Świat

Zero tolerancji dla terrorystów

numer 1982 - 22.03.2018
WASZYNGTON Po krótkiej wizycie w Wielkiej Brytanii następca tronu Arabii Saudyjskiej Muhammed ibn Salman został podjęty przez prezydenta USA Donalda Trumpa w Białym Domu. Trump docenił saudyjskie inwestycje w USA i walkę arabskiego partnera z finansowaniem terroryzmu.

​Zamachowiec podłożył piątą bombę

numer 1982 - 22.03.2018

SAN ANTONIO Nieznany sprawca ponownie nadał za pośrednictwem firmy kurierskiej pakunek zawierający bombę. Tym razem paczka wypełniona gwoździami nie dotarła do odbiorcy i eksplodowała w magazynie.

Dyplomacja dla dobra Europy

numer 1981 - 21.03.2018
Jest wielu politycznych graczy, którzy chcieliby podzielić Europę. Jako stabilne rządy Warszawy i Berlina musimy zrobić wszystko, by nikt nie podzielił Europy: ani od wewnątrz, ani od zewnątrz – powiedział prezydencki minister prof. Krzysztof Szczerski, komentując wizytę kanclerz Angeli Merkel w Warszawie.

Sawczenko podejrzana o planowanie zamachu

numer 1981 - 21.03.2018
KIJÓW Dziś komitet regulaminowy Rady Najwyższej Ukrainy w obecności prokuratora generalnego Jurija Łucenki rozpatrzy wniosek dotyczący pozbawienia immunitetu deputowanej Nadii Sawczenko. Jak zapowiedziała deputowana z Bloku Petra Poroszenki Iryna Łucenko jej frakcja będzie głosowała za pozbawieniem immunitetu i za zgodą na aresztowanie byłej nawigatorki.

Tomasz Sakiewicz z wizytą w Niemczech

numer 1981 - 21.03.2018
POLONIA Dziś o godz. 19 w Essen odbędzie się spot­kanie autorskie redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza oraz recital barda pieśni patriotycznych Pawła Piekarczyka. Wydarzenie w sali przy kościele św. Klemensa zostało zorganizowane we współpracy Klubu „GP” w Essen z grupą Polacy w Essen.

Upadek autorytetów rozkłada Wielką Brytanię

numer 1981 - 21.03.2018
Załamały się brytyjski system edukacji i instytucja rodziny, które utraciły swoje autorytety. Jednocześnie zanikł autorytet religii, która była fundamentem niemal wszystkich pozostałych. Tak przez 50 lat przyglądałem się, jak wszystko w moim kraju się rozpada.

Strategiczne partnerstwo

numer 1980 - 20.03.2018
Podczas poniedziałkowej wizyty w Warszawie kanclerz Niemiec Angela Merkel spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą oraz premierem Mateuszem Morawieckim. – To nie jest tylko symbolika i gest, lecz także rozeznanie niemieckiego rządu, który dostrzega, że Polska jest ważnym unijnym graczem – mówi dr Agnieszka Łada z Instytutu Spraw Publicznych (ISP).

Intronizacja „cara” Putina po raz czwarty

numer 1980 - 20.03.2018
ROSJA W niedzielę wybory prezydenckie po raz czwarty wygrał Władimir Putin, uzyskując ok. 76 proc. głosów przy frekwencji 67 proc. Mimo że wynik wyborów był znany, zanim do urn wrzucono pierwsze karty, a do startu nie dopuszczono najważniejszego lidera opozycji, podczas głosowania doszło do licznych nieprawidłowości.

​Państwa UE murem za Londynem

numer 1980 - 20.03.2018
WLK. BRYTANIA UE wyraziła bezwarunkową solidarność z Londynem i wezwała Moskwę do odpowiedzi na pytania zadane jej przez Wielką Brytanię w związku z otruciem Siergieja Skripala i jego córki w Salisbury.

Kara za promowanie nielegalnej migracji

numer 1980 - 20.03.2018
SYCYLIA Prokuratorzy zatrzymali kapitana statku, który ratuje tonących nielegalnych imigrantów z Afryki.
Ratownicy wypłynęli daleko poza obszar dozwolony i teraz odpowiedzą za promowanie nielegalnej migracji.