Sport

Maczety i przecieki

Numer 6 - 15.09.2011
Wtorek, 23.30, TVN. „Mordercy z maczetami”: Narkotyki. Prostytucja. Krwawe ujęcia. Dramatyczny komentarz. Nazwiska. Dane osobowe. Kraków to już nie miasto królów, lecz slumsy pod Buenos Aires. Dziennikarze z całej niemal Europy przybywają do Krakowa, by z narażeniem życia dać świadectwo z tego zapomnianego przez Boga miejsca.

Tusk wystraszył zagranicznych kibiców

Numer 5 - 14.09.2011
Puste stadiony i paniczny strach przed chodzeniem na mecze. Oto do czego prowadzą bezmyślne działania rządu. Na niespełna rok przed mistrzostwami Europy kibice z całego świata boją się przyjeżdżać do Polski. Teraz bzdury o niebezpiecznym Krakowie wystraszyły Duńczyków.

Śrubokręt mentalny

Numer 5 - 14.09.2011
Byłem świadkiem, jak pewien poważny dziennikarz dostał od pewnego poważnego polityka pytania. Oraz odpowiedzi. Potem te pytania i te odpowiedzi ukazały się jako ekskluzywny wywiad z poważnym politykiem. „Jakie to szczęście, że sport to taka dziedzina dziennikarstwa, w której nie trzeba się sprzedawać”. No cóż, okazało się, że byłem naiwny.

Piłkarskie święto dla kibiców z Warszawy i Krakowa

Numer 5 - 14.09.2011
Polska po raz pierwszy ma dwie drużyny w fazie grupowej Ligi Europy, którą dwa lata temu zastąpiono rozgrywki o Puchar UEFA. PSV Eindhoven i Odense BK – to pierwsi rywale Legii Warszawa i Wisły Kraków w fazie grupowej Ligi Europy. Legioniści rozpoczynają rozgrywki jutro o 19.00 wyjazdowym meczem w Holandii. Biała Gwiazda także jutro o godz. 21.05 podejmie Duńczyków na stadionie przy ul.

Przez PZT Polki reprezentują obce barwy

Numer 5 - 14.09.2011
W rozegranych kilka dni temu półfinałach wielkoszlemowego turnieju US Open zagrały aż trzy tenisistki polskiego pochodzenia. Chcę grać dla Polski – mówiła Angelique Kerber jeszcze kilka lat temu. Legitymująca się polskim paszportem znakomita tenisistka regularnie odmawiała tenisowej federacji Niemiec. Niestety, Polski Związek Tenisowy nie reagował na jej prośby.

Nie będzie kary za patriotyzm

Numer 5 - 14.09.2011
Kibice Lechii Gdańsk podczas poniedziałkowego spotkania z Górnikiem Zabrze znów przypomnieli o IV rozbiorze Polski. Najsłynniejszy transparent Lechii Gdańsk „17.09.1939 Czwarty Rozbiór Polski” powrócił. Tym razem kibice po raz pierwszy rozwiesili go na swoim nowym stadionie, 40-tysięcznej PGE Arenie. Miało to miejsce podczas poniedziałkowego meczu ekstraklasy z Górnikiem Zabrze (2:1).

Farsa ze Słowacją

Numer 5 - 14.09.2011
W ostatnim grupowym meczu mistrzostw Europy reprezentacja Polski przegrała 1:3 ze Słowacją. – Mecz ze Słowacją był parodią – powiedział Jan Such, były trener klubów Plus Ligi. – Obaj trenerzy szeroko uśmiechali się do siebie po nieudanych zagraniach. Przegraliśmy więc

Kibice na Jasnej Górze

Numer 99 / 100 - 05.01.2012
W SOBOTĘ W CZĘSTOCHOWIE KIBICE Z CAŁEJ POLSKI SPOTKAJĄ SIĘ NA IV PATRIOTYCZNEJ PIELGRZYMCE POD PATRONATEM „GAZETY POLSKIEJ”. Kibice spotkają się, aby podsumować całoroczne działania i wziąć udział w mszy świętej celebrowanej przez ks. insp. Marka Chmielewskiego. Z organizatorem IV Patriotycznej Pielgrzymki ks. Jarosławem Wąsowiczem SDB rozmawia Marek Saturdski.

Mecz przegrany, czas na rewanż

Numer 99 / 100 - 05.01.2012
Felieton miał być o sporcie, więc będzie. Problem w tym, że ja na sporcie za bardzo się nie znam, nawet na temat piłki nożnej nie mam zbyt dużo do powiedzenia. Wystarczy powiedzieć, że jak na kibica piłkarskiego mam dość blade pojęcie np. o spalonym. Mimo to wiem, że czasami sędziowie – celowo czy przez pomyłkę – uznają bramki zdobyte ze spalonego i często są to gole decydujące o wyniku meczu.

Pojechał, ale wygrał

Numer 99 / 100 - 05.01.2012
Krzysztof Hołowczyc w trzecim etapie 34. Rajdu Dakar w stawce zajął drugie miejsce i ostatecznie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Polski motocyklista Jakub Przygoński wycofał się z wyścigu po wtorkowej awarii swojej maszyny – wybuchł mu silnik. Po dwóch etapach był