Sport

​Maratony zamiast Pucharu Świata

numer 1672 - 13.03.2017
Biegi narciarskie Justyna Kowalczyk zajęła szóste miejsce w biegu na 30 km techniką klasyczną narciarskiego Pucharu Świata w Oslo. Polka zakończyła tym biegiem swoje starty w tym sezonie w światowym cyklu. Teraz Kowalczyk chce się skoncentrować na biegowych maratonach.

Początek norweskiego maratonu

numer 1671 - 11.03.2017
To będzie prawdziwe wyzwanie dla skoczków. W ciągu najbliższych ośmiu dni odbędzie się aż osiem konkursów Pucharu Świata – sześć indywidualnych i dwa drużynowe. Prawdopodobnie na koniec zmagań w Vikersund poznamy głównego faworyta do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Na razie prowadzi Kamil Stoch.

Kibicowski tydzień

Wiele się działo podczas ostatniej kolejki ligowej. Na wielu stadionach upamiętniono Żołnierzy Wyklętych. Na ten dzień w kilku miastach Polski przewidziano też marsze pamięci ku czci naszych bohaterów, które współorganizowały środowiska kibicowskie. Pamiętano nie tylko o naszej historii.

Stoch w norweskim pociągu

numer 1670 - 10.03.2017
Kamil Stoch walczy o Puchar Świata. Decydujące o zdobyciu tego trofeum zawody odbędą się w Norwegii. Skandynawowie pozazdrościli bowiem organizatorom Turnieju Czterech Skoczni i postanowili zrobić swój cykl konkursów pod nazwą Raw Air. Będzie to prawdziwy maraton skoków, bo zawody potrwają aż dziesięć dni.

Bezlitosny jak Bayern

numer 1669 - 09.03.2017

Dwa razy po 5:1 – tak zakończyła się rywalizacja Bayernu

Barcelona zapowiada remontadę

numer 1668 - 08.03.2017
Remontada to po hiszpańsku „powrót”, ale w terminologii piłkarskiej ma swój dokładniejszy odpowiednik. Oznacza spektakularny powrót do gry. I właśnie to słowo jest odmieniane przez wszystkie przypadki w kontekście dzisiejszego meczu Barcelony z PSG.

Czy to już nowy wunderteam?

To był wspaniały weekend dla wszystkich fanów lekkiej atletyki. Reprezentacja Polski kapitalnie spisała się podczas zakończonych w niedzielę Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie. Biało-Czerwoni zdobyli 12 krążków i wygrali klasyfikację medalową. – To kolejny dowód na to, że powstaje nowy polski wunderteam – mówi minister sportu Witold Bańka.

Kapitał na igrzyska w Tokio

numer 1667 - 07.03.2017
Reprezentacja Polski na lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie zdobyła aż 12 medali, w tym siedem złotych. Największą sensację sprawił kulomiot Konrad Bukowiecki, który wynikiem 21,97 w wieku niespełna 20 lat pobił dwa rekordy Polski naszego dwukrotnego mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego!

​Legia wraca do gry

numer 1666 - 06.03.2017
EKSTRAKLASA W Legii odetchnęli z ulgą – po dwóch wpadkach broniący tytułu warszawianie wygrali w Lubinie 3:1 i utrzymali dystans dzielący ich od czołówki. Wisła Kraków, która na wyjazdowe zwycięstwo czekała od 1 października, wygrała 2:1 w Gliwicach.

Kosmiczny wynik Bukowieckiego

Medal za medalem zdobywali Polacy podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. Najwięcej radości dał kibicom Konrad Bukowiecki, który nie tylko sięgnął po złoty krążek w pchnięciu kulą, lecz także ustanowił absolutny rekord Polski, spychając z piedestału Tomasza Majewskiego.