Polska

​Opozycja rzuciła się z motyką na słońce

numer 1897 - 08.12.2017

POLITYKA Sejm odrzucił wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu. Wcześniej odbyła się gorąca debata polityczna. Posłowie Platformy Obywatelskiej – jako wnioskodawcy – zarzucali rządowi m.in. niszczenie niezawisłości sądów. – Ten wniosek to stek kłamstw – odpowiadała premier Beata Szydło. 

Reforma sprawiedliwości na ostatniej prostej

numer 1896 - 07.12.2017
POLITYKA Gorąca debata w Sejmie 

Ponad cztery miesiące trwała batalia między obozem rządzącym a ośrodkiem prezydenckim o reformę wymiaru sprawiedliwości. Wygląda na to, że zawarto kompromis. Wczoraj w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektów, zajęła się nimi komisja sprawiedliwości. Następnie odbędzie się głosowanie. 

​Narada sędziowskiej elity z politykami PO

numer 1896 - 07.12.2017

wymiar sprawiedliwości Portal Niezależna.pl dotarł do filmu, który pokazuje kulisy spotkania zorganizowanego w lipcu br. przez totalną opozycję przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości.

Negocjacje pod specjalnym nadzorem

numer 1896 - 07.12.2017

ZDROWIE Ministerstwo Zdrowia nie zgadza się na ujawnianie informacji dotyczących szczegółów negocjacji refundacyjnych. Projekt ustawy o jawności życia publicznego zawiera przepisy, na mocy których mogłyby zostać ujawnione np. ceny leków wynegocjowane przez producentów.

Dialog po fidżyjsku

numer 1896 - 07.12.2017
WYWIAD Z wiceministrem środowiska, pełnomocnikiem rządu ds. polityki klimatycznej PAWŁEM SAŁKIEM rozmawia JACEK LIZINIEWICZ


​Obrona lotnicza coraz bliżej

numer 1896 - 07.12.2017

MON Rozpoczyna się produkcja Przeciwlotniczego Systemu Rakietowo-Artyleryjskiego (PSR-A) Pilica. We wtorek powołany przez Inspektorat Uzbrojenia MON-u Zespół Sterujący przyjął i zatwierdził odpowiedni projekt. Natomiast wczoraj PGZ SA podpisała umowę z zakładami Jelcz na dostawę podwozi bazowych dla systemu.

​Jak były wiceminister nadzorował policję

numer 1896 - 07.12.2017

AFERA „Niech pan się ogarnie” – tak Marek Suski, poseł PiS-u, zwrócił się podczas przesłuchań komisji ds. Amber Gold do Michała Deskura, byłego wiceministra spraw wewnętrznych. Ten nie pamiętał m.in., czy jego resort wszczął kontrolę w gdańskiej policji po tym, jak ujawniono zaniechania funkcjonariuszy prowadzących sprawę Marcina P.

​Pomoc niejedno ma imię

numer 1896 - 07.12.2017

WOLONTARIAT Okres przedświąteczny jest czasem szczególnego zaangażowania różnych organizacji w niesienie pomocy osobom samotnym, ubogim i potrzebującym. Wolontariat to jednak coś więcej niż okolicznościowy – chociaż bardzo potrzebny – zryw. To też pomoc, którą nie zawsze widać.

​CBA zatrzymało naukowców z WAT-u

numer 1896 - 07.12.2017

SŁUŻBY Zatrzymano siedmiu pracowników naukowych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Chodzi o śledztwo dotyczące wyłudzenia pieniędzy i poświadczenia nieprawdy oraz fałszowania umów na szkodę WAT-u.
Informację o zatrzymaniu tych osób przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA potwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura.

Andrzej Duda: Odbudujmy wspólnotę narodową

numer 1895 - 06.12.2017
ORĘDZIE Prezydent wystąpił przed Zgromadzeniem Narodowym