Sport

Justyna nie dała rady

numer 1662 - 01.03.2017
To był jej najważniejszy start w tym sezonie. Do biegu na 10 km techniką dowolną podczas mistrzostw świata w Lahti Justyna Kowalczyk przygotowywała się od dłuższego czasu. Nie udało się. Złota medalistka z Soczi na tym dystansie zajęła dopiero 8. miejsce.

Dzień, na który czekała dwa lata

numer 1661 - 28.02.2017
Justyna Kowalczyk pomału przygotowuje się do sportowej emerytury. Najbardziej utytułowana polska biegaczka narciarska być może powalczy dziś o swój ostatni medal mistrzostw świata. Ostatnie miesiące Kowalczyk całkowicie podporządkowała przygotowaniom do tego startu.

Teraz kolej na Szpilkę

numer 1660 - 27.02.2017

Boks Krzysztof Zimnoch (21-1-1, 14 KO) na sobotniej gali w Szczecinie pokonał Mike’a Mollo (21-7-1, 13 KO) przez techniczny nokaut, rewanżując się mu za porażkę sprzed roku. Po walce Zimnoch zapowiedział, że teraz chciałby stanąć w ringu z Arturem Szpilką (20-2, 15 KO)!

​Zmarł akcjonariusz Jagiellonii

Piłka nożna W sobotę w szpitalu zmarł Jarosław Rudnicki, jeden z akcjonariuszy Jagiellonii Białystok, w przeszłości m.in wiceprezes tego klubu. Rudnicki kilka dni temu został pobity, znaleziono go w stanie ciężkim na przystanku autobusowym pod Białymstokiem. Miał 56 lat.

Rewanż w czwartek na dużej skoczni

Niedosyt. Takie słowo najczęściej wypowiadali polscy skoczkowie po konkursie na normalnej skoczni w Lahti. Tylko trener Stefan Horngacher chwalił Polaków za dobry występ. Adam Małysz przyznał natomiast, że brak medalu to dla niego przykra niespodzianka.

Dwie zwycięskie Wisły

Lechia Gdańsk pewnie wygrała u siebie z Cracovią 4:2 i do czterech punktów powiększyła przewagę w tabeli nad Jagiellonią Białystok. Zespół z Podlasia przegrał na wyjeździe 1:3 z Wisłą Kraków, która po przejęciu jej zimą przez Hiszpana Kiko Martineza gra w tej rundzie bardzo dobrze.

Czas na polskie podium

numer 1659 - 25.02.2017
Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje do sobotniego konkursu na normalnej skoczni. Drugie miejsce zajmuje Piotr Żyła. Kamil Stoch i Maciej Kot, znajdujący się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji PŚ, są zwolnieni z obowiązku startu w kwalifikacjach. Dzisiaj czas potwierdzić doskonałą formę w walce o medale.

Na razie ciągle wieje

numer 1658 - 24.02.2017
Odwołane środowe treningi i poważne problemy z przeprowadzeniem czwartkowych prób. Jak na razie pogoda w Lahti nie jest łaskawa dla skoczków, a zawody o pierwszą pulę medali mistrzostw świata tuż-tuż. Dziś na godzinę 13.30 zaplanowano kwalifikacje, a na sobotę konkurs na skoczni normalnej.

Zagraniczni przyjaciele Legii

Mecze Legii Warszawa z Ajaksem Amsterdam były bardzo ważne także dla kibiców ADO Den Haag. Przyjaźń fanów mistrza Polski z tym holenderskim klubem sięga czasów stanu wojennego.

Szalony mecz w Manchesterze

numer 1657 - 23.02.2017
Tak pasjonującego spotkania nie było w Lidze Mistrzów od kilku lat. Po znakomitym widowisku Manchester City pokonał AS Monaco 5:3. Oglądający to spotkanie kibice na całym świecie byli zachwyceni. Smutniejszą minę miał Kamil Glik. Obrońca Monaco nie popisał się przy przynajmniej jednym golu straconym przez Francuzów.