Świat

75 proc. podatku dla najbogatszych

Numer 145 - 29.02.2012
Kandydat socjalistów (PS) na prezydenta Francji François Hollande zapowiedział, że jeśli wygra wybory, opodatkuje dochody najbogatszych Francuzów 75-proc. stawką.

Moskwa traci sojusznika

Numer 145 - 29.02.2012
Nowy prezydent Kirgizji Ałmazbek Atambajew, do niedawna uważany przez Kreml za największego sprzymierzeńca, zaskoczył rosyjskie władze. Oświadczył, że jego państwo nie jest zainteresowane dalszym funkcjonowaniem rosyjskiej bazy wojsk lotniczych położonej 20 km od Biszkeku, stolicy Kirgizji.

Afryka bez sieci

Numer 145 - 29.02.2012
KENIA NIEFORTUNNE ZAKOTWICZENIE STATKU W PORCIE MORSKIM KENIJSKIEGO MIASTA MOMBASA, NA WYBRZEŻU OCEANU INDYJSKIEGO, ZAKŁÓCIŁO POŁĄCZENIA INTERNETOWE W KILKU KRAJACH AFRYKI WSCHODNIEJ. Statek musiał zacumować w jednym z najbardziej ruchliwych portów morskich Afryki.

Uliczna zbiórka w Tarnopolu

Numer 145 - 29.02.2012
ORGANIZACJA „SOKÓŁ” PRZEPROWADZIŁA NA ULICACH TARNOPOLA ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY W CELU ZESŁANIA PREZYDENTA WIKTORA JANUKOWYCZA NA SYBERIĘ. Akcję przeprowadzono w dru­gą rocznicę rozpoczęcia jego rządów jako głowy państwa. Pieniądze zebrano od rozbawionych przechodniów. Ukraińcy mają dość wiecznych pomyłek prezydenta i marnej znajomości ukraińskiego.

Rośnie niemiecko-rosyjskie imperium gazowe

Numer 144 - 28.02.2012
Konsorcjum Nord Stream sprawdza możliwość rozbudowy Gazociągu Północnego o dwie dodatkowe nitki, tak aby Rosję z Niemcami bezpośrednio połączyły cztery, a nie jak obecnie dwie nitki przesyłowe. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Gróbarczyk nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia ze stopniowym odcinaniem Polski i państw bałtyckich od unijnego systemu gazowego.

Bez interwencji

Numer 144 - 28.02.2012
Reżim Baszara al-Asada mimo międzynarodowej krytyki i nowych sankcji UE kontynuuje oblężenie Homs i atakuje miasta przy granicy z Turcją. Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton zaprzecza, że w Syrii miałoby dojść do powtórzenia scenariusza libijskiego.

Przedwyborczy zamach

Numer 144 - 28.02.2012
Ukraina W Odessie aresztowano cztery osoby, które chciały dokonać zamachu na rosyjskiego premiera Władimira Putina. Do zamachu miało dojść tuż po rosyjskich wyborach prezydenckich 4 marca. Ale zamachowców aresztowano jeszcze na początku stycznia.

Złoto wraca do domu

Numer 144 - 28.02.2012
17 ton złotych i srebrnych monet stanowiących własność hiszpańskich królów przetransportowano z Tampy na Florydzie do Madrytu. Wartość XIX-wiecznego skarbu szacuje się na 500 mln dol. W jego skład wchodzi 595 tys. monet, które znajdowały się na pokładzie hiszpańskiej fregaty „Nuestra Señora de las Mercedes”.

Tajna operacja w Iranie

Numer 144 - 28.02.2012
Portal WikiLeaks ujawnił korespondencję e-mailową, którą hakerzy z grupy Anonymous wykradli z komputerów amerykańskiej agencji wywiadowczej Stratfor. Izraelski dziennik „Haarec” opublikował analizę tych fragmentów, które odnoszą się do irańskiego programu atomowego i izraelskich działań sabotażowych.

Książę Palmy przed sądem

Numer 144 - 28.02.2012
Zięć króla, książę Inaki Urdangarin, składał w sobotę i niedzielę zeznania w sądzie na Majorce w związku z oskarżeniami o korupcję. Mężowi młodszej córki Juana Carlosa zarzuca się defraudację funduszy publicznych i oszustwa podatkowe.