Publicystyka

Kto wymyślił Europejczyków i ich standardy

numer 1722 - 13.05.2017
Pycha. Według powszechnego przekonania kroczy przed upadkiem. Historia w pewien sposób potwierdza to przekonanie, ukazując historię państw i narodów, które były wielkie, a po których niejednokrotnie pozostały jedynie nieliczne artefakty ekscytujące wyłącznie archeologów i historyków.

Samozwańczy detektywi i detektyw szarlatan

numer 1721 - 12.05.2017
Śmierć Magdaleny Żuk w Egipcie zszokowała opinię publiczną i po raz kolejny ujawniła skalę medialnej patologii. Wokół tragedii 27-latki panuje olbrzymi szum informacyjny, który potęguje tzw. internetowe śledztwo. I aktywność detektywa Krzysztofa Rutkowskiego.

Czarny sport

numer 1720 - 11.05.2017
Trudno się pogodzić z wypadkiem Tomasza Golloba, ikony polskiego żużla. To tacy zawodnicy przyciągają na stadiony tłumy kibiców. To dzięki niemu polscy kibice zakochali się w speedwayu. Niestety w wyścigach motocyklowych piękno tego sportu przeplata się z jego dramatycznym wymiarem.

​Cztery pytania i POgrzeb

numer 1720 - 11.05.2017
POLITYKA Muszę się do czegoś przyznać. Nie miałem racji. Nie sądziłem bowiem, że zdolność Platformy Obywatelskiej do autodestrukcji jest tak ogromna, iż wystarczy 48 godz., by od tzw.

Byli głupi, są ślepi

numer 1719 - 10.05.2017
Za niemal całe ideowe zaplecze postplatformerskiej opozycji robi kilka tygodników opinii i gazeta, która najlepsze lata ma już za sobą. A te tytuły, niemal bez zmian, od lat podają do wierzenia swoim wyznawcom te same lumpenliberalne slogany. I nie widzą, jak bardzo przeobraziła się nasza rzeczywistość społeczno-gospodarcza w ostatnich latach.

Koronacji nie było

numer 1718 - 09.05.2017
Teoretycznie ważna deklaracja Schetyny o starcie opozycji ze wspólnych list wyborczych okazała się nieskonsultowanym z nikim wyjściem przed szereg. Inne partie wydają się zmęczone autokreacją lidera PO, która, co widać było w sobotę, nie ma żadnego nowego uzasadnienia.

Przegrana debata

numer 1718 - 09.05.2017


Schetyna kontratakuje

numer 1717 - 08.05.2017
Dosyć tego, przestałem być miły – grzmi Mateusz Kijowski, krocząc w blasku zachodzącego słońca przez Krakowskie Przemieście. To tylko jeden z obrazków, które zapadną nam w pamięć po sobotnim Marszu Wolności. A dalej było tylko śmieszniej. I straszniej. I tylko Schetyna ma powód do zadowolenia.

Malowany ptak po latach – antypolska koniunktura

numer 1717 - 08.05.2017
W Teatrze Polskim w Poznaniu wystawiono spektakl na podstawie powieści „Malowany ptak” Jerzego Kosińskiego, w której przedstawia się Polakom obraz ich współodpowiedzialności za Holokaust. Jakie znaczenie ma to, że Kosiński tę „autobiografię” zmyślił? Hard porno w połączeniu z antysemityzmem – to musi się sprzedać.

Przyszłość chorych na przewlekłą białaczkę limfocytową

numer 1717 - 08.05.2017
Wyzwania, jakie stoją przed polską hematologią, propozycje zmian systemowych poprawiających sytuację chorych na najczęstszy nowotwór krwi oraz szanse dla pacjentów na podstawie wniosków z raportu „Biała księga nt. przewlekłej białaczki limfocytowej” – to główne tematy rozmów ekspertów podczas debaty „Gazety Polskiej” pt. „Nowotwory krwi w Polsce – jak rozwiązać problemy chorych”.