Publicystyka

Stronniczy list funkcjonariuszy

numer 1705 - 21.04.2017
Pod przykrywką „apelu o prawdę” grupa salonowych dziennikarzy wystąpiła z kuriozalnym, rzekomo adresowanym do kolegów i koleżanek po fachu, spektaklem w gruncie rzeczy usprawiedliwiającym dziennikarstwo jednostronne, nieobiektywne i intelektualnie nieuczciwe.
Pod kuriozalnym apelem podpisali się Renata Kim

Prawda na szalach propagandy

numer 1705 - 21.04.2017
W latach 90. XX w. dość powszechne było przeciwstawianie „obiektywnych” mediów liberalnych „stronniczym” środkom przekazu związanym z prawicą. Po trzech dekadach III Rzeczypospolitej nikt już chyba nie wierzy w tak proste, choć przez lata skuteczne kłamstewko. Problem w tym, że do dziś płacimy za nie licznymi patologiami debaty publicznej.

Prymusi w opiece nad zabytkami

numer 1705 - 21.04.2017
W środę podczas uroczystej gali obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków wręczono nagrody w konkursie Zabytek Zadbany zorganizowanym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

​Poczytaj mi Wrocław

numer 1705 - 21.04.2017

KSIĄŻKA Europejska Noc Literatury, premierowe wykonanie Światowego Hymnu Książki oraz warsztaty literackie i spotkania z pisarzami – to część wydarzeń przygotowanych z okazji zakończenia kadencji Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO. Przez cały weekend liczne atrakcje będą się odbywały w wielu salach, klubach i plenerach stolicy Dolnego Śląska.

Tutaj rządzi melodia

numer 1705 - 21.04.2017
„Introspekcje” to najnowszy, trzeci już album grupy NaVi. Podobnie jak w wypadku poprzednich płyt, zespół kontynuuje nawigowanie po różnych stylach muzycznych – od piosenek typowo poprockowych po brzmienia dance i punk.

PR i prokuratura

numer 1704 - 20.04.2017
Niestety, wielu wydawałoby się poważnych ludzi uległo wczoraj medialnej szajbie, która sprawiła, że otoczony przez ochroniarzy Tusk urządził z przejścia z dworca przed drzwi prokuratury polityczny happening.
Pamiętam, jak do miasta raz zjechał na dzień wielki cyrk
Po przedstawieniu byłaś zła,
bo chciałem w świat z cyrkiem iść
Budka Suflera

Filmy zakazane, filmy zapomniane

numer 1704 - 20.04.2017
„Mgła”, „Dama” i „Pogarda” to jedne z najbardziej znanych realizacji autorstwa Marii Dłużewskiej – dziennikarki i reżyserki, dwukrotnej zdobywczyni Głównej Nagrody Wolności Słowa przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. W dniach 29–30 kwietnia w stolicy odbędzie się przegląd twórczości dokumentalistki, nad którym patronat objęła „Gazeta Polska Codziennie”.


Solidarność zapowiada strajki

numer 1704 - 20.04.2017
W środku długiego majowego weekendu klienci niektórych sklepów samoobsługowych mogą stanąć w bardzo długich kolejkach. Na 2 maja NSZZ „Solidarność” zapowiada tzw. włoski strajk wśród części pracowników Biedronki. Protestować chcą też pracownicy innych sieci handlowych. Ich zdaniem płace są zbyt niskie i nieadekwatne do wykonywanej pracy.

​Biblioteka książek niechcianych

numer 1704 - 20.04.2017
AKCJA Trwa protest środowisk kulturalnych przeciwko redukcji księgozbiorów filozoficznych. Okazuje się, że w wyniku reform cenne woluminy są sprzedawane za bezcen i trafiają na aukcje internetowe.

Co dalej z ropą i miedzią?

numer 1704 - 20.04.2017
SUROWCE Ropa trzyma kurs, sprzyjają temu jej malejące zapasy. Miedź trochę lepiej, ale do poprzednich odczytów sporo brakuje. Złoto i srebro na minusie.


CYBERBEZPIECZEŃSTWO