Świat

Największy naród bez państwa

numer 1835 - 25.09.2017
Dziś w irackim Kurdystanie rozpoczyna się referendum niepodległościowe. Dla Kurdów – największego narodu bez państwa – to historyczne chwile. Kraje regionu grożą interwencją zbrojną w wypadku eskalacji przemocy po głosowaniu.

Niemieccy eurosceptycy rosną w siłę

numer 1835 - 25.09.2017
Kanclerz Niemiec Angela Merkel będzie mogła pochwalić się już czwartym triumfem w niedzielnych wyborach do Bundestagu. Jednak największym wygranym głosowania stała się antyimigrancka i eurosceptyczna Alternatywa dla Niemiec (AfD), która wyrosła na trzecią siłę polityczną w kraju nad Renem.

​Rozpylili kwas w centrum handlowym

numer 1835 - 25.09.2017
WIELKA BRYTANIA W centrum handlowym w Londynie grupa mężczyzn rozpyliła niebezpieczną substancję. Ucierpiało co najmniej sześć osób. Policja zapewnia, że nie był to atak terrorystyczny. Tymczasem podano nowe fakty dotyczące niedawnego zamachu w metrze.

​Drugie trzęsienie ziemi w Meksyku

numer 1835 - 25.09.2017
MEKSYK Liczba ofiar śmiertelnych zeszłotygodniowego trzęsienia ziemi w Meksyku wzrosła do 305 osób. W sobotę znów mocno zatrzęsła się tu ziemia, a w stolicy zakołysały się budynki.

​Zarzuty prokuratorskie dla lewicy

numer 1835 - 25.09.2017
WILNO Litewska prokuratura postawiła w piątek zarzuty o korupcję i handel wpływami dwóm partiom politycznym — Związkowi Liberałów (LRLS) oraz Partii Pracy (DP). W bezprecedensowej sprawie mówi się o łapówkach rzędu dziesiątków tysięcy euro, partiom grozi likwidacja.

​„Skarbnik” Amber Gold przed komisją

numer 1835 - 25.09.2017
AFERA Sejmowa komisja przesłucha dziś teściową Marcina P., założyciela spółki Amber Gold, który rozkręcił jedną z największych afer finansowych w Polsce. Na koncie kobiety pojawiały się potężne kwoty pieniędzy z Amber Gold. Komisja zajmie się również innymi tajemniczymi przelewami dokonanymi przez Marcina P.

Kanclerz Merkel niezagrożona

numer 1834 - 23.09.2017

WYBORY W NIEMCZECH Zdaniem większości ekspertów zwycięstwo w niedzielnych wyborach do Bundestagu Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) kierowanej przez kanclerz Angelę Merkel jest więcej niż prawdopodobne. Wskazują również na mankamenty zakończonej właśnie kampanii wyborczej w Niemczech. 
Ryszard Czarnecki wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego:

Polska i USA zacieśniają militarny sojusz

numer 1834 - 23.09.2017
Przebywający w czwartek z wizytą w USA minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się z szefem Pentagonu gen. Jamesem Mattisem. – Rozmawialiśmy o konieczności wzmocnienia wschodniej flanki NATO dodatkowymi oddziałami amerykańskich żołnierzy. Podjęliśmy również decyzję o utworzeniu specjalnej grupy roboczej synchronizującej działania wojsk Polski i USA – przyznał szef MON-u.

​Kim znów straszy Trumpa

numer 1834 - 23.09.2017

PJONGJANG W specjalnym oświadczeniu skierowanym do prezydenta USA Donalda Trumpa północnokoreański dyktator Kim Dzong Un zapowiedział, że armia KRL-D szykuje „najostrzejszą w dziejach” odpowiedź na potencjalny atak Stanów Zjednoczonych na Koreę Północną. 

Trwa walka o życie dzieci

numer 1833 - 22.09.2017

MEKSYK Prezydent Meksyku Enrique Peña Nieto ogłosił trzydniową żałobę narodową, by uczcić ofiary potężnego trzęsienia ziemi, w którego wyniku w kraju zgineło co najmniej 230 osób.