Sport

Rozczochrany kłamczuszek

Numer 33 - 17.10.2011
To miał być news „Wyborczej” i na siłę szukającego sensacji rozwichrzonego redaktorka. News, który miał przyczynić się do skomasowanej krytyki legijnego kibolstwa, zamknięcia stadionu i wykluczenia drużyny z europejskich rozgrywek na długie lata.

Żenujący teatrzyk

Numer 33 - 17.10.2011
Lewackie stowarzyszenie „Nigdy więcej” nie może znaleźć w Polsce prawdziwych rasistów, więc wymyśla sobie ich samo. Na stadionie Lechii Gdańsk doszło do absurdalnego widowiska. Na tle biało-zielonych trybun wywieszono ksenofobiczny transparent „Nie jesteś Polakiem – wynocha”. Miał on uczyć dzieci tolerancji wobec innych ras. Kibice Lechii są jednak oburzeni, bo tego typu napisów nigdy przy ul.

Wisła otwarta po 23 latach

Numer 33 - 17.10.2011
Wielu w to wątpiło, ale wreszcie się udało. Po trwającej 23 lata modernizacji stadion Wisły Kraków nareszcie został oddany do użytku. Pierwszy mecz na w pełni otwartej arenie wiślacy rozegrali w sobotę przeciwko Jagiellonii Białystok.

Absolutna dominacja Red Bulla

Numer 33 - 17.10.2011
Świeżo upieczony mistrz świata Sebastian Vettel wygrał wyścig o Grand Prix Korei. Dzięki temu jego team Red Bull-Renault zapewnił sobie tytuł w klasyfikacji konstruktorów. Niemiec na torze w Yeongam wyprzedził Lewisa Hamiltona (McLaren-Mercedes) i odniósł swoje 10. zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwszy gol Jelenia dla Lille

Numer 33 - 17.10.2011
– Chcę w końcu strzelić gola dla Lille – ogłosił w piątek Ireneusz Jeleń i już dzień później spełnił marzenie. Reprezentant Polski pogrążył Auxerre, w którym występował przez ostatnie pięć lat. Mistrzowie Francji z Jeleniem w składzie wygrali wyjazdowy mecz 3:1. Polak był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. Gola na 2:1 strzelił w 81. min meczu.

Powrót do PRL-u

Numer 31 - 14.10.2011
To, co obecnie dzieje się z pełną inwigilacją kibiców pragnących na żywo oglądać mecze reprezentacji Polski, zapowiada powrót do PRL-u. Pozostaje zatem pytanie, po jakiego grzyba rządzący krajem bredzą o demokracji, skoro w swoich działaniach wracają do praktyk totalitarnego reżimu, z którym podobno zażarcie walczyli.

Filipiak się lansuje, Cracovia dołuje

Numer 31 - 14.10.2011
Wczoraj w Krakowie odbyło się losowanie par meczów barażowych Euro 2012. Zaraz po tym delegacja UEFA z Michelem Platinim na czele odwiedziła stadion Cracovii. Razem z Platinim w skromne progi El Paso weszły też delegacje Europy oraz minister sportu Adam Giersz.

Koks na nartach?

Numer 31 - 14.10.2011
WADA, czyli Światowa Agencja Antydopingowa, zalegalizowała symbicort, czyli wyrzuciła go z listy zabronionych środków. To wziewne lekarstwo na astmę, które zawiera formoterol, a używa go na co dzień norweska biegaczka Marit Bjoergen, największa rywalka Justyny Kowalczyk.

Drzewiecki zabrał Krakowowi Euro

Numer 31 - 14.10.2011
Losowanie baraży eliminacji Euro 2012 nie obyło się bez skandalu. W kuluarach doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim, szefem UEFA Michelem Platinim i Zbigniewem Bońkiem. Majchrowski nie dawał spokoju Francuzowi, dopytując, dlaczego w Krakowie nie będzie mistrzostw Europy.

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie selekcjonera

Numer 32 - 15.10.2011
To już koniec zamieszania związanego z wykształceniem Franciszka Smudy. Selekcjoner reprezentacji Polski może posługiwać się najwyższą licencją trenerską UEFA Pro, nawet jeśli nie zdał matury. – Umożliwia mu to specjalne rozporządzenie Ministerstwa Edukacji – mówi w rozmowie z „Codzienną” prezes PZPN-u Grzegorz Lato.