Polska

Dwukadencyjność z karencją

numer 1724 - 16.05.2017
Jarosław Kaczyński poinformował wczoraj, że PiS nie wprowadzi zasady dwukadencyjności w taki sposób, aby uniemożliwiła start w wyborach wójtom, burmistrzom i prezydentom będącym przy władzy co najmniej drugą kadencję. To wynik wątpliwości, jakie zgłaszali prezydent Andrzej Duda i członkowie Trybunału Konstytucyjnego.

Śledczy przesłuchają stołecznych urzędników

numer 1724 - 16.05.2017
DOCHODZENIE Prokuratura w Tarnobrzegu bada okoliczności próby przejęcia 32 ha na Saskiej Kępie, a jednym z wątków jest zawiadomienie o podejrzeniu przyjęcia gigantycznej łapówki – w doniesieniu nie padło nazwisko, mowa jedynie o kimś z władz Warszawy. Na finiszu jest analiza ogromnego materiału, wkrótce zaczną się przesłuchania.

​Jak rozpadał się ogon Tu-154M

numer 1724 - 16.05.2017
PODKOMISJA SMOLEŃSKA Pierwsze fragmenty stateczników lotu znaleziono jeszcze przed ul. Kutuzowa. Najpierw zaczął się rozpadać statecznik pionowy, którego części znaleziono pomiędzy parkingiem autokomisu a drogą. Tymczasem świadkowie, których zeznania ujawniono na filmie „Anatomia upadku”, mówią, że samolot leciał wtedy kołami w dół.

Zbrodniarz wojenny czeka na ekstradycję

numer 1724 - 16.05.2017
SPRAWIEDLIWOŚĆ Benjamin F. ścigany europejskim nakazem aresztowania (ENA) za zbrodnie popełnione podczas wojny na Ukrainie nadal przebywa w polskim areszcie. – Dopracowywane są szczegóły przekazania – mówi „Codziennej” sędzia Dariusz Abramowicz z lubelskiego sądu.

​Zatrzymać nienawiść

numer 1724 - 16.05.2017
NASZA AKCJA Prokuratura prowadzi śledztwo w.s. ataku na dziennikarkę portalu Niezależna.pl. Cyntia Harasim została zaatakowana przez przeciwników PiS pełniąc obowiązki służbowe. Niedawno wywodzący się z tego środowiska przeszkodzili w obchodach miesięcznicy smoleńskiej. Pod apelem do opozycji o potępienie takich zachowań podpisały się kolejne osoby.

Szkoła integracji

numer 1724 - 16.05.2017
Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, aby dzieci z niepełnosprawnościami uczestniczyły w zajęciach razem ze swoimi rówieśnikami. Według MEN‑u nadal istnieje problem izolacji chorych dzieci. – Wspólnie z rodzicami i organizacjami będziemy przygotowywali projekt ustawy, która ułatwiłaby edukację dzieciom z niepełnosprawnością – zapowiedziała Anna Zalewska, minister edukacji.

​Ponowna sekcja Magdaleny Żuk

numer 1724 - 16.05.2017
ŚLEDZTWO Polskie prawo wymaga, aby w kraju przeprowadzić ponowną sekcję zwłok Magdaleny Żuk w związku z jej śmiercią w Egipcie – poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

​Głodują w obronie godności Polaków

numer 1724 - 16.05.2017
PROTEST Najstarsza z protestujących ma 88 lat. Głoduje, by Polakom mieszkającym na co dzień w Niemczech żyło się lepiej – żeby władze Niemiec przyznały im status mniejszości narodowej.

​Coraz bliżej wielkiego spotkania młodych

numer 1723 - 15.05.2017

KOŚCIÓŁ Już 3 czerwca na Polach Lednickich zbierze się nawet 100 tys. pielgrzymów z Polski i zagranicy.
Tegoroczne spotkanie jest dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży – mówią organizatorzy wydarzenia. Puzzle, różaniec i świeca to oficjalne symbole XXI spot-

Opozycja po stronie nienawiści

numer 1723 - 15.05.2017
Politycy PO, Nowoczesnej i PSL-u unikają stanowiska w sprawie działań Obywateli RP. Pod apelem do opozycji o potępienie i odcięcie się od zakłócania miesięcznic katastrofy smoleńskiej podpisało się już ok. tysiąca osób, w tym wielu znanych działaczy opozycji antykomunistycznej, dziennikarzy czy przedstawicieli organizacji społecznych.