Sport

Blisko, coraz bliżej

numer 1899 - 11.12.2017
Już tylko punktu brakuje Legii Warszawa, żeby dogonić prowadzącego w tabeli Górnika Zabrze. W 19. kolejce Lotto Ekstraklasy mistrzowie Polski pewnie pokonali Termalicę 3:0. – Święta chcemy spędzić na pozycji lidera – zadeklarował pomocnik legionistów Krzysztof Mączyński.

​Wygrana w Lipsku

PIŁKA RĘCZNA Niezwykle dramatyczny przebieg miał mecz mistrzostw świata między Polkami a Angolkami. Biało-Czerwone wygrały dopiero po rzutach karnych 34:33. Wygraną kontuzjami okupiły Joanny – Drabik i Szarawaga.

ASYSTENT GLIK

Kamil Glik zaliczył asystę, a Monaco z nim w składzie wygrało u siebie z Troyes 3:2, mimo że przegrywało już 0:2 w 17. kolejce francuskiej ekstraklasy. Broniące tytułu Monaco było na straconej pozycji aż do 85. minuty. Bohaterem ostatnich minut został Argentyńczyk Guido Carrillo. Najpierw doprowadził do wyrównania, a w 89. minucie, po podaniu Glika, ustalił wynik spotkania na 3:2.

Puchar świata z problemami

numer 1898 - 09.12.2017
SKOKI NARCIARSKIE Mocny wiatr i awaria sprzętu do pomiaru wiatru przeszkodziły w rozegraniu piątkowych kwalifikacji

Pożegnanie z Guilherme

To już pewne. Po zakończeniu jesienno-zimowych zmagań w naszej lidze Guilherme odejdzie z Legii Warszawa. W piątek piłkarz poinformował, że nie przedłuży wygasającego z końcem roku kontraktu ze stołecznym klubem.

Nieprzemijający czar piosenek

Wywiad Z JOANNĄ DARK rozmawia PIOTR IWICKI
Mam zwyczaj mówić, że Krajewski jest Mozartem polskiej muzyki rozrywkowej. Myślę, że gdyby urodził się za oceanem, to z jego talentem do komponowania tak pięknych melodii, z tą urzekającą nas słowiańską harmonią byłby dziś słuchany wszędzie – Joanna Dark, piosenkarka, była gwiazda musicalu „Metro”.

Mrożek w operze, czyli gra znaczonymi kartami

Michał Dobrzyński skomponował na zlecenie Warszawskiej Opery Kameralnej operę na podstawie dramatu Sławomira Mrożka „Tango”. Wczoraj wieczorem odbyła się jej światowa prapremiera w reżyserii Macieja Wojtyszki. To spektakl pełen napięć, a nawet świadomych sporów między muzyką a akcją sceniczną.

Futbol wrócił do domu

numer 1897 - 08.12.2017
Liga Mistrzów Pięć drużyn z Anglii zagra w 1/8 finału: Chelsea, Liverpool, Tottenham, Manchester City i United
W ostatnich latach wiele osób podawało w wątpliwość, czy aby na pewno Premier League jest najlepsza