Polska

​Młoda mamo, to dla ciebie

numer 1803 - 18.08.2017
ZDROWIE Ustawa Za życiem, która obowiązuje od początku roku, daje kobietom w ciąży oraz ich rodzinom dodatkowe uprawnienie w dostępie do świadczeń zdrowotnych – przypomina Biuro Rzecznika Praw Pacjenta.  

Antyrządowi ekolodzy: huragan to nic takiego

numer 1802 - 17.08.2017
45 tys. ha zniszczonego lasu na terenie Lasów Państwowych. 700 ha, czyli blisko jedna piąta powierzchni Parku Narodowego Bory Tucholskie, jest zdegradowanych. Zniszczone siedliska rzadkich gatunków i miejsca bytowania tysięcy zwierząt. I co na to ekolodzy oraz wspierający ich naukowcy? Według nich nic się nie stało. A większa szkoda stałaby się, gdyby… zginął jeden ryś.

​Arcybiskup Jędraszewski: Obywatele RP jak SB

numer 1802 - 17.08.2017

KOŚCIÓŁ Według abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, Unia Europejska nie może odbierać Polsce prawa do głosu. Hierarcha porównał również działania Obywateli RP do tych, które podejmowali w czasie stanu wojennego funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa.

Rząd pomaga ofiarom nawałnic

numer 1802 - 17.08.2017
KATASTROFA Od kilku dni mieszkańcy głównie województw pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego zmagają się z tragicznymi skutkami burz, jakie w ubiegłym tygodniu przeszły nad Polską. Część z nich straciła również bliskich. Do tej pory zginęło sześć osób. Poszkodowanym rząd zamierza wypłacić w sumie 30 mln zł.

Twierdzą nam będzie każdy próg!

numer 1801 - 16.08.2017
Wczoraj wieczorem na placu Teatralnym odbył się wyjątkowy koncert organizowany przez Fundację Niezależne Media i Narodowe Centrum Kultury. Na scenie wystąpiły gwiazdy estrady, w tym m.in. Halina Mlynkova, Ewa Dałkowska, Lilu. Imprezę poprowadzili wspólnie Marta Lewandowska i Rafał Porzeziński.

​Armia gwarantem bezpieczeństwa Polski

numer 1801 - 16.08.2017
NIEPODLEGŁOŚĆ 14 sierpnia minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wręczył awanse oficerom Wojska Polskiego. Podczas uroczystości wygłosił przemówienie, w którym przypomniał o konieczności zmian w armii. Wspomniał też o dotychczasowych osiągnięciach MON‑u i wyznaczaniu nowej strategii armii.

Sędziowie TK odpowiadają „Newsweekowi”

numer 1801 - 16.08.2017
Według Stanisława Biernata, byłego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, członkowie TK wybrani przez PiS systematycznie spotykają się z przedstawicielami obozu władzy. Sugeruje on, że instytucja zamieniła się niemal w departament Ministerstwa Sprawiedliwości. – Występuję jako poseł w imieniu Sejmu w sprawach przed TK, stąd moje wizyty – tłumaczy Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS‑u.

Pracowity długi weekend dla służb

numer 1801 - 16.08.2017
Strażacy, policjanci, wojsko, leśnicy, energetycy – to niektóre ze służb, które od piątku walczyły ze skutkami nawałnic, jakie przeszły w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Skala huraganu była tak duża, że jeszcze wczoraj rano blisko 26,2 tys. osób było pozbawionych prądu.

​Co szykuje Akcja Demokracja?

numer 1801 - 16.08.2017
POLITYKA Przedstawiciele fundacji Akcja Demokracja rozsyłają do swoich aktywistów ankiety, w których sondują możliwość zorganizowania antyrządowego protestu we wrześniu. Wśród pomysłów na „wyłączenie państwa” jest wywieranie presji na posłów poprzez blokowanie ich linii telefonicznych, odwiedzanie ich w biurach, a także indywidualne formy nacisku.

Sakiewicz z propozycją dla Rabieja

numer 1801 - 16.08.2017

MEDIA Nie milkną echa niedzielnego występu Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”, w programie „Bez retuszu” w TVP Info.