Polska

Festiwal jednak w Opolu

numer 1754 - 21.06.2017


KULTURA Po kilku tygodniach niepewnej przyszłości 54. Festiwalu w Opolu Telewizja Polska doszła do porozumienia z Arkadiuszem Wiśniewskim, prezydentem Opola. Tegoroczną imprezę zaplanowano na wrzesień.


Ustawa o KRS-ie niekonstytucyjna

numer 1754 - 21.06.2017


PRAWO Trybunał Konstytucyjny w ogłoszonym we wtorek wyroku orzekł, że przepisy z 2011 r. ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, dotyczące wyłaniania jej członków spośród sędziów sądów powszechnych i sądów administracyjnych, są niezgodne z konstytucją.


​Dyscyplinarne paragrafy Romana Giertycha

numer 1753 - 20.06.2017
PRAWO Roman Giertych może mieć problemy w postępowaniu dyscyplinarnym. Przed Okręgową Radą Adwokacką toczy się postępowanie w sprawie możliwego konfliktu interesów związanego z występowaniem mecenasa jako pełnomocnika polityków pozywających tygodnik „Wprost”, a jednocześnie jako strona własnych sporów sądowych z tygodnikiem.


Imigranci za brukselskie srebrniki

numer 1753 - 20.06.2017
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, wbrew zdecydowanej większości społeczeństwa, chce ściągnąć do miasta nielegalnych imigrantów zalewających Europę. O fundusze na to przedsięwzięcie polityk zwrócił się do Unii Europejskiej. – Jeżeli tak zrobi, to złamie prawo – ocenił takie zachowanie szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.


​Klubowicze zmiażdżyli Obywateli RP

numer 1753 - 20.06.2017

PROWOKACJA Kluby „Gazety Polskiej” nakryły czapkami Obywateli RP. Wspierający opozycję awanturnicy po raz kolejny próbowali zakłócić wizytę Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości, na Wawelu, gdzie pochowana jest para prezydencka. – Klubowiczów było z dziesięć razy więcej – relacjonują klubowicze.


​Obywatele propagandyści

numer 1753 - 20.06.2017
SMOLEŃSK Kontrmanifestacje tzw. Obywateli RP w trakcie miesięcznic katastrofy smoleńskiej mają cel propagandowy. Co do tego nie ma wątpliwości prezydent Andrzej Duda. Na antenie telewizji Republika ocenił, że chodzi o to, aby siać niepewność wśród obywateli.


Ksiądz Sadłoń nie rozgrzeszy in vitro

numer 1753 - 20.06.2017
Dyrektor pallotyńskiego Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego ks. dr Wojciech Sadłoń zrezygnował z udziału w Komisji Stypendialnej m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. To jego odpowiedź na decyzję o finansowaniu z pieniędzy miasta procedury sztucznego zapłodnienia. Wcześniej o braku podstaw prawnych do wprowadzenia takiego programu mówił Instytut „Ordo Iuris”.


​Wiceszef BOR‑u odchodzi

numer 1753 - 20.06.2017

SŁUŻBY Wiceszef Biura Ochrony Rządu płk Tomasz Kędzierski złożył rezygnację z funkcji.


Zajazd na parking w świetle prawa

numer 1753 - 20.06.2017
Przepisy Aż trudno w to uwierzyć! Ale każdy może bezkarnie zająć nasze miejsce parkingowe. I to mimo że mamy je wykupione z potwierdzeniem aktu notarialnego. A wszystko to dzieje się w świetle prawa. Bo prawo w ogóle nie chroni w tym wypadku własności przeciętnego Kowalskiego.


​Szczyt chamstwa

numer 1753 - 20.06.2017
SKANDAL Nikt nie ma lepszego wzroku w Polsce niż obywatel Duda. Na zaproszenie szamba odwiedził szambo i dostrzegł tam społeczeństwo obywatelskie – napisał na Twitterze Tomasz Lis.