Sport

Zapowiadają finał

Numer 59 - 18.11.2011
W niedzielę w Londynie rozpoczyna się kończący tenisowy sezon ATP World Tour Finals, w którym spotkają się najlepsi singliści i debliści (pula nagród 5,07 mln funtów). W elicie nie zabraknie Polaków. O poprawienie wyniku sprzed roku powalczą Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg. – Marzymy o finale – zdradza Matkowski. Grę o wielką kasę Polacy rozpoczną w niedzielę wieczorem.

Gdzie 31 się bije, tam Moskal skorzysta?

Numer 59 - 18.11.2011
W Krakowie wszyscy powoli zapominają o Robercie Maaskancie. Teraz okazję, żeby się wykazać, będzie miał związany od lat z Wisłą Kazimierz Moskal. Ma czas do grudnia, a kto wie być może jeszcze dłużej. – Chciałbym, żeby okazał się naszym Guardiolą – rozmarza się prezes Białej Gwiazdy Bogdan Basałaj.

Legia, czyli maszynka do zarabiania pieniędzy

Numer 60 - 19.11.2011
Legia Warszawa wkracza w nową erę. Klub w końcu zaczął na siebie zarabiać i spłacać wewnętrzny dług zaciągnięty u swojego właściciela – grupy ITI. Wczoraj przy ul. Łazienkowskiej doszło do kolejnego w tym roku wielkiego wydarzenia biznesowego. Klub pozyskał nowego sponsora głównego.

Żeby Polska była Polską

Numer 60 - 19.11.2011
Obchody Narodowego Święta Niepodległości dowiodły po raz kolejny, że ruch kibicowski w Polsce potrafi jednoczyć się wokół wartości patriotycznych. W marszu w Warszawie wzięli udział nie tylko sympatycy największych klubów, ale często także kibice małych, lokalnych drużyn. W tym względzie dużą rolę odegrała środowiskowa solidarność, żeby wspólnie być tam, gdzie wymaga tego potrzeba chwili.

Szef FIFA przeprosił

Numer 60 - 19.11.2011
Szef FIFA Sepp Blatter powiedział, że jest mu przykro, jeśli ktoś poczuł się urażony jego słowami na temat braku rasizmu w futbolu. Szwajcar nie zamierza jednak podawać się do dymisji, czego domagał się m.in. angielski minister sportu Hugh Robertson. – Kiedy zrobi się coś niewłaściwego, należy za to przeprosić. Nie mogę jednak podać się do dymisji. Zresztą dlaczego miałbym to zrobić?

NIE MA ZNACZENIA, KTO SIEDZI NA TYM STOŁKU

Numer 60 - 19.11.2011
Ma niebieski pas karate i karnet na fitness, kiedyś strzelała karnego na otwarciu Orlika w Lublinie. Oto nowa minister sportu – doktor ekonomii Joanna Mucha. – Jest wielu lepszych kandydatów na to stanowisko – uważa Jagna Marczułajtis, była snowbordzistka, a obecnie posłanka PO.

Siatkarski maraton w Japonii

Numer 60 - 19.11.2011
W niedzielę podczas Pucharu Świata w Japonii polscy siatkarze rozpoczną walkę o udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Z 12 drużyn do stolicy Wielkiej Brytanii pojadą tylko trzy najlepsze.

Adamek-Gołota bis?

Numer 60 - 19.11.2011
Jest szansa na powtórkę z pojedynku Andrzej Gołota-Tomasz Adamek! – Jeśli Andrzej chce walczyć, dam mu okazję do rewanżu – mówi odważnie „Góral”. Gołota podobno jest także zainteresowany ponownym wyjściem na ring. Ostatnim razem w łódzkiej Atlas Arenie walkę oglądaną przez niemal 9 mln Polaków zdecydowanie wygrał Adamek.

Jop kończy granie

Numer 60 - 19.11.2011
Były reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Świata z 2006 r., a także Mistrzostw Europy z 2008 r., Mariusz Jop oficjalnie zakończył piłkarską karierę. W drużynie narodowej zagrał 27 razy; trzykrotnie był też mistrzem Polski z Wisłą Kraków. Przez pięć lat występował w rosyjskim klubie FK Moskwa.

CHCĘ ORŁA NA KOSZULCE!

Numer 58 - 17.11.2011
Z Łukaszem Fabiańskim, bramkarzem reprezentacji Polski i Arsenalu Londyn, rozmawia w Poznaniu Sebastian Staszewski. To bardzo delikatna sprawa i uważam, że nie powinna być przedmiotem jakichś rozgrywek handlowych albo jakichkolwiek innych. Jestem za tym, żeby Orzeł wrócił na koszulki.