Publicystyka

​Odzieżowa fuzja na parkiecie (2)

numer 1748 - 13.06.2017
GIEŁDA Zarówno Vistula, jak i Bytom na giełdzie miały bardzo dobre ostatnie kilka lat. Ich pozycja w branży odzieżowej to już inna kwestia. Dominacja LPP i CCC, choć to jednak inny asortyment, jest niepodważalna i trudno przypuszczać, aby „nowa” Vistula zmniejszyła dystans w zakresie aktywności na parkiecie giełdowym.Bytom – kursowy sukces


Blokada taśmy

numer 1748 - 13.06.2017
Według opozycji na nowo ujawnionych taśmach nie ma nic ciekawego, zawierają jedynie zapis prywatnych rozmów podczas spotkania imieninowego. To „nic” ma według tych samych osób przykryć informacje o zatrudnieniu Małgorzaty Sadurskiej w jednej ze spółek skarbu państwa.

Stolik z wódką i polityką

numer 1748 - 13.06.2017
Ksiądz Kazimierz Sowa od lat grał rolę człowieka umiaru. Chętnie też krytykował uwikłanie „Kościoła toruńskiego” w politykę. Wspierał za to tzw. Kościół otwarty, dobrze widziany przez liberalny mainstream. I oto zdyskredytował do cna opcję, której był gorącym apologetą.

I

​galawaCzerwono w Europie

numer 1748 - 13.06.2017
GIEŁDA Azja na minusie. Europa od rana czerwona, w południe spadki przekroczyły poziom 1 proc.


Ożywienie w krainie ropy

numer 1748 - 13.06.2017
SUROWCE Ropa po południu na wyraźnym plusie. Miedź poniżej ceny otwarcia. Zdaniem ekspertów dla obu surowców kluczowe mogą być dane o zapasach.


​Frasyniuk na pluszowym krzyżu

numer 1747 - 12.06.2017
OPINIA Widok uśmiechniętego Władysława Frasyniuka, niesionego przez policję Krakowskim Przedmieściem w Warszawie jest równie smutny, co żenujący. Były opozycjonista i lider „twardego Wrocławia” rozmienia swoją legendę na drobne. Zamienia ją na pluszowe kombatanctwo, wywołując u obserwatorów co najwyżej wzruszenie ramion.Koniec kariery kapelana Platformy

numer 1747 - 12.06.2017
Ujawnione w TVP Info nagrania z udziałem ks. Kazimierza Sowy nie szokują, może poza skalą wulgarnego języka z ust duchownego. Mają najmniejszy ciężar gatunkowy ze wszystkich, które poznaliśmy. Z pewnością jednak ubodły najbardziej ich największego bohatera, czyli ks. Sowę.


USA: obronność – tak, uchodźcy – nie

numer 1747 - 12.06.2017
Jeden z najbardziej znanych blogerów amerykańskich Milo Yiannopoulos, wielki orędownik Trumpa, a jednocześnie zadeklarowany homoseksualista, zacytował moją wypowiedź na temat konieczności obrony przed inwazją islamskich imigrantów. Zilustrował ją moim zdjęciem, doklejając czapkę z daszkiem (której nigdy nie noszę), z napisem: „Obey”.


To jest tylko rock’n’roll?

numer 1746 - 10.06.2017
Przystanek Woodstock to bodaj najgorętsza rockowa impreza w Polsce. Najgorętsza politycznie, bo muzycznie to dość uładzony mainstream. To paradoks Jerzego Owsiaka: zbudował swój wizerunek buntownika na popularnym rocku i dobrej komitywie z establishmentem III Rzeczypospolitej.


Kto tu jest nikim?

numer 1746 - 10.06.2017
Kolejna odsłona taśm z restauracji Sowa i Przyjaciele jednak znowu szokuje. Nie chodzi tu tylko o nowy wymiar nazwy tego lokalu. Bohaterem nowych nagrań jest ks. Kazimierz Sowa, który nie pełnił przecież żadnej oficjalnej funkcji.