Sport

Świetna Jaga

numer 1964 - 01.03.2018
Najpierw było trochę niemrawo, mało przekonująco, ale dwa ostatnie mecze to pewne zwycięstwa. I to z nie byle kim. Jagiellonia Białystok po wygranej 4:1 z Lechią Gdańsk we wtorek wbiła w ziemię Legię Warszawa, zwyciężając przy Łazienkowskiej 2:0.

​Czas na kolejne medale

numer 1964 - 01.03.2018
PARAOLIMPIaDA Zakończenie zimowych igrzysk w Pjongczangu wcale nie oznacza końca sportowych emocji. Od 9 marca zimowe areny w Korei Południowej przejmą niepełnosprawni sportowcy. Polskę będzie reprezentowało ośmiu sportowców.

Dwa medale – na tyle nas stać

numer 1963 - 28.02.2018
Minister sportu Witold Bańka uważa, że dwa medale zdobyte przez polskich olimpijczyków na igrzyskach w Pjongczangu dobrze obrazują siłę naszych sportów zimowych. – Gdyby było ich więcej, zaciemniłoby to rzeczywisty stan – uważa minister.

Nowy agent szuka klubu dla Lewandowskiego

numer 1963 - 28.02.2018
Transfery Chelsea Londyn lub Manchester United – w jednym z tych klubów, zdaniem angielskiej prasy, ma zagrać Robert Lewandowski. Dywagacje na temat zmiany barw klubowych przez napastnika Bayernu Monachium rozpoczęły się na nowo zaraz po jego decyzji o zmianie menedżera. „Lewym” interesują się także Paris Saint-Germain i jego wymarzony Real Madryt.

Bjoergen przeszła do historii

numer 1962 - 27.02.2018
Marit Bjoergen, Martin Fourcade, Johannes Klaebo i Ester Ledecka – to największe gwiazdy zakończonych w niedzielę 23. zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Najwięcej medali – pięć – wywalczyła Norweżka. Najwięcej złotych krążków – po trzy – zdobyli jej rodak Johannes Hoesflot Klaebo i Francuz Martin Fourcade. Norwegia wygrała klasyfikację medalową, nieznacznie wyprzedzając Niemców.

Zima zaskoczyła... ligowców

numer 1962 - 27.02.2018
Pierwsza w tabeli Jagiellonia Białystok przyjeżdża dziś na boisko wicelidera Legii Warszawa. Oba zespoły mają na koncie po 45 pkt, tak więc ten, kto dziś wygra, będzie pierwszy w tabeli. Emocji na Łazienkowskiej na pewno nie zabraknie, ale wczoraj większość kibiców ekscytowała się czym innym – fatalną pogodą i siarczystym mrozem.

Uratowali nas skoczkowie

numer 1961 - 26.02.2018
Przed koreańskimi igrzyskami najmocniej liczyliśmy na skoczków. I oni nie zawiedli. Kamil Stoch obronił złoty medal na dużej skoczni, a do tego razem z Dawidem Kubackim, Maciejem Kotem i Stefanem Hulą dorzucił pierwszy w historii krążek w zawodach drużynowych.

Ostatnie igrzyska naszej mistrzyni

numer 1960 - 24.02.2018
Ukoronowaniem imprezy w Pjongczangu i czwartego olimpijskiego występu Justyny Kowalczyk będzie niedzielny bieg na 30 km klasykiem. Polka osiem lat temu w Vancou­ver zdobyła na tym dystansie złoty medal. W niedzielnym biegu nasza największa gwiazda biegów narciarskich po raz ostatni wystartuje na igrzyskach olimpijskich. Kowalczyk zapowiedziała bowiem, że do Pekinu w 2022 r. już nie pojedzie.

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

numer 1960 - 24.02.2018
W wielu miejscach Polski powoli rozpoczynają się już uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych z okazji ich narodowego święta, które przypada 1 marca. Od lat w te inicjatywy zaangażowane są środowiska kibicowskie. Każdy, kto się zajmuje tematyką antykomunistycznego podziemia, zdaje sobie sprawę, jaką rolę w przywracaniu pamięci o tych bohaterach odegrali właśnie fani piłkarskich klubów.

Bohaterowie wrócili

numer 1959 - 23.02.2018
Były kwiaty, podziękowania, gratulacje i głośne śpiewy – polscy skoczkowie narciarscy, którzy wywalczyli dwa medale na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, zostali uroczyście powitani na lotnisku w Warszawie. – Czuliśmy wasze wsparcie także po pierwszym, nie do końca udanym konkursie. To pomogło nam się szybko pozbierać – podkreślił mistrz olimpijski Kamil Stoch.