Publicystyka

Pocałunek Judasza

Numer 153 - 09.03.2012
Wierność Wałęsy, Geremka i ich zaplecza tajnym zobowiązaniom zawartym z komunistami oznaczała zerwanie jawnej umowy z narodem, czyli zdradę solidarnościowej rzeszy, która miała dość komuny, i która 4 czerwca 1989 r. jednoznacznie zagłosowała na to, żeby Polska była Polską.

Zdrada unieważniona

Numer 151 - 07.03.2012
O zdradzie mówić w Polsce nie wypada. To pojęcie nieprawomocne i kłopotliwe. Wypada się zastanawiać, czy przypadkiem zdrajcą nie był płk Kukliński, natomiast nie wolno w żadnym razie sugerować, że zdrajcą był Stanisław Jerzy Lec, entuzja-stycznie popierający wraz z kolegami zabranie Polsce Lwowa po ataku Armii Czerwonej w 1939 r., lub gen.

Chrońmy państwo przed PO

Numer 152 - 08.03.2012
Czy chodzi o Smoleńsk, czy o powódź, czy o katastrofę pod Szczekocinami – trzeba głośno to stwierdzić – z powodu zaniechań systemowych i opieszałości we wdrażaniu niezbędnych przemian partia rządząca ma krew na rękach.

Igranie z hakerskim zagrożeniem

Numer 150 - 06.03.2012
Niedawne ataki hakerów na rządowe strony internetowe obnażyły nie tylko niski poziom ich zabezpieczeń, ale także brak odpowiednich procedur zarządzania kryzysowego. Rząd nie wie nawet, kto zarządza stronami internetowymi ministerstw.

Telewizja innego przekazu

Numer 150 - 06.03.2012
W dyskusji nad telewizją Trwam i Radiem Maryja większość komentatorów skupia się na kwestiach politycznych. Cezary Michalski, wyjaśniając w „Newsweeku”, dlaczego TV Trwam powinna, środkami prawnymi, być pozbawiona możliwości nadawania, skupił się na przekazie politycznym (przedstawionym w histerycznych barwach

Zademonstrujmy poparcie dla Węgrów!

Numer 151 - 07.03.2012
Już za tydzień, 14 marca, wyjeżdżamy na Węgry. Będziemy mogli uczestniczyć w uroczystościach Święta Narodowego w tym kraju.

Gerard Woźnica „Hardy”

Numer 149 - 05.03.2012
Można powiedzieć, że Gerard Woźnica „Hardy” to jeden z tych, którym zawdzięczamy najpiękniejsze karty naszej historii. Wychowany w patriotycznej rodzinie, gdy wybuchła wojna, podjął walkę z okupantem. Talent dowódczy przyniósł mu sukcesy w zmaganiach z wrogiem, a los pozwolił mu przeżyć. Po wojnie, podobnie jak wielu jemu podobnych, czekało go aresztowanie, tortury, prześladowania.

Polska wymięka

Numer 149 - 05.03.2012
Władza ma, jak wiadomo z życia i z literatury politologicznej, różne oblicza. Najprostszy objaw władzy to taki, gdy ktoś powoduje, że robię coś, czego nie zrobiłbym bez jego nakazu czy nacisku. Istnieją jednak subtelniejsze formy władzy politycznej, które polegają na tym, że ograniczone zostają moje możliwości wyboru sposobu działania.

Warto walczyć o prawdę. Wbrew wszystkiemu

Numer 148 - 03.03.2012
W dokumentach tzw. komisji Ciemniewskiego powinny być oryginały maszynopisów z dokumentami Służby Bezpieczeństwa dotyczącymi Lecha Wałęsy – mówił „Codziennej” Antoni Macierewicz, który w 1992 r. jako minister spraw wewnętrznych wykonywał na polecenie parlamentu uchwałę lustracyjną.

Gruba kreska fałszu

Numer 148 - 03.03.2012
Zawód historyka stał się w III RP niezwykle ważny, ale i ryzykowny. Znaczna część kluczowych debat ostatniego 20-lecia, i to tych najbardziej gorących, dotyczy właśnie historii najnowszej. Najwyraźniej na nic zdały się więc wezwania, by „wybierać przyszłość”. Historia daje o sobie znać i nie pozwala się zamknąć za pancernymi drzwiami sejfów ani odkreślić grubą kreską, jak chciało wielu.