Polska

Gimnazjalna fikcja

numer 1478 - 23.07.2016
Jednym z zadań, jakie postawiono przed gimnazjami, było opóźnienie momentu podziału uczniów na zdolnych bardziej i zdolnych mniej. Niestety, w wyniku różnych działań szkół oraz rodziców gimnazja nie spełniły tej funkcji, ale wręcz przeciwnie, selekcję tę jeszcze przyspieszyły. G

Polacy poza zasięgiem

numer 1495 - 12.08.2016
Mieszkańcy północno-wschodniej Polski pozbawieni są łączności z pozostałą częścią kraju. Wielu z nich znajduje się poza zasięgiem polskich sieci telefonii komórkowej, a budki telefoniczne zostały zlikwidowane.

Nie będzie tylko gwiazdy na niebie

Numer 90 - 24.12.2011
Przy kolędzie „Bóg się rodzi” dzieci zaczęły zapalać świeczki na choince, nie jak na święta Bożego Narodzenia, lecz jakby w Dzień Zaduszny na grobach. „Kraj nasz i majętność całą, i wszystkie wioski z miastami...” – śpiewały dzieci ze spalonych wsi i zbombardowanych miast.

Ostatni sprawdzian przed Dundalk

numer 1496 - 13.08.2016
Legia ligowego meczu w Lublinie nie grała od czasu, kiedy z ekstraklasy spadł Motor, czyli od 1992 r. W sobotę mistrzowie Polski wystąpią na Arenie Lublin, ale ich rywalem będzie Górnik Łęczna. Władze miasta robią wszystko, żeby choć od czasu do czasu zapełnić nowoczesny 16-tysięczny obiekt, ale kibicom za bardzo się to nie podoba.

HGW u Lisa beszta katolików

numer 1447 - 17.06.2016
Prezydent Warszawy po tragedii w Orlando skrytykowała skandaliczną falę hejtu internetowego, obrażającego ofiary niewyobrażalnej tragedii. Nie wiedzieć czemu jednak oberwało się katolikom. Prezydent Warszawy w tekście na portalu Tomasza Lisa „Natemat.pl” postanowiła odnieść się do tragedii w Orlando, gdzie islamski fanatyk dokonał mordu na grupie klientów gejowskiego klubu.

​Kolejne przesłuchania ws. reprywatyzacji

numer 1760 - 28.06.2017
KOMISJA WERYFIKACYJNA Wczoraj do Wrocławia pojechali przedstawiciele komisji weryfikacyjnej zajmującej się tzw. dziką reprywatyzacją. Tam z wyłączeniem jawności przesłuchano troje zatrzymanych przez CBA adwokatów: Grażynę K.-B., Andrzeja M. oraz Tomasza Ż. Chodzi o nieruchomości przy ul. Twardej 8 i 10.


Antysemityzm lewicy niebezpieczny także dla chrześcijan

numer 1769 - 08.07.2017
Lewica (zarówno internacjonalistyczna, jak i narodowosocjalistyczna) nienawidzi Żydów i chrześcijan, którzy są dla niej żywym dowodem na istnienie Boga. Tak było choćby w III Rzeszy, która zamierzała po „ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej” przejść do „ostatecznego rozwiązania kwestii chrześcijańskiej”. Nie inaczej jest i dziś.

​Dokumenty pogrążą Tuska?

numer 1850 - 12.10.2017

SMOLEŃSK Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało Prokuraturze Krajowej komplet akt uzupełniających zawiadomienie z 17 marca 2017 r. o popełnieniu przestępstwa na szkodę Polski przez Donalda Tuska. Wśród nich znalazły się m.in. informacje o rozmowach telefonicznych Tuska z ówczesnym premierem Władimirem Putinem i prezydentem Dimitrijem Miedwiediewem.

Będą podwyżki dla lekarzy rezydentów

numer 1850 - 12.10.2017
ZDROWIE Młodzi lekarze wznawiają protest głodowy


Nie widzieli złota, ufali Marcinowi P.

numer 1850 - 12.10.2017

AFERA To były kolejne przesłuchania przed komisją śledczą badającą aferę Amber Gold. Tym razem zeznania złożyła Danuta Misiewicz, była główna księgowa spółki. Mimo że w firmie nie można było znaleźć faktur świadczących o zakupie złota, w które miało inwestować Amber Gold, nikt nie podważał tego, że ono istnieje.