Świat

Dwa lata więzienia za walkę o życie

numer 1654 - 20.02.2017
Zgromadzenie Narodowe Francji przyjęło ustawę, na mocy której obrońcy życia będą karani za działania w internecie. Właściciele witryn internetowych pro-life będą musieli liczyć się z karą dwu lat pozbawienia wolności lub do 30 tys. euro grzywny.


​Rosja powstrzyma samą siebie

numer 1654 - 20.02.2017
KIJÓW Uczestnicy grupy normandzkiej (Ukraina, Francja, Niemcy i Rosja) zobowiązali się do wpłynięcia na strony konfliktu w Donbasie, by od poniedziałku przestrzegany był rozejm. W tym samym czasie Rosja dokonała jednak kolejnej prowokacji, uznając paszporty wydawane przez donbaskich separatystów.


​Lalka-szpieg zdemaskowana

numer 1654 - 20.02.2017
BONN Federalna Agencja Sieci (BNetzA) wprowadziła zakaz sprzedaży lalki My Friend Cayla. – Chodzi o ochronę najmłodszych obywateli. Ich rozmowy mogły być nagrywane – wyjaśniał szef Agencji Jochen Homann.


USA twardo wspierają NATO

numer 1654 - 20.02.2017
Dziś zapewniam Was w imieniu prezydenta Donalda Trumpa: USA twardo wspierają NATO i wypełnią niezłomnie swoje zobowiązania na rzecz Sojuszu Północnoatlantyckiego – powiedział podczas długo wyczekiwanego wystąpienia na forum 53. Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium (MSC) wiceprezydent USA Mike Pence.

Rosja uderza w Litwę i Niemcy wojną hybrydową

numer 1653 - 18.02.2017
Przeciwko żołnierzom niemieckiej Bundeswehry stacjonującym na Litwie w ramach misji wzmocnienia wschodniej flanki NATO prowadzona jest zakrojona na szeroką skalę kampania szkalowania i dezinformacji, sterowana przez hakerów współpracujących z Rosją. Służby NATO ostrzegają, że podobnych akcji ze strony Kremla może być coraz więcej.

Dżihadyści kontynuują krwawą serię zamachów

numer 1653 - 18.02.2017
TERRORYZM W ciągu ostatnich kilku dni w zamachach na terenie Iraku, Pakistanu i Afganistanu zginęło w sumie blisko 150 osób. Odpowiedzialność za ataki ponosi tzw. Państwo Islamskie (IS).

Polska wspiera pokój i stabilizację na Ukrainie

numer 1653 - 18.02.2017
WARSZAWA W piątek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się z delegacją ukraińskich parlamentarzystów. Tematem rozmowy było zacieśnienie współpracy między Warszawą a Kijowem. W sobotę, na marginesie Monachijskiej Konferencji Polityki Bezpieczeństwa, prezydent RP Andrzej Duda spotka się z przywódcą Ukrainy Petrem Poroszenką.

Waszyngton nie złagodzi tonu wobec Kremla

numer 1653 - 18.02.2017
Stany Zjednoczone są gotowe do współpracy z Rosją, jednak Kreml musi się wywiązać ze swoich zobowiązań dotyczących ustabilizowania sytuacji na Ukrainie – powiedział amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson po spotkaniu z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem na marginesie szczytu grupy państw G20 w niemieckim Bonn.

Senat USA zaostrzy prawo paszportowe

numer 1653 - 18.02.2017
WASZYNGTON Republikański senator Ted Cruz przedstawił projekt ustawy zezwalającej władzom USA na odbieranie obywatelstwa osobom podejrzanym o przynależność do organizacji terrorystycznych i wspierających idee ekstremistyczne.

NATO włączy się w wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej

numer 1652 - 17.02.2017
Obecnie tylko pięć państw NATO, w tym USA i Polska, przeznacza na obronność minimum 2 proc. swojego PKB – stwierdził nowy szef Pentagonu gen. James Mattis podczas dwudniowego posiedzenia ministrów obrony państw NATO w Brukseli. Przebywający na szczycie szef polskiego MON‑u Antoni Macierewicz poinformował, że Sojusz włączy się w wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej.