Polska

Ostatnie negocjacje przed wyborami samorządowymi

numer 1978 - 17.03.2018
POLITYKA Tegoroczne wybory samorządowe będą z pewnością jednymi z najważniejszych. Rozpoczną bowiem maraton wyborczy. Zjednoczona Prawica – choć jeszcze nie przedstawiła swoich kandydatów na prezydentów miast – jest w trakcie prowadzenia negocjacji.

Kontrowersyjne badania za publiczne pieniądze

numer 1978 - 17.03.2018
Epidemia mowy nienawiści, za którą ma być odpowiedzialny Kościół – tak sytuację w Polsce określa Michał Bilewicz, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, który kieruje Centrum Badań nad Uprzedzeniami. Bilewicz na swoją działalność otrzymał w zeszłym roku 2 mln zł z instytucji podległej MNiSW.

Spowiedź nocą

numer 1978 - 17.03.2018
KOŚCIÓŁ W tym roku już po raz dziewiąty kościoły w całej Polsce otworzą się nocą na wiernych, którzy z różnych przyczyn nie zdążyli przystąpić do sakramentu pokuty przez cały okres Wielkiego Postu. Do tej pory w akcję włączyło się ponad 70 parafii.

Klubowicze wrócili do kraju

numer 1978 - 17.03.2018
PATRIOTYZM Wczoraj o godz. 11 klubowicze „Gazety Polskiej” wrócili do Polski. Zmęczeni, ale w doskonałych humorach, bo obecność Polaków została zauważona przez wszystkie znaczące węgierskie media. Większość miała poczucie, że po wspólnym polsko-węgierskim święcie nasza przyjaźń jest jeszcze mocniejsza.

Nitras chce być prezydentem Szczecina

numer 1978 - 17.03.2018
POLITYKA Plądrował torebkę posłanki PiS‑u, jechał do tyłu po autostradzie, chwalił się swoim kłamstwem dyskredytującym kandydatkę PiS‑u. Wczoraj znany z nadpobudliwości poseł Sławomir Nitras oficjalnie wystartował na prezydenta Szczecina. Wspiera go szef PO w Zachodniopomorskiem Stanisław Gawłowski, któremu prokuratura chce postawić pięć zarzutów, w tym trzy korupcyjne.

Troska o rzeczy przyszłe

numer 1977 - 16.03.2018
KOŚCIÓŁ Setna rocznica odzyskania niepodległości, prawo do życia, relacje polsko-żydowskie oraz adhortacja „Amoris laetitia” – to niektóre z tematów poruszonych przez biskupów podczas 378. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

PiS ma sposób na obstrukcję

numer 1977 - 16.03.2018
Małgorzata Gersdorf niedługo nie będzie mogła blokować działań Krajowej Rady Sądownictwa. To ona jako pierwsza prezes Sądu Najwyższego powinna zwołać posiedzenie Rady, czego nie uczyniła od czasu wyboru jej nowych członków. Partia rządząca znalazła na to sposób. Według zaproponowanych przez PiS przepisów posiedzenie KRS-u ma zwoływać prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Żyć godnie

numer 1977 - 16.03.2018
Pan Jan Rędaszka i jego żona Marianna od niemal pół wieku walczą o zdrowie i godne warunki życia dla swojego niepełnosprawnego syna Roberta. Zaczęło się od nieprawidłowej diagnozy, leczenia w złym kierunku, w końcu doszło do przerwania terapii. Potem była tułaczka po urzędach i pukanie do drzwi najważniejszych osób w państwie.

​Sędziowie się łamią

numer 1977 - 16.03.2018
TEMIDA To porażka elit sędziowskiej nadzwyczajnej kasty. Grupie sędziów jednego z warszawskich sądów rejonowych nie udało się zebrać głosów, aby przeforsować uchwałę uderzającą w rządowe reformy wymiaru sprawiedliwości.

​Morderca przyszedł w nocy

numer 1977 - 16.03.2018
zabójstwo Koszmarna zbrodnia w Wielkopolsce – w nocy młody mężczyzna wtargnął do domu ciężarnej dziewczyny. Zadał jej wiele ciosów nożem, ostrze dosięgnęło też nienarodzonego dziecka – przyszło na świat w szpitalu z raną klatki piersiowej. Ataku szaleńca nie przeżyli rodzice kobiety.