Publicystyka

Kosmetyki pod większą kontrolą

numer 1652 - 17.02.2017
PRODUKCJA Do konsultacji społecznych trafił projekt nowej ustawy o kosmetykach. Celem regulacji jest zwiększenie kontroli produkcji kosmetyków oraz podniesienie wysokości kar dla firm łamiących prawo.

Nowe legitymacje emeryta-rencisty

numer 1652 - 17.02.2017
Zmiany 1 lutego br. wprowadzony został nowy wzór legitymacji emeryta-rencisty. Zmieniły się również powody, ze względu na które należy wymienić dokumenty.
Nowy wzór legitymacji i przesłanki do jej wymiany wprowadza rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki społecznej z 25 stycznia br. w tej sprawie.

Osuszyć sądowe bagno

numer 1652 - 17.02.2017
Bagienny temat – tak określamy w „Codziennej” zagadnienie, które dotyczy sędziów i szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości. Istotnie – nic nie oddaje tak dobrze charakteru działania tej gałęzi państwa, jak porównanie do bagna.

W stronę normalności

numer 1651 - 16.02.2017
W ubiegłym roku udział płac w PKB po raz pierwszy od ośmiu lat wyraźnie wzrósł. Towarzyszył mu też duży wzrost zarobków. W wyniku czynników demograficznych oraz działań politycznych polscy pracownicy nareszcie byli w stanie wykroić sobie nieco większy kawałek tortu.

Poczet chamów polskich

numer 1651 - 16.02.2017
Wypadek komunikacyjny najważniejszej osoby w państwie to w każdym kraju powód do zadawania pytań i wyciągania wniosków na przyszłość. Nie inaczej było w wypadku awarii śmigłowca Leszka Millera czy stłuczki kolumny Bronisława Komorowskiego. Od czasu pękniętej opony w samochodzie Andrzeja Dudy zainteresowanie tego typu zdarzeniami często przyjmuje postać pospolitego chamstwa.

Reset is over?

numer 1651 - 16.02.2017
USA–ROSJA O tym, że prezydent Donald Trump od samego początku prezydentury będzie miał pod górkę, jeśli chodzi o relacje amerykańsko-rosyjskie, było wiadomo od dawna. Sam Trump, postrzegany przez jednych jako racjonalizator stosunków, a przez innych jako człowiek prorosyjski, przeżywa dziś najgorsze chwile podczas swojej krótkiej kadencji.

System truje

numer 1650 - 15.02.2017
Spore emocje wzbudziła wypowiedź red. Tomasza Sakiewicza dotycząca fatalnej jakości powietrza w polskich miastach: „Smog to efekt oligarchicznego systemu III RP. Biedni zatruwają siebie i bogatych, bo nie stać ich na normalne ogrzewanie”. Jedni mieli ubaw, ale – co ciekawe – nawet wśród ludzi lewicy pojawiały się głosy, że to właściwie trafna opinia.

Hejt i bylejakość

numer 1649 - 14.02.2017
Wypadek rządowej kolumny, na skutek którego ucierpiała premier Beata Szydło, przyćmił pozostałe wydarzenia zeszłego tygodnia. Nieszczęśliwe zdarzenie z piątku kolejny raz potwierdziło obserwacje i obawy. Wróciły pytania o bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie.

Jedna szansa na sto lat – kto może nam ją odebrać?

numer 1648 - 13.02.2017
Niepodległościowa władza i kłopoty sąsiadów – gdy Rzeczpospolita wpada w taką koniunkturę, może zbudować naprawdę silne państwo. Taki moment nastąpił – czy mu podołamy?

Postać z charakterem

numer 1648 - 13.02.2017
WYDARZENIE Zmarła Krystyna Sienkiewicz, aktorka, artystka sceniczna. Była obdarzona niezwykłą siłą i charyzmą.