Świat

Sachalin sterroryzowany

Numer 51 - 08.11.2011
Największej rosyjskiej wyspie nad Oceanem Spokojnym zagrażają głodne niedźwiedzie. Atakują domy mieszkalne w najgęściej zaludnionej południowej części wyspy, głównie jednak zjadają psy pilnujące domów.

Szakal – brat Lenina

Numer 51 - 08.11.2011
W Paryżu rozpoczął się kolejny proces Carlosa-Szakala, najbardziej znanego terrorysty lat 70. i 80. Nowy proces oparty na dowodach m.in. z odtworzonych ścinek akt Stasi ma ujawnić powiązania wczesnego terroryzmu ze służbami specjalnymi byłego bloku sowieckiego.

MOWA DO CHIŃSKIEGO LUDU

Numer 49 - 05.11.2011
Wszystko wokół nas się rozluźniło, w Niemczech, we Włoszech, w Hiszpanii, i jest fajnie, tak jak chcieli tego czciciele poprawności politycznej i tolerancji. I coraz częściej decydują o tym decydenci naszych myśli, poglądów i czynów.

Cybernetyczni gangsterzy okradają Zachód

Numer 49 - 05.11.2011
Chiny i Rosja okradają Amerykę z drogocennej wiedzy. Chodzi o dziesiątki miliardów dolarów. Służby specjalne i firmy z Pekinu oraz z Moskwy używają w tym celu hakerów. Po raz pierwszy tak otwarcie mówi o tym amerykański wywiad.

Kobiety jak lalki

Numer 49 - 05.11.2011
W rosyjskim miasteczku Niżni Nowogród ujęto nekrofila. 45-latek trzymał w domu blisko 30 ciał kobiet. To było jego „hobby”. Makabrycznego odkrycia dokonali rodzice mężczyzny, którzy wpadli do niego z wizytą. Rosjanin wykopywał zwłoki młodych kobiet z grobów i zabierał do swojego mieszkania. Robił zmarłym makijaż i przebierał je, po czym ustawiał w pokoju jak manekiny wystawowe.

NIE dla legalizacji homoseksualizmu

Numer 49 - 05.11.2011
W zeszłym miesiącu premier Wielkiej Brytanii Dawid Cameron zagroził krajom afrykańskim obcięciem pomocy humanitarnej, jeżeli nie złagodzą podejścia do homoseksualistów. Szantaż się nie udał. Afryka woli żyć biedniej, ale po swojemu.

„Krok” zbiera krwawe żniwa

Numer 49 - 05.11.2011
Na północy Francji w ciągu ostatnich dni doszło do serii tajemniczych zgonów wśród młodych ludzi. Przedstawiciele francuskiej służby zdrowia obawiają się, że wszyscy padli ofiarą pochodzącego z Rosji syntetycznego narkotyku „krokodyl”.

Jedna żona dla kilku braci

Numer 49 - 05.11.2011
Brak kobiet w Indiach w wyniku aborcji milionów dziewczynek spowodował, że częstą praktyką zaczyna być dzielenie się żoną z braćmi. W Chinach po dokonaniu 400 mln zabiegów brakuje siły roboczej. W północnych Indiach na pięciu chłopców przypadają cztery urodzenia dziewczynek. Rozpowszechnienie badań płci w łonie matki w latach 80.

RATOWANIA EURO

Numer 49 - 05.11.2011
Coraz więcej polityków CSU i liberalnej FDP, partii, które wraz z chadecką CDU tworzą koalicję rządową w Niemczech, domaga się bezpośredniego udziału obywateli w decyzjach dotyczących Unii Europejskiej. Ich zdaniem Niemcy powinni mieć prawo do głosu w sprawie pakietu ratunkowego dla Grecji, bo to oni za niego zapłacą.

Czołgi miażdżą opozycję

Numer 50 - 07.11.2011
Mimo przyjęcia planu rozwiązania kryzysu Ligi Arabskiej, reżim Bashara al-Assada strzela do demonstrantów. Od piątku zginęło już 30 osób. Jak pokazała telewizja CNN, czołgi ostrzeliwały bloki mieszkalne w oblężonej dzielnicy miasta Hims. W innych miastach do ludzi wychodzących z meczetów strzelało wojsko i policja.