Sport

Szargają naszą flagę

Numer 1 - 09.09.2011
Skandal na otwarciu PGE Areny w Gdańsku! Przed meczem Polska-Niemcy ochrona kazała pokroić biało-czerwony transparent. – Polskie barwy narodowe wetknięte w psie fekalia są poprawne politycznie, natomiast w rękach kibiców piłkarskich są niepoprawne – oburza się Ludwik Dorn, były minister MSWiA.

Polak powinien stawać po stronie Polaka

Numer 1 - 09.09.2011
Na pytanie, co jest najważniejsze w życiu, odpowiedział: Bóg i rodzina. Nabrałem do niego wielkiego szacunku – mówi kard. Henryk Gulbinowicz w rozmowie z „Codzienną” o spotkaniu z Tomaszem Adamkiem, przed sobotnią walką z Witalijem Kliczką. „Góral” po środowym, oficjalnym treningu wziął udział w dwudziestominutowym spotkaniu z Jego Eminencją kard. Henrykiem Gulbinowiczem.

„Staruch” posiedzi do wyborów

Numer 1 - 09.09.2011
Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że Piotr Staruchowicz pozostanie za kratkami do wyborów. Sędziowie nie przyjęli poręczeń osobistych, które za „Starucha” złożyli m.in. Andrzej Gwiazda, Zbigniew Romaszewski, Krzysztof Wyszkowski i Ryszard Czarnecki. Prokuratura nie zgodziła się, by na rozprawie byli obecni dziennikarze.

Stadionowe dwa światy

Numer 1 - 09.09.2011
Właśnie jesteśmy świadkami próby stworzenia nowego modelu kibica. Niby cały czas wszystko kręci się wokół tej samej dyscypliny sportu, czyli piłki nożnej, ale nie do końca. Jak zdecydowano gdzieś, gdzie łączy się świat polityki i mediów, kibic ligowy to już nie kibic, tylko kibol, któremu w głowie przede wszystkim awantury, podnoszenie głośnego sprzeciwu i krytyki.

Powalczą o medale i udział w igrzyskach w Londynie

Numer 98 - 04.01.2012
Już za jedenaście dni cała Polska znowu zasiądzie przed telewizorami, żeby dopingować reprezentację Polski szczypiornistów. W Serbii 15 stycznia rozpoczynają się mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych. Kadra Bogdana Wenty rozpoczęła zgrupowanie w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim. Tylko mistrzostwo Europy da nam awans na igrzyska. Biało-czerwoni od poniedziałku trenują w hali Arena Legionowo.

Nakoulma do Polonii

Numer 98 - 04.01.2012
To będzie transferowy hit tej zimy. Jak dowiedziała się „Codzienna”, najlepszy piłkarz Górnika Zabrze Prejuce Nakoulma przeniesie się do Polonii Warszawa. Transfer zostanie sfinalizowany, kiedy zawodnik z Burkina Faso wróci z Pucharu Narodów Afryki. Górnik chce pozbyć się swojego najskuteczniejszego piłkarza (6 goli jesienią). Zabrzański klub boryka się z ogromnymi problemami finansowymi.

Stoch wygrał kwalifikacje!

Numer 98 - 04.01.2012
Trzech polskich skoczków narciarskich zakwalifikowało się do finałowego turnieju w konkursie w austriackim Innsbrucku. Świetnie wypadł Kamil Stoch, który wygrał kwalifikacje skokiem na 126 m, Maciej Kot skoczył 119 m, a Stefan Hula 115 m. Z trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni odpadło dwóch Polaków – Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.

Kowalczyk druga we Włoszech

Numer 98 - 04.01.2012
W piątym etapie Tour de Ski, biegu stylem klasycznym, zawodniczka z Kasiny Wielkiej zajęła drugie miejsce, tuż za swoją największą rywalką, Norweżką Marit Bjoergen. Polka nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej turnieju. W piątym etapie Tour de Ski, biegu stylem klasycznym, zawodniczka z Kasiny Wielkiej zajęła drugie miejsce, tuż za swoją największą rywalką, Norweżką Marit Bjoergen.

Hołek w gazie

Numer 98 - 04.01.2012
Po drugim etapie 34. Rajdu Dakar Krzysztof Hołowczyc w stawce kierowców jako czwarty minął linię mety i ostatecznie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Świetnie pojechał również polski motocyklista Jakub Przygoński, który wskoczył na czwarte miejsce wśród jednośladów.

Mistrzynię boli noga

Numer 97 - 03.01.2012
Czy Justyna Kowalczyk wycofa się z Tour de Ski? To realne zagrożenie. Nasza mistrzyni narzeka na bolące kolano, a teraz nie ma nawet chwili wytchnienia. Już dziś kolejny etap prestiżowych zawodów. Przed nami także kwalifikacje do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Wiadomość o bolącym kolanie Justyny spadła jak grom z jasnego nieba w poniedziałkowe przedpołudnie.