Sport

Forma wielką niewiadomą

numer 1736 - 30.05.2017
Chyba od dekady nie było tak cicho w mediach tuż przed startem w turnieju Wielkiego Szlema o Agnieszce Radwańskiej. Dziś nasza najlepsza tenisistka (numer 10 w rankingu WTA) rozpocznie swój start we French Open. Pierwszą rywalką Polki będzie reprezentantka gospodarzy Fiona Ferro. Z nią Radwańska powinna łatwo sobie poradzić. A co potem?

​Cegiełka na szczytny cel

numer 1735 - 29.05.2017
ZBIÓRKA Trwa zbiórka funduszy na budowę pomników ofiar tragedii smoleńskiej oraz prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Monumenty mają stanąć na Krakowskim Przedmieściu, w miejscu, w którym chwilę po katastrofie spontanicznie gromadziły się tysiące Polaków. Zachęcamy czytelników „Codziennej” do wsparcia akcji.

Tak się robi show

numer 1735 - 29.05.2017
Popek wgniótł w ziemię Hardkorowego Koksa, Pudzian rozprawił się z Tyberiuszem Kowalczykiem, Marcin Różalski szybko znokautował Fernando Rodriguesa, ulubieniec publiczności Łukasz Juras Jurkowski stoczył morderczy bój z Rameau Thierrym Sokoudjou, a Mamed Chalidow, choć wygrał na punkty z Borysem Mańkowskim, usłyszał głośne gwizdy. Działo się!

Pzpn blokuje reformę Ekstraklasy

numer 1734 - 27.05.2017
Reforma ligi, którą chce przeprowadzić Ekstraklasa SA, stanęła pod znakiem zapytania. Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej nie zatwierdził projektu zmian dotyczących likwidacji systemu dzielenia punktów po rundzie zasadniczej sezonu 2017/2018. Teraz władze Ekstraklasy zapraszają PZPN do wspólnej dyskusji nad nowym kształtem ligi.

Nadzieja dla polskich zapasów

numer 1734 - 27.05.2017
Polskie zapasy, które lata świetności mają niestety za sobą, w końcu mogą dostrzec światełko w tunelu. Zgodnie z podpisaną w piątek umową Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych obejmie opieką sponsorską zarówno zawodników profesjonalnych, jak i młodzież uprawiającą tę dyscyplinę.

Wierność

numer 1734 - 27.05.2017
Wierność jest dzisiaj rzeczywistością deficytową. Sprofanowaną przez świat, jak wiele innych wartości. Pozostać wiernym nie jest żadną sztuką, gdy wszystko idzie gładko. Wierności dowodzi się dopiero wtedy, gdy wszystko układa się źle. Cnotą jest pozostać konsekwentnym w postępowaniu oraz przekonaniach w trudnych i niewygodnych okolicznościach.

Przytłumiona radość „Diabłów”

numer 1733 - 26.05.2017
Manchester United wraca do Ligi Mistrzów. Czego piłkarzom José Mourinho nie udało się osiągnąć w Premier League, wywalczyli to w Lidze Europy. „Czerwone Diabły” wygrały w finale 2:0 z Ajaksem Amsterdam i w przyszłym sezonie zagrają w europejskiej elicie. Po wygranej radość piłkarzy była mocno przytłumiona po tym, co stało się dwa dni temu w Manchesterze.

Liga, w której nic jeszcze nie wiadomo

numer 1733 - 26.05.2017
Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. Nie będzie już więc meczów piątkowych i poniedziałkowych. W dwie najbliższe soboty sześć zespołów z grupy spadkowej będzie walczyło o utrzymanie, a w dwie kolejne niedziele między Legią Warszawa, Jagiellonią Białystok, Lechem Poznań i Lechią Gdańsk rozegra się walka o mistrzostwo Polski.

​Jeden mecz od wielkiego finału NBA

numer 1732 - 25.05.2017
KOSZYKÓWKA Wszystko wskazuje na to, że trzeci rok z rzędu kibice najlepszej ligi świata NBA będą się pasjonowali finałem pomiędzy Golden State Warriors a Cleveland Cavaliers. „Wojownicy” już zapewnili sobie wygraną w Konferencji Zachodniej, a „Kawalerzyści” prowadzą na Wschodzie 3–1 z Boston Celtics i brakuje im tylko jednej wygranej, aby awansować do finału.

Z nowym partnerem po medale

numer 1732 - 25.05.2017
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich pozyskał nowego sponsora – firmę Enea. Dzięki temu nasze reprezentacje będą mogły w komfortowych warunkach przygotowywać się do najważniejszych imprez sportowych.
Nasi reprezentanci z logo Enei na koszulkach zaprezentują się już za tydzień w czeskich Račicach, gdzie odbędą się mistrzostwa Europy seniorów.