Publicystyka

Znów wszystko zaczyna się od Anny Solidarność

Numer 317 - 22.09.2012
Wielki protest Sierpnia ’80, gdy Polacy zażądali prawdy i wolności, rozpoczął się od obrony zwolnionej z pracy w stoczni Anny Walentynowicz.

Karykatura państwa prawa

Numer 317 - 22.09.2012
Polskie organy ścigania i wymiar sprawiedliwości w coraz większym stopniu upodobniają się do swoich odpowiedników rosyjskich. Niechlujstwo ściga się ze służalczością wobec władzy, lekceważenie ludzi w obliczu tragedii, np. śmierci ich bliskich, z pychą, że jest się ponad zwykłymi obywatelami, że się wie wszystko najlepiej i że swoje obowiązki wykonuje się wzorowo.

Kto dziś umrze za Gdańsk

Numer 317 - 22.09.2012
Kiedy zaczęto mówić o „gdańskim układzie”? Kiedy „liberałowie” z Gdańska zaczęli nadawać ton polskiej polityce? Kiedy pieniądze, zamiast orła w koronie, zaczęły ciążyć nad miastem, w którym rodziła się Solidarność? Ryszard Terlecki

Żurnalista zakneblowany i ubezwłasnowolniony

Numer 316 - 21.09.2012
Producentów i odtwarzaczy wydarzeń w kraju i na świecie nie sposób nazwać dziennikarzami, to są żurnaliści, czyli wyrobnicy, sługusy swoich szefów i władzy, uwijający się jak w ukropie, żeby spełnić życzenia tych, którzy dają im zarobić. Ludzie ci zachowują się tak, jakby świat zewnętrzny poza ich studiami i redakcjami nie istniał albo był niezależny od wymyślonej przez nich rzeczywistości.

Wizyta byłego oficera KGB w Polskim Radiu

Numer 316 - 21.09.2012
Przedwczoraj, by uniknąć kłopotów z „rozgrzanymi sędziami”, jak mawia B. Komorowski, opublikowaliśmy sprostowanie Polskiego Radia. Zawarto w nim oświadczenie, że ukraińska Era nie cenzuruje i nie decyduje o doborze tematów antenowych, które, za ciężkie miliony płacone przez zbliżające się do bankructwa Polskie Radio, następnie transmituje na Ukrainę.

Zawodowi hakerzy demokracji

Numer 316 - 21.09.2012
Raport posła Maksa Kraczkowskiego stwierdza wprost, że stosowany przez państwo system elektronicznego przesyłu i liczenia danych z komisji wyborczych w sposób bardzo łatwy umożliwia sfałszowanie wyników wyborów.

Państwo obezwładnione chorobą

Numer 315 - 20.09.2012
Afera Amber Gold rozlewa się jak kontrast wpuszczony do organizmu przed prześwietleniem, który pokazuje, gdzie są chore miejsca. Z każdym dniem ujawnia się coraz więcej ognisk choroby państwa. Wiemy już, że chory jest cały system. Ogniskiem zapalnym, które ujawniło chorobę, był upadek OLT Express, ale nikt do tej pory nie postawił pełnej diagnozy o stanie „pacjenta”. Mariusz Błaszczak

Prokuratura zaciera ślady

Numer 315 - 20.09.2012
Oby tylko nie Kraków i nie Wrocław – to były pierwsze moje myśli, kiedy dowiedziałam się o ekshumacji ciała Anny Walentynowicz. Zapamiętałam te ośrodki medycyny sądowej jako dyspozycyjne i nierzetelne, gotowe na telefon do tuszowania komunistycznych zbrodni. I choć prokuratura wyznacza na badania ośrodek w Krakowie

Władza poza Dekalogiem

Numer 315 - 20.09.2012
Homilia bp. Antoniego Dydycza, wygłoszona na Jasnej Górze, przypomniała nam o tym, jak ważne jest, aby życie polityczne nie zostało oderwane od wartości chrześcijańskich.

Demokracja w laboratorium

Numer 314 - 19.09.2012
Nie nazywałabym tego prowokacją. To był test. Samuel Pereira i Paweł Miter odsłonili kurtynę. Nagrali sytuację, jak dziennikarz dzwoni do szefa sędziów w Gdańsku, przedstawia się jako asystent ministra i rozstawia sędziego po kątach. Jak w eksperymencie laboratoryjnym. Próba wykazała, że sędzia jest dyspozycyjnym lizusem.