Polska

Zarabiają 13 tys., chcą jeszcze więcej

numer 1652 - 17.02.2017
Część związkowców z Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze chce 8-proc. podwyżki wynagrodzenia, mimo że średnia pensja w firmie wynosi ponad 9 tys. zł. – W tym roku planujemy przeznaczenie 5 mln zł na podwyżki, ale nie objęłyby one wszystkich pracowników. Niektórzy z nich zarabiają prawie 13 tys. zł, a zajmują się np. sprzedażą biletów.

Agora ma przeprosić Jackiewicza

numer 1652 - 17.02.2017
SĄDOWNICTWO Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł prawomocnie, że dziennikarz „Gazety Wyborczej” oraz jej wydawca Agora SA mają przeprosić byłego ministra skarbu Dawida Jackiewicza za „nierzetelne przedstawienie sprawy z roku 2006. Jackiewicz uderzył wówczas pijanego napastnika, który w rezultacie zmarł.

Półtora roku za łapówki

numer 1652 - 17.02.2017
Brał łapówki za przyjęcia do szpitala poza kolejnością. Wyciągał rękę po pieniądze i kosztowne prezenty. Został skazany na półtora roku i 30 tys. zł grzywny. Wyrok na znanego chirurga onkologicznego Andrzeja S. jest prawomocny.

Coraz więcej złodziei w togach

numer 1652 - 17.02.2017
AFERA Gdy we Wrocławiu wpadł Robert W., dominowało zdumienie, że sędzia okazał się złodziejem. Skala problemu może jednak być znacznie większa. Wyszło bowiem na jaw, że dwójka jego kolegów po fachu (ze Szczecina i Łodzi) już wcześniej dokonywała kradzieży, jednak skandali tych nie ujawniono. Dopiero po wielu miesiącach zapadły decyzje dyscyplinarne.

Zatrzymają, jak znajdą

numer 1652 - 17.02.2017
KRYMINAŁ Arkadiusz Ł. ps. Hoss, podejrzany o wyłudzenia metodą „na wnuczka”, ma trafić do aresztu. Warszawski sąd okręgowy przychylił się do zażalenia prokuratury na niearesztowanie mężczyzny przez sąd niższej instancji. Jak zapowiedział prokurator Paweł Szpringer, „Hoss” zostanie zatrzymany z chwilą ustalenia jego miejsca zamieszkania.

Kompromitująca wypowiedź posła PO

numer 1652 - 17.02.2017
SKANDAL Paweł Olszewski z Platformy Obywatelskiej powiedział na antenie TVP Info, że umowa zawarta w 2010 r. między Służbą Kontrwywiadu Wojskowego a rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa dotyczyła współdziałania stron przeciwko zagrożeniom terrorystycznym.

Niebezpieczne suplementy

numer 1651 - 16.02.2017
ZDROWIE Polacy na potęgę kupują i spożywają rozmaite suplementy diety. Okazuje się, że wiele takich środków nie tylko w żaden sposób nie pomaga, ale wręcz szkodzi zdrowiu. Zdarza się nawet, że suplementy zawierają zakazane substancje psychoaktywne.

Utracili wiarę w sprawiedliwość

numer 1651 - 16.02.2017
Nie wierzę już w to, że winni poniosą karę. Wielu poszkodowanych wciąż pozostaje bez pracy, a ci, którzy nas prześladowali, nadal piastują wysokie stanowiska – mówi „Codziennej” była urzędniczka Ministerstwa Zdrowia. Kobieta, podobnie jak ponad 130 innych osób, ma status pokrzywdzonej w śledztwie ws. mobbingu w resorcie, które toczy się już od niemal dwóch lat.

Skarbnik KOD‑u pogrąża Kijowskiego

numer 1651 - 16.02.2017
AFERA Piotr Chabora, były skarbnik Komitetu Obrony Demokracji, złożył w prokuraturze zawiadomienie, z którego wynika, że był nakłaniany do fałszowania dokumentacji finansowej stowarzyszenia. Nieprawidłowości miały dotyczyć poświadczeń zwrotów środków za faktury wystawione na firmę Mateusza Kijowskiego.

Bój na pozwy ekologów i Henryka Stokłosy

numer 1651 - 16.02.2017
PRAWO Spór trwa od lat, zapadły liczne wyroki. Oskarżenia rzucają obie strony – z jednej stowarzyszenie ekologiczne, z drugiej znany przedsiębiorca Henryk Stokłosa i prawnicy. W tym tygodniu miały ruszyć dwa nowe procesy. Niespodziewanie jednak pojawiła się szansa na porozumienie.