Sport

Anglicy wybrali Kraków

Numer 51 - 08.11.2011
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oficjalnie ogłosił, że jego miasto będzie bazą reprezentacji Anglii podczas Euro 2012. Jeszcze ważniejsze wiadomości dla polskich kibiców miał trener Fabio Capello. Zapowiedział on, że piłkarze będą mieli w Krakowie dużą swobodę i dużo czasu, żeby zwiedzać i poruszać się po mieście.

Przepraszam, czy tu biją?

Numer 49 - 05.11.2011
Radosław Sobolewski pobił się z Kew Jaliensem. Atmosfera w Wiśle po porażkach z Legią, Podbeskidziem i Fulham jest tragiczna. Nerwowo jest również w Cracovii. W niedzielne popołudnie czeka nas już wojna na całego. Przy ul. Kałuży odbędą się kolejne derby Krakowa.

Marsz, dzielny narodzie!

Numer 49 - 05.11.2011
W ostatnim czasie wybrałem się do kina na „Bitwę warszawską” w reżyserii Jerzego Hoffmana. Czy film mi się podobał? Jest, jaki jest. Długo by pisać. Pierwsza w Polsce pełnometrażowa produkcja zrealizowana w 3D jest na pewno poprawna politycznie. Na kilka scen zwróciłem jednak uwagę.

Rywal z łapanki

Numer 49 - 05.11.2011
W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu Mariusz Wach stoczy najtrudniejszy pojedynek w swojej karierze, ale jego rywalem nie będzie były mistrz świata Oliver McCall. McCall to były mistrz świata w wadze ciężkiej i jeden z dwóch ludzi, którzy pokonali Lennoksa Lewisa. Poza głośnym nazwiskiem zostało mu jednak niewiele.

Wieszczycki za Probierza

Numer 49 - 05.11.2011
Tomasz Wieszczycki ma poprowadzić drużynę piłkarzy ŁKS Łódź w sobotnim meczu ekstraklasy z Ruchem Chorzów. Zmiana na stanowisku szkoleniowca nastąpiła po odejściu Michała Probierza do greckiego Arisu Saloniki. W Grecji polski trener ma zarabiać 300 tys. euro rocznie.

Włoski piłkarz po operacji serca

Numer 49 - 05.11.2011
Gwiazda reprezentacji Włoch i AC Milan Antonio Cassano przeszedł w piątek operację serca. Według lekarzy zabieg się udał. Klub z Mediolanu w komunikacie poinformował, że operację przeprowadził doktor Mario Carminati, a na sali obecny był też lekarz Milanu Rodolfo Tavana. Cassano wróci na boisko najwcześniej za pół roku.

Rekordowe premie Niemców

Numer 49 - 05.11.2011
Aż 300 tys. euro otrzyma każdy piłkarz reprezentacji Niemiec za wygraną w Euro 2012. Wysokość premii rada niemieckiej drużyny narodowej ustaliła z selekcjonerem Joachimem Loewem i Niemiecką Federacją Piłki Nożnej (DFB).

Zakopane strefą bez Euro

Numer 49 - 05.11.2011
Zakopane chce zaproponować turystom i mieszkańcom miast – gospodarzom Euro 2012 – strefę spokoju i relaksu. Podczas piłkarskich mistrzostw Europy miałaby to być alternatywa dla miast organizujących strefy kibiców. Stolica Tatr chce przyciągnąć turystów w czasie mistrzostw bogatą ofertą kulturalną.

Homo- i transseksualiści w filmie

Numer 49 - 05.11.2011
Anna Grodzka z Ruchu Palikota, która była mężczyzną, jest gwiazdą wielu filmów emitowanych w HBO i Canal+. Szykuje się też do produkcji fabuły o sobie.

W kadrze nie jestem pewniakiem

Numer 50 - 07.11.2011
Rozegrałem z Damienem jeden mecz, przeciwko Białorusi, i uważam, że zagrał bardzo dobrze. Jeżeli trener Smuda widzi Perquisa w kadrze, to ja nie mam nic przeciwko temu – z Łukaszem Piszczkiem, najlepszym obrońcą Bundesligi i reprezentantem Polski, rozmawia Sebastian Staszewski.