆ Sąd Najwyższy uchylił wyrok nakazujący Jackowi Kotuli i Przemysławowi Syczowi z Fundacji Pro – Prawo do Życia przeproszenie rzeszowskiego szpitala za przeprowadzane przed nim pikiety antyaborcyjne, które miały rzekomo naruszać dobre imię placówki. Sprawa zostanie ponownie rozpatrzona przez Sąd Apelacyjny w Rzeszowie.

​KOD-ziarze w mniejszości

numer 1678 - 20.03.2017
PROTEST Około tysiąca osób wzięło udział w sobotnim marszu Komitetu Obrony Demokracji. Według Mateusza Kijowskiego, lidera KOD-u, niska frekwencja wynika ze zmęczenia sympatyków ugrupowania. Zwolennicy KOD-u zakłócili także wizytę Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS-u, na Wawelu.

Reklamy napędzają konsumpcję leków

numer 1678 - 20.03.2017
Ta gra toczy się o naprawdę wielkie pieniądze. Przemysł farmaceutyczny szacuje, że zakaz reklamy leków sprzedawanych bez recepty i suplementów diety spowoduje spadek wartości produkcji o 1,7 mld zł rocznie. Lekarze nie wierzą w te prognozy i podkreślają, że podniesie to bezpieczeństwo zdrowotne obywateli.