Sport

Strajk przed meczem na Narodowym

numer 1719 - 10.05.2017
10 czerwca reprezentacja Polski rozegra na Stadionie Narodowym kolejny mecz eliminacji mistrzostw świata z Rumunią. Okazuje się, że może on być dla nas jeszcze łatwiejszy niż wygrane 3:0 listopadowe spotkanie w Bukareszcie. Rumuńskie kluby walczą bowiem ze swoją federacją i w ramach protestu nie chcą zwolnić zawodników na mecz w Warszawie!

Dujszebajew chce dymisji

numer 1718 - 09.05.2017
Po latach sukcesów, zgodnie z przewidywaniami, dla polskiej piłki ręcznej przychodzą gorsze czasy. Nowe pokolenie szczypiornistów umiejętnościami znacznie ustępuje swoim starszym kolegom, którzy w ostatnim czasie zrezygnowali z gry w reprezentacji. Efektem tego będzie pierwsza od 18 lat nieobecność Biało-Czerwonych na mistrzostwach Europy.

Kto chce zagrać w Cardiff, musi wygrać

numer 1718 - 09.05.2017
Kamil Glik wraca do miejsca, z którego wyruszył na wyprawę na szczyty europejskiej piłki. Dziś w Turynie jego Monaco zagra rewanżowy mecz półfinału Ligi Mistrzów z Juventusem. Niestety zespół polskiego obrońcy ma małe szanse, aby pojechać na wielki finał do Cardiff, bo w pierwszym meczu na Lazurowym Wybrzeżu przegrał 0:2.

​De Giorgi rozpoczyna pracę z Biało-Czerwonymi

numer 1718 - 09.05.2017
Siatkówka Ledwo skończył się sezon siatkarskiej PlusLigi, a już czekają nas kolejne emocje – tym razem z udziałem reprezentacji Polski. Nowy trener Ferdinando De Giorgi pierwsze trofeum w tym roku już zdobył – drugie z rzędu mistrzostwo Polski z Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

Sędziowie rozdawali prezenty

numer 1717 - 08.05.2017
Zacięta walka o mistrzostwo Polski. Równie wyrównane boje o utrzymanie w ekstraklasie. Decydujące spotkania sezonu 2016/2017 podwyższają ciśnienie u wiernych kibiców. Jeszcze bardziej przyczyniają się do tego błędy sędziowskie, których także w tej kolejce popełniono bez liku.

Polacy wygrywają od Anglii po Jordanię

numer 1717 - 08.05.2017
To był udany weekend dla piłkarzy reprezentacji Polski, może poza Kamilem Grosickim. W Anglii na dwie kolejki przed końcem sezonu wiadomo już, że utrzymanie w Premier League wywalczył zespół Artura Boruca – AFC Bornemouth. Ze strefy spadkowej wydostała się Swansea City Łukasza Fabiańskiego. We Francji Kamil Glik jest już tylko o malutki kroczek od tytułu mistrzowskiego.

Ambasador Kwiatkowski

numer 1717 - 08.05.2017
Kolarstwo Michał Kwiatkowski nie ustaje w swojej misji promowania kolarstwa w Polsce. W trzeciej edycji organizowanej przez niego imprezy Velo Toruń wzięło udział 1500 osób.

Mikroarmia strategicznej wyspy

numer 1717 - 08.05.2017
Malta to niewielki kraj położony w archipelagu wysp na południowych rubieżach Europy. Wszystkim kojarzy się przede wszystkim z tego, że ma tam swoją siedzibę Zakon Kawalerów Maltańskich. Tymczasem Republika Malty jest suwerennym państwem z własnymi siłami zbrojnymi. Niewielkie wojsko nie ma znaczenia militarnego. Podkreśla jednak pełną samodzielność wyspy.

Handball w odwrocie

numer 1716 - 06.05.2017
Przez ostatnie kilkanaście lat nie było nic bardziej pewnego niż wielki festiwal dostarczany kibicom z okazji meczów reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Od igrzysk w Rio to już przeszłość. Na półmetku eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy kadra Tałanta Dujszebajewa ma tylko matematyczne szanse na awans.

Wisła Kraków na drodze Lechii

numer 1716 - 06.05.2017
Marzenia o awansie do eliminacji Ligi Europejskiej wciąż tlą się w sercach kibiców i piłkarzy Wisły Kraków. Aby Biała Gwiazda miała choć cień szans na ich realizację, musi w sobotę pokonać Lechię. – Stać nas na to – deklaruje trener wiślaków Kiko Ramirez.