Sport

Szlachetne Radwańskie

Numer 65 - 25.11.2011
Agnieszka i Urszula Radwańskie nie myślą tylko o sobie. Krakowskie tenisistki po raz kolejny wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka. – To ogromna radość, kiedy możemy komuś pomóc, szczególnie w okresie świąt – mówi Agnieszka. Siostry wsparły tym razem jedną z rodzin z Nowej Huty. – Kilka lat temu dostałam propozycję zaangażowania się w tę akcję. Długo nie musiałam się zastanawiać.

Początek wielkiej gry

Numer 65 - 25.11.2011
Rozpoczyna się walka o władzę w PZPN-ie. Dziś odbędzie się sprawozdawcze walne zgromadzenie delegatów futbolowej centrali. A na nim pierwsza próba sformowania opozycji wobec Grzegorza Laty. Szefem reformatorów ma zostać Zbigniew Boniek. – Namawiamy go, aby wystartował w przyszłorocznych wyborach – mówi nasz informator.

W skrócie

Numer 65 - 25.11.2011
Druga wygrana deblistów Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski rozbili w czwartek Rohana Bopannę z Indii i Aisama-Ul-Haqa Qureshiego z Pakistanu 6:2, 6:1 w swoim ostatnim grupowym meczu na Masters w Londynie. O awansie Polaków zadecyduje wynik drugiego meczu w grupie B. W momencie oddania gazety do drukarni spotkanie jeszcze trwało. Raz na 17 lat

Usunięcie orzełka to był mój błąd!

Numer 64 - 24.11.2011
Rozmawialiśmy z Nike i doszliśmy do porozumienia, że w naszym wspólnym interesie jest przywrócenie Orła na koszulkę. Jest już gotowy nowy wzór i mnie się on podoba. Logo reprezentacji jednak zostaje. Z Grzegorzem Latą, prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, rozmawia Sebastian Staszewski. Panie Prezesie, Orzeł wrócił na koszulki reprezentacji Polski. Czy to całe zamieszanie było potrzebne?

Tonący ŁKS

Numer 64 - 24.11.2011
Wydaje się, że w niedługim czasie niechlubnie zniknie z piłkarskiej mapy Polski jeden z najstarszych (rok zał. 1908) i najbardziej zasłużonych w historii polskiego sportu Łódzki Klub Sportowy. – Zostałem wykorzystany – grzmi na łamach prasy były doradca zarządu klubu, w przeszłości wspaniały piłkarz ŁKS-u Tomasz Wieszczycki.

Z Anglikami w październiku

Numer 64 - 24.11.2011
Wczoraj w stołecznym hotelu Sofitel Victoria spotkali się działacze sześciu federacji, których reprezentacje zmierzą się ze sobą w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2014 r. w Brazylii. Udało się ustalić oficjalny terminarz!

Polski debel poległ

Numer 64 - 24.11.2011
W drugim meczu tenisowego turnieju ATP World Tour Finals w Londynie polski debel Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski przegrał z trzecią parą w światowym rankingu – Białorusinem Maksem Mirnym i Kanadyjczykiem Danielem Nestorem 0:2 (4-6. 3-6). W półfinale „Frytka” i „Matka” mają jeszcze szansę na grę.

Kubica wróci, ale później

Numer 64 - 24.11.2011
Robert Kubica, polski kierowca teamu Lotus Renault GP, nie wróci na tor na początku przyszłego sezonu mistrzostw świata Formuły 1. Rehabilitacja po wypadku z lutego tego roku jeszcze potrwa. – Nie jestem jeszcze pewien, czy będę gotowy na sezon 2012 – napisał Polak w oświadczeniu, które pojawiło się na stronie internetowej teamu.

Benefis Radwańskich

Numer 64 - 24.11.2011
10 grudnia odbędzie się benefis rodziny Radwańskich na AWF-ie w Krakowie. W programie imprezy odbędzie się mecz sióstr Agnieszki i Urszuli. (rs)

„Polska siła” na korcie

Numer 62 - 22.11.2011
W pierwszym swoim meczu w tenisowym turnieju ATP World Tour Finals w Londynie polski debel Mariusz Fyrstenberg-Marcin Matkowski niespodziewanie wygrał z drugą parą w światowym rankingu – Francuzem Michaelem Llordą i Serbem Nenadem Zimonjiciem 2:1 (6-4, 5-7, 11-9).