Polska

​Bezprawne finansowanie kongresu sędziów

numer 1755 - 22.06.2017
SEJM Szefowie Krajowej Rady Sądownictwa, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego zawarli bezprawne i zakamuflowane porozumienie, by sfinansować upolityczniony Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich w 2016 r.


Kłamstwa zostaną rozliczone

numer 1755 - 22.06.2017
To były świadome działania na szkodę państwa polskiego po to, by Rosjanie mieli wolną rękę w działaniu – powiedział Antoni Macierewicz w TV Republika, odnosząc się do skandalicznych zaniechań w śledztwie smoleńskim ówczesnych polskich władz. Szef MON‑u poinformował też, że jeśli prokuratura się tym nie zainteresuje, sam będzie nadzorował tę sprawę.


Rząd chce uznania dorobku mieszkańców Puszczy

numer 1755 - 22.06.2017
PRZYRODA Ministerstwo Środowiska chce, aby UNESCO uznało wkład człowieka w kształtowanie Puszczy Białowieskiej, a cały teren nie był jedynie dziedzictwem przyrodniczym, lecz dziedzictwem kulturowo-przyrodniczym. Dzisiaj minister środowiska prof. Jan Szyszko spotka się z kilkudziesięcioma ambasadorami, aby pokazać, do czego doprowadza bierna ochrona przyrody.


​Solaria na cenzurowanym

numer 1755 - 22.06.2017
ZDROWIE Długie blond włosy, ciemna opalenizna – to dla wielu młodych dziewcząt obowiązujący wzór urody. Korzystanie z solarium niesie ze sobą duże ryzyko zachorowań na czerniaka. Dlatego być może już niedługo „sztuczne” opalanie przed 18. rokiem życia będzie zakazane.


​Ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej

numer 1754 - 21.06.2017
PAMIĘĆ W poniedziałek późnym wieczorem rozpoczęła się kolejna, 30. już ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Prokuratura Krajowa na prośbę rodziny nie ujawniła jednak, z czyjego grobu tym razem podjęto szczątki. Według nieoficjalnych informacji PAP ekshumację przeprowadzono na cmentarzu komunalnym w Jaśle w województwie podkarpackim, gdzie pochowany został senator Stanisław Zając.

Siemoniak i eksperci z kursów GRU

numer 1754 - 21.06.2017
Po katastrofie smoleńskiej i w trakcie rosyjskiej agresji na Ukrainę przedstawiciele MON‑u, SKW i ABW regularnie brali udział w konferencjach dotyczących cyberbezpieczeństwa oraz ochrony tajnych informacji. Organizowało je, w nadzorowanej przez MON placówce, stowarzyszenie założone przez byłych oficerów WSI, w tym uczestników kursów GRU.

​Księgowa oskubała sędziów na co najmniej milion złotych

numer 1754 - 21.06.2017

PRAWO Iwona J. była „głównym specjalistą do spraw księgowości” w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Dzisiaj jest podejrzana o wyłudzenie co najmniej miliona złotych. Jej łupem miały paść pieniądze z… funduszu płac sędziów! Jakim cudem w sądzie nikt się nie zorientował, że kradła przez trzy lata? To także wyjaśnia prokuratura.


Spełnij marzenie

numer 1754 - 21.06.2017


POMOC Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” po raz kolejny zabierze samotnych, ubogich seniorów na krótkie wycieczki.

„Wakacje jednego dnia” to inicjatywa dająca szansę skorzystania choć z jednego prawdziwie wakacyjnego dnia ludziom, którzy sami nie mogą go sobie zapewnić.


PiS bezwzględnym liderem

numer 1754 - 21.06.2017
Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad dwukrotnie wyższe poparcie niż ugrupowanie Grzegorza Schetyny – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public. Na PiS swój głos oddałoby 39 proc. badanych, którzy deklarują udział w wyborach, a na PO zaledwie 18 proc. Na trzecim miejscu uplasował się klub Kukiz’15 z poparciem 11 proc. ankietowanych.


​Bezprawne wydatki Sądu i Trybunału

numer 1754 - 21.06.2017


PRAWO Posłowie wnieśli uwagi do sprawozdań z wykonania budżetów przez Sąd Najwyższy i Trybunał Konstytucyjny w minionym roku. W Sejmie było gorąco. – Zdefraudowaliście pieniądze! Złamaliście prawo! – takie oskarżenia padały pod adresem władz SN i byłego kierownictwa TK.