Świat

Parlament Węgier murem za Polską

numer 1958 - 22.02.2018
Węgierscy parlamentarzyści zdecydowaną większością głosów przyjęli we wtorek rezolucję wzywającą tamtejszy rząd do poparcia Polski w sporze z Brukselą oraz sprzeciwienia się tym działaniom Unii Europejskiej, które mogłyby ograniczyć podstawowe prawa naszego państwa wynikające z członkostwa w UE.

Waszyngton na muszce zagranicznych serwerów

numer 1958 - 22.02.2018
Eksperci przestrzegają przed wzrostem liczby ataków cybernetycznych na Amerykę. – Zagrożenia są poważne i jeszcze się pogorszą, gdyż przestępcy stają się bardziej wyrafinowani, a system, który atakują, coraz bardziej słabnie – wyjaśnia na łamach tygodnika „Washington Examiner” szef Internet Security Alliance Larry Clinton.

​Korea Północna nie wykorzystała szansy

numer 1958 - 22.02.2018
PÓŁWYSEP KOREAŃSKI Na marginesie igrzysk olimpijskich w Pjongczangu miało dojść do spotkania wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a z delegacją Korei Płn. Zostało ono jednak w ostatniej chwili odwołane przez Koreańczyków.

​Rada Gospodarcza SWS na Litwie

numer 1958 - 22.02.2018
STREFA WOLNEGO SŁOWA W piątek 23 lutego przedstawiciele Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa będą mieli okazję się spotkać z Polakami w Wilnie. Wizyta będzie związana z prezentacją akcji „Kapitał Polonii”, czyli promocją współpracy gospodarczej Polaków w kraju i za granicą.

​Agent z Bloku Wschodniego oskarża Jeremy’ego Corbyna

numer 1958 - 22.02.2018
Skandal Nie milkną echa po ubiegłotygodniowych rewelacjach brytyjskiego dziennika „The Sun” o rzekomych związkach lidera brytyjskiej Partii Pracy Jere­my’ego Corbyna z czechosłowacką służbą bezpieczeństwa, z którą miał współpracować w latach 80 XX w.

​Wysokie standardy KE?

numer 1958 - 22.02.2018
UNIA EUROPEJSKA Były szef KE José Manuel Barroso, obejmując posadę w banku Goldman Sachs, zobowiązał się, że nie będzie lobbował w imieniu nowego pracodawcy w KE. Po spotkaniu Barroso z obecnym wiceprzewodniczącym tej instytucji media pytają, czy złamał prawo.

Bundeswehra w rozsypce

numer 1957 - 21.02.2018
Braki w uzbrojeniu i sprzęcie logistycznym oraz częste awarie pojazdów bojowych i samolotów – niemieckie media coraz częściej informują o problemach w Bundeswehrze. Sprawa jest poważna, gdyż w przyszłym roku to właśnie niemiecka armia stanie na czele tzw. szpicy NATO, czyli strategicznych sił szybkiego reagowania.

Sojusz przeciwko Nowemu Jedwabnemu Szlakowi

numer 1957 - 21.02.2018
USA, Australia, Japonia i Indie budują sojusz, który ma m.in. stworzyć alternatywę dla chińskiego Nowego Jedwabnego Szlaku. Głosy niezadowolenia z rosnącej ekspansji Pekinu padają także z ust czołowych polityków Unii Europejskiej.

Wciąż śnią o Wielkiej Albanii

numer 1957 - 21.02.2018
BAŁKANY Władze w Tiranie zostały ostrzeżone przez Komisję Europejską, by nie mieszały się w relacje Belgradu i Prisztiny. Unia Europejska obawia się nasilenia konfliktu serbsko-kosowskiego i wzmocnienia wpływów rosyjskich w tym regionie.

Przełom w dostępie do broni w USA?

numer 1957 - 21.02.2018
WASZYNGTON Biały Dom ogłosił, że Donald Trump popiera zaostrzenie przepisów dotyczących dostępu do broni palnej. Ta zapowiedź – istotny zwrot w dotychczasowej polityce prezydenta – jest spowodowana ogromnym oburzeniem, jakie wywołała niedawna masakra w szkole w Parkland, w której zginęło 17 osób.