Publicystyka

Fight Club Moskwy i Juliana Assange’a

Numer 160 - 17.03.2012
Zaspokojenie wybuchającego na Zachodzie z regularnością zegarka popytu na bunt było i jest częścią zadań rosyjskich służb. Powiązania aktywistów antywojennych z okresu zimnej wojny z Rosją nie są dzisiaj tajemnicą. W tym kontekście należy rozpatrywać rolę portalu WikiLeaks, Juliana Assange’a oraz grupy Anonymous.

Rząd opiera się na emocjach i kłamstwie

Numer 160 - 17.03.2012
Jeśli nie będzie referendum, to my jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz. Jeśli Donald Tusk chce zagrać z Solidarnością i społeczeństwem w pokera i powiedzieć „sprawdzam”, to ja jestem na to gotowy – mówi Piotr Duda. W jednym z wywiadów powiedział Pan: „Tusk okłamał Polaków”. Jak Pan to rozumie?

Nie zabijajcie nas... śmiechem

Numer 158 - 15.03.2012
Dziś celebryci w Polsce mają poważny problem. Skończyły się czasy, gdy śmiertelnik na bogów Olimpu spoglądał z pozycji na kolanach albo przez okulary przeciwsłoneczne. Lud bluźnierczo kpi ze swoich kapłanów, a jedyną reakcją kolejnych gwiazdeczek i „medialnych autorytetów” jest z wyśmianej właśnie pozy przejść w inną. Jeszcze bardziej groteskową.

Ułatwić przegraną

Numer 159 - 16.03.2012
Wbrew temu, co mówią przedstawiciele koalicji, sytuacja partii rządzących wcale nie wygląda dobrze. PO prowadzi cichą wojnę z PSL-em. Przejście Łukasza Gibały z PO do Palikota prawdopodobnie nie jest ostatnie. Każda zmiana, którą teraz będzie chciał przeprowadzić rząd, zostanie okupiona targami.

Neobarbarzyństwo u bram

Numer 159 - 16.03.2012
Grupki feministek zostały przez opiniotwórczy salon i lewicowo-liberalne media rozdęte do rozmiarów wielkiego ruchu ideowego. Sprzyja to poszerzaniu pola do zmian obyczajowych i prawnych w duchu „postępu”.

Jedziemy do Budapesztu

Numer 157 - 14.03.2012
Tysiące Czytelników „Gazety Polskiej” wezmą udział w Święcie Narodowym Węgier z okazji rocznicy wybuchu powstania antyhabsburskiego. Powstanie to było wsparte przez polskich żołnierzy, w tym przez gen. Józefa Bema. Węgierską Wiosnę Ludów stłumiła dopiero wspólna interwencja austriacko-rosyjska. Węgrzy od ponad dwustu lat udzielali schronienia uciekinierom politycznym i gospodarczym z Polski.

Życie jest cudem

Numer 157 - 14.03.2012
Małżeństwo Kulików czekało na drugie dziecko. Wydawało się, że to żaden problem. Wiktora, pierworodnego syna, poczęli bardzo szybko. Jednak potem zamiast życia były cztery poronienia. Cztery stracone nadzieje. Czy do końca?

Dokąd zmierza Tusk?

Numer 158 - 15.03.2012
Decyzje rządu z ostatnich tygodni nie wyglądają na działanie przypadkowe, a wzięte razem układają się w niezwykle niepokojący scenariusz. Najpierw rozpoczęcie działań w celu likwidacji Funduszu Kościelnego. Potem symboliczny gest obcięcia o połowę liczby kapelanów wojskowych.

Tusk – kukiełka w rękach Merkel

Numer 156 - 13.03.2012
Na scenie aktor. Światła reflektorów. Duża publiczność. Napięcie wiszące w powietrzu. Cisza. Napięcie rośnie. Wreszcie ulga. Sufler ratuje sytuację. Wprawne teatralne ucho wychwytuje kobiecy szept zza kulis. Aktor – w miarę podpowiedzi – zaczyna wygłaszać swoją (?) kwestię. Cóż, to metafora. Scena teatralna to przenośnia. Chodzi o scenę polityczną.

Zmierzch Rosji

Numer 156 - 13.03.2012
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że kończy się czas Rosji w jej roli światowego supermocarstwa. Zapoczątkowana przez prezydenta Obamę polityka resetu w stosunkach amerykańsko-rosyjskich została porzucona na rzecz rozbijania systemu rosyjskich sojuszy na świecie.