Sport

„Pasy” chcą wrócić na salony

numer 1756 - 23.06.2017
To chyba najbardziej niespodziewany z letnich hitów transferowych w ekstraklasie. Trener Michał Probierz po zdobyciu wicemistrzostwa Polski z Jagiellonią Białystok niespodziewanie pożegnał Podlasie. Mówiło się, że trafi do jednego z klubów Grecji lub Turcji, miał także zostać udziałowcem i trenerem Śląska Wrocław.

Kierowała nim ambicja i miłość do ojczyzny

numer 1755 - 22.06.2017
Wczoraj warszawiacy uczcili pamięć Janusza Kusocińskiego. W 77. rocznicę śmierci mistrza olimpijskiego na 10 tys. m z igrzysk w Los Angeles odbył się w stolicy bieg na 5 km „Piątka z Kusocińskim”, w którym nagrody wręczał inny były mistrz olimpijski – Jacek Wszoła.


Została nam wiara w matematykę

numer 1755 - 22.06.2017
Porażka 1:2 ze Słowacją i remis 2:2 wyrwany Szwedom w ostatnich sekundach nie pogrzebały jeszcze szans Polaków na awans do półfinałów mistrzostw Europy. Wciąż mamy szanse na pierwsze miejsce w grupie.


Operacja Liga Mistrzów rozpoczęta

numer 1754 - 21.06.2017
Mistrzowie Polski wrócili wczoraj do treningów po krótkim urlopie. Legia Warszawa od wczoraj trenuje w Warce, gdzie będzie przebywała 10 dni i rozegra dwa sparingi z Wisłą Płock oraz Radomiakiem Radom. Przed wyjazdem do ośrodka „Sielanka” trener Jacek Magiera spotkał się z dziennikarzami.


​Liga bez podziału

numer 1752 - 19.06.2017
LOTTO EKSTRAKLASA To już pewne. W przyszłym sezonie dojdzie do istotnej zmiany w regulaminie rozgrywek. Po 30 kolejkach sezonu zasadniczego kluby wprawdzie nadal zostaną podzielone na dwie grupy, ale zachowają swój dorobek punktowy.


Dziś gramy ze Szwedami

numer 1752 - 19.06.2017
Mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor – według takiego scenariusza reprezentacja Polski jeszcze do niedawna rozgrywała swoje spotkania na dużych turniejach. Teraz na dobrej drodze do powrotu do niechlubnej tradycji jest kadra Marcina Dorny. Jeśli nie wygramy dziś ze Szwedami, młodzieżowe Euro dla nas się skończy.


​Anglicy typują Polaka na gwiazdę Euro

numer 1751 - 17.06.2017
Piłka Nożna Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które rozpoczęły się w Polsce, wzbudzają zainteresowanie wśród wielu komentatorów na Starym Kontynencie. Brytyjski dziennik „Guardian” przygotował listę najlepszych piłkarzy, których będzie można zobaczyć podczas młodzieżowego Euro. Znalazł się na niej Polak Krystian Bielik.


Nie ma już miejsca na wpadkę

numer 1751 - 17.06.2017
Nie ma usprawiedliwienia dla naszej porażki z Rosją. Musimy odpowiednio zareagować i w kolejnych meczach ją zmazać – mówi przed meczami z Iranem i USA trener siatkarskiej reprezentacji Polski Ferdinando de Giorgi. Bilans Biało-Czerwonych w tej edycji Ligi Światowej to cztery porażki i trzy zwycięstwa.


Pierwszy krok do dużego turnieju

numer 1751 - 17.06.2017
Nosiliśmy się z tym zamiarem już od jakiegoś czasu i wreszcie postanowiliśmy rozpocząć budowę nowego cyklu turniejów kobiecych na kortach Legii. Mamy nadzieję, że ranga tego wydarzenia będzie rosła, a do Warszawy będą przyjeżdżały coraz lepsze tenisistki – mówi Artur Bochenek, prezes zarządu Warsaw Sports Group. W dniach 18–25 czerwca na kortach Legii zostanie rozegrany turniej

Trudna misja Czerczesowa

numer 1750 - 16.06.2017
Jutro w Sankt Petersburgu rusza Puchar Konfederacji – próba generalna przed przyszłorocznym mundialem. Do Rosji przyjadą najlepsze drużyny wszystkich kontynentów. Dzień przed imprezą tematem numer jeden jest jednak rasizm. FIFA ma pomysł, jak poradzić sobie z szowinistycznymi kibicami ze Wschodu.