Publicystyka

Kłopotliwa demokracja

Numer 194 - 27.04.2012
Polska nigdy jeszcze nie miała tak dobrego wizerunku w Niemczech, i w ogóle na Zachodzie, jak za rządów Tuska. Można by się z tego cieszyć, gdyby nie to, że jest to wynik wielu przemilczeń i zakłamań.

Bełkot, który szkodzi Polsce

Numer 193 - 26.04.2012
Spór jest w polityce, i w ogóle w kulturze, rzeczą kluczową. Jeśli nasz pomysł na wspólną przyszłość może być swobodnie zakwestionowany, to znaczy, że może być ulepszony – a to służy publicznemu dobru.

Wotum nieufności

Numer 193 - 26.04.2012
„Kraśko, Lis, Durczok – czy nas widzicie?” – głosił jeden z transparentów niesionych w stolicy podczas manifestacji w obronie telewizji Trwam. To pytanie nie tylko do trzech dziennikarzy, którzy przez sposób uprawiania swojej profesji mogą się kojarzyć z epoką Tumanowicza i Barańskiego.

Lustracja nagród i odznaczeń

Numer 192 - 25.04.2012
Laur Stowarzyszenia Wydawców Katolickich dla Grzegorza Brauna za film „Eugenika – w imię postępu” wywołał oburzenie. Dominikanin Tomasz Dostatni, przywołując wypowiedź sprzed roku Grzegorza Brauna, który nazwał abp. Życińskiego łajdakiem i kłamcą, podkreślił, że „Człowiek, który w bezprecedensowym ataku ad personam dokonanym na KUL-u pod adresem śp. abp.

Wolność jest zaraźliwa

Numer 192 - 25.04.2012
\ Nie chcecie coraz bardziej wkurzonych obywateli na ulicach, to pozwólcie nam normalnie żyć i komunikować się tak, jak pozwalacie swoim zwolennikom. \

Przerażenie Tuska

Numer 191 - 24.04.2012
Doszło do kuriozalnej sytuacji, gdy premier polskiego państwa usiłuje skryć się za groźnym sąsiadem, czyli Władimirem Putinem – mówi Antoni Macierewicz. Przez ostatnie dni stał się Pan celem zorganizowanej nagonki zarówno ze strony rządu, jak i prorządowych mediów – żenująca okładka „Newsweeka” jest najlepszym tego dowodem…

Wyznania Edmunda Klicha

Numer 191 - 24.04.2012
Rosjanie wywierali zdumiewający wpływ na premiera Donalda Tuska i oferowali bezpośredni dostęp do niego. Nasi eksperci w Rosji byli stale podsłuchiwani. Podstawę prawną badania smoleńskiej katastrofy arbitralnie zmienili Rosjanie. Oni też wskazali jedynego polskiego przedstawiciela przy tym dochodzeniu. Te szokujące fakty ujawnia książka Edmunda Klicha.

Strażniczki polskości

Numer 190 - 23.04.2012
Pod koniec panowania Piastów Śląsk znalazł się poza granicami naszego kraju. Kolejno wchodził w skład Czech, Austrii, Prus i zjednoczonych Niemiec. Mimo upływu setek lat, żyjący na tym terenie Polacy, poddani germanizacji i brutalnej polityce asymilacyjnej, nie zatracili swojej narodowej, kulturalnej i religijnej odrębności.

Komisarz transportu Nowak Sławomir

Numer 190 - 23.04.2012
W Związku Sowieckim jedną z najniebezpieczniejszych fuch było stanowisko komisarza do spraw transportu, a jeszcze niebezpieczniejszą – transportu wodnego. Był to pion zawiadujący przede wszystkim przerzutem olbrzymich mas ludzkich do łagrów.

Media podtrzymują kłamstwo

Numer 189 - 21.04.2012
WYWIAD Z dr. JACKIEM KŁOCZKOWSKIM, wiceprezesem Ośrodka Myśli Politycznej, twórcą i redaktorem strony www.polskietradycje.pl, członkiem Komitetu Redakcyjnego Serii Biblioteka Klasyki Polskiej Myśli Politycznej, autorem niedawno wydanej książki „Czasy grubej przesady”, rozmawia ALEKSANDER KŁOS.