Świat

Imigranci doprowadzili do śmierci polskiego kierowcy

numer 1754 - 21.06.2017
W nocy z wtorku na środę na autostradzie w okolicach francuskiego miasta Calais, znanego z dzikich obozowisk, w których do niedawna przebywało kilkadziesiąt tysięcy nielegalnych imigrantów, zginął polski kierowca furgonetki. Do tragicznego w skutkach wypadku doprowadziła blokada, którą imigranci ustawili na środku drogi.

​Emmanuel Macron z absolutną władzą

numer 1753 - 20.06.2017
FRANCJA Partia prezydenta Francji La République en marche (LREM) odniosła zwycięstwo w drugiej turze wyborów parlamentarnych. Ruch Emmanuela Macrona zdobył 308 mandatów w Zgromadzeniu Narodowym (ZN) liczącym 577 posłów.


​Brytyjczycy chcą twardego brexitu

numer 1753 - 20.06.2017
WLK. BRYTANIA Demokratyczna Partia Unionistyczna (DUP), północnoirlandzki potencjalny koalicjant Partii Konserwatywnej w nowym rządzie, poprze tzw. hard brexit. Tym samym wzmocni to pozycję Theresy May w negocjacjach z Brukselą ws. brexitu, które oficjalnie rozpoczęły się wczoraj.


Komuniści mniej groźni niż islamiści

numer 1753 - 20.06.2017

TERRORYZM Rząd Filipin oświadczył, że zamierza wstrzymać wszelkie zbrojnie operacje wymierzone w komunistyczną partyzantkę, z którą walczy od kilkudziesięciu lat. Powodem tej decyzji jest rosnące w siłę tzw. Państwo Islamskie (IS).


Furgonetką wjechał w muzułmanów

numer 1753 - 20.06.2017
W niedzielę około północy w pobliżu meczetu w Finsbury Park w północno-wschodnim Londynie kierujący samochodem dostawczym mężczyzna wjechał w tłum muzułmanów, którzy wracali do domu po zakończeniu wieczornej modlitwy w pobliskim meczecie. Jeden z potrąconych zmarł na miejscu, a ośmiu rannych trafiło do szpitala.


​Trwa dogaszanie śmiercionośnych płomieni

numer 1753 - 20.06.2017
PEDRÓGÃO GRANDE Chociaż pożar, który przez weekend spustoszył środkową Portugalię i zabił 62 osoby, wciąż dogasa, śledczy ustalili już wstępną przyczynę tragicznego zdarzenia.


Hollywoodzka rodzina na służbie Kremla

numer 1753 - 20.06.2017
Wczoraj w Rosji odbyła się premiera czteroodcinkowego serialu „The Putin Interviews”, autorstwa słynnego amerykańskiego reżysera, trzykrotnego zdobywcy Oscarów Olivera Stone’a. Przy tej okazji amerykańskie media przypomniały, że syn gwiazdy Hollywood od lat pracuje w telewizji RT, uważanej za tubę propagandową Kremla.


Koniec maratonu wyborczego nad Sekwaną

numer 1752 - 19.06.2017
Wczoraj odbyła się we Francji druga tura wyborów parlamentarnych. Już przed ogłoszeniem oficjalnych wyników wiadomo było, że większość w Zgromadzeniu Narodowym – niższej izbie francuskiego parlamentu – zdobędzie partia En Marche! prezydenta Emmanuela Macrona.

​Więcej ofiar pożaru w Londynie

numer 1752 - 19.06.2017

WIELKA BRYTANIA 58 osób zostało uznanych za zmarłe po pożarze wieżowca Grenfell Tower, do którego doszło w nocy z wtorku na środę. Policja zastrzega, że oficjalna liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć.


Orędownik zjednoczonej Europy

numer 1752 - 19.06.2017
W weekend najważniejsi światowi przywódcy w specjalnych depeszach kondolencyjnych do władz w Berlinie wspominali zmarłego w piątek w wieku 87 lat byłego kanclerza Niemiec Helmuta Kohla. – Był nie tylko ojcem zjednoczenia Niemiec, lecz także popularyzatorem Europy i stosunków transatlantyckich – przyznał prezydent USA Donald Trump.