Publicystyka

​Gwiazdy z Londynu

numer 1842 - 03.10.2017

KONCERT Są jednym z najlepszych chórów na świecie, powszechnie uznawanym też za najbardziej wszechstronny zespół wokalny w takiej formule. The London Chorus dzisiaj wystąpi w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. 

Merkel: wiele zmienić, aby niczego nie zmienić?

numer 1841 - 02.10.2017
FELIETON Po wyborach w Niemczech

Pewnego swojego polskiego znajomego wielki przegrany niemieckich wyborów AD 2017, lider niemieckich socjalistów Martin Schulz zapytał: „Jak w Polsce odbierany jest wynik SPD?” Usłyszał szczere: „Zostaliście zmiażdżeni”. Odpowiedź kandydata SPD na kanclerza była zaskakująca: „To dobrze! Osiągnęliśmy dno, a od dna można się tylko odbić”. 

Gorsza Europa, gorsi klienci

numer 1840 - 30.09.2017
Gospodarka Zachodni biznes dyskryminuje rynki byłych demoludów

Coraz częściej i głośniej wybrzmiewają w mediach informacje o tym, że zachodnie firmy wciskają konsumentom z Europy Południowo-Wschodniej towary gorszej jakości. Problem nie wynika jedynie z naszej neokolonialnej zależności, lecz także ze słabości konsumenckiego oporu.

Ostatnia nadzieja opozycji

numer 1840 - 30.09.2017
Wybory u naszych zachodnich sąsiadów zgodnie z oczekiwaniami wygrała partia Angeli Merkel. I zgodnie z oczekiwaniami postanowiono wykorzystać to do przyłożenia Jarosławowi Kaczyńskiemu i powielania narracji o władzy, która chce nas wyprowadzić z Europy.

​Miesiąc różańcowych cudów

numer 1840 - 30.09.2017

Felieton kibica Rozpoczynający się w przyszłym tygodniu październik w tradycji katolickiej jest poświęcony nabożeństwu różańcowemu. Staje się on dobrą okazją do przypomnienia o naszej inicjatywie Żywego Różańca Kibiców, która została zainaugurowana podczas tegorocznej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę.

Błogosławione błędy polityki tożsamościowej

numer 1839 - 29.09.2017
Polityka historyczna Fundacji Róży Luksemburg nie będzie

Nie wszystkie wpadki zasługują na potępienie – zwłaszcza te, które są pierwszymi w najnowszej historii Polski próbami odrodzenia dalekosiężnej polityki. Odbudowanie narodowej tożsamości to zadanie, którego w takiej skali żadne pokolenie nie musiało się podejmować.

Secesja w szeregach francuskiej prawicy

numer 1839 - 29.09.2017

Trochę w cieniu innych wydarzeń we francuskim Froncie Narodowym dokonał się rozłam. Partię opuścił jej wiceprzewodniczący Florian Philippot i spora grupa jego zwolenników. Kryzys narastał od tygodni i jest następstwem dalszym rozliczeń po przegraniu przez Marine Le Pen drugiej tury wyborów prezydenckich i słaby wynik partii w wyborach parlamentarnych.

Co dalej z Polską+?

numer 1838 - 28.09.2017
REFORMY Nie można osiąść na laurach

Program Rodzina 500+ bez wątpienia jest dla rządu dużym sukcesem. Niestety na razie nie da się tego samego powiedzieć o pozostałych programach z plusem w nazwie – o Maluchu+ i Mieszkaniu+.

Przekłuć bańkę informacyjną

numer 1838 - 28.09.2017
MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE W klatce własnych przekonań

Zachęcam do udziału w eksperymencie. Polegałby on na tym, byście zalogowali się na swoich telefonach lub komputerach na któryś z serwisów społecznościowych – Facebook lub Twitter, a następnie poprosili o to samo kogoś z najbliższych. Może to być ktoś z rodziny, sąsiad, znajomy z pracy.

Nieustający spór o historię i propagandę opozycji

numer 1837 - 27.09.2017
WSCHÓD Polsko-Ukraińskie Spotkania w Jaremczu 2017 

W wymiarze praktycznym w okresie rządów „strasznego PiS-u” mamy do czynienia z wieloma przykładami konkretnej, dwustronnej, intensywnej współpracy Warszawy i Kijowa.