Sport

Tymczasowo nie znaczy gorzej

numer 1653 - 18.02.2017
Na posiedzeniu Rady Ministrów 24 stycznia br. przyjęte zostały propozycje zmian w ustawie o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Nowe przepisy mają polepszyć warunki ich zatrudnienia i zwiększyć skuteczność Państwowej Inspekcji Pracy w zakresie kontroli sprawowanej nad agencjami pracy tymczasowej.

Czas pamięci

numer 1653 - 18.02.2017
Uczestniczyłem wczoraj w Krakowie w miłej uroczystości wręczania nagród im. Michała Krupy „Wierzby” oraz im. sierż. Józefa Franczaka „Lalusia”, która pod hasłem „Polski orzeł srebrnopióry w nasze dusze wbił pazury” odbyła się w krakowskim Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”.

Średnia skocznia, wielki Kot

numer 1652 - 17.02.2017
Maciej Kot wygrał wczorajsze zawody Pucharu Świata w Pjongczangu! Polski skoczek triumfował na średniej skoczni, na którą z powodu dużych podmuchów wiatru zawody zostały przeniesione z większego z olimpijskich obiektów. Świetna forma Kota cieszy tym bardziej, że już za kilka dni w Lahti rozpoczną się mistrzostwa świata.

Powrót Milika i popis Lewego

numer 1652 - 17.02.2017
Liga Mistrzów Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem meczu, w którym Bayern Monachium rozgromił 5:1 Arsenal Londyn
Arkadiusz Milik nie mógł sobie wybrać lepszego rywala na powrót po 130 dniach przerwy spowodowanej kontuzją. Szkoda tylko, że jego Napoli w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przegrało na Santiago Bernabeu z Realem Madryt 1:3.

Chcą zapomnieć o smutnym meczu

numer 1651 - 16.02.2017
W lutym 2015 r. Legia podejmowała w Warszawie Ajax Amsterdam na smutnym, pustym po zamknięciu przez UEFA stadionie. Ten przygnębiający mecz gospodarze przegrali aż 0:3. Dwa lata później Legia ma lepszy i bardziej doświadczony zespół oraz wspierających ją ile sił w płucach kibiców. Czy to wystarczy, żeby pokonać utytułowaną, ale bardzo niedoświadczoną drużynę holenderską?

Stoch na medal przedolimpijski

numer 1651 - 16.02.2017
Rok przed igrzyskami olimpijskimi na skoczni w koreańskim Pjongczangu rozegrano pierwsze w tym kraju zawody Pucharu Świata. Wygrał je w świetnym stylu Austriak Stefan Kraft, wyprzedzając Niemca Andreasa Wellingera i Kamila Stocha. Maciej Kot był siódmy, a reszta Polaków skakała bardzo słabo.

Organizacyjny chaos w Pjongczangu

numer 1650 - 15.02.2017
Kamil Stoch i jego koledzy byli wczoraj zadowoleni z formy, którą zaprezentowali na oficjalnych treningach i w kwalifikacjach. Głośno narzekali jednak na bałagan organizacyjny. Pierwszy w historii konkurs Pucharu Świata w Korei Płd. nie przebiega na razie tak, jak powinien.

Dumni z żydowskich korzeni

numer 1650 - 15.02.2017
Nazwa Ajax Amsterdam w światowej piłce znaczy bardzo wiele. To najpopularniejszy klub w Holandii, który wychował setki fantastycznych piłkarzy. Następcy Johana Cruijffa i Johana Neeskensa przyjadą na mecz z Legią po raz drugi w ostatnich dwóch latach.

Polacy grają z mocarzami

numer 1650 - 15.02.2017
Liga Mistrzów Robert Lewandowski wraca dziś na europejskie boiska. Przed jego Bayernem Monachium trudne zadanie – mecz z Arsenalem Londyn. To jednak nic w porównaniu z tym, co czeka Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika. Ich Napoli ma rozegrać dziś mecz z Realem Madryt na Santiago Bernabeu.

Czas na Pjongczang

numer 1649 - 14.02.2017
To był polski weekend w Sapporo. Maciej Kot i Kamil Stoch wygrali oba japońskie konkursy Pucharu Świata. Czasu na świętowanie jednak nie było, bo w poniedziałek Polacy byli już w drodze do Korei Południowej. Dziś w Pjongczang odbędą się kwalifikacje do środowych zawodów.