Kluby uczczą 100-lecie odzyskania niepodległości

numer 2175 - 09.11.2018Polska

ŚWIĘTO Kluby „Gazety Polskiej” spotkają się w Warszawie, aby wziąć udział w marszu o charakterze państwowym organizowanym przez rząd, a którego patronem jest prezydent Andrzej Duda. Kluby spotykają się w niedzielę 11 listopada o godz. 13 w okolicach pomnika Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej na pl. Stanisława Małachowskiego przy ul. Królewskiej.

Kluby „Gazety Polskiej” wezmą udział w uroczystościach państwowych, które odbędą się w niedzielę. Gorąco zachęcamy wszystkich klubowiczów do przybywania na marsz. Kluby tworzą również straż, która miałaby wyłapywać prowokatorów i zabezpieczać uczestników manifestacji przed prowokacjami. Wszyscy, którzy chcieliby pomóc, proszeni są o kontakt z Robertem Rogalą z Klubu Warszawa-Bielany (nr tel. 600 586 351). Ważne jest, żeby być na miejscu punktualnie. Założenie jest bowiem takie, że kluby „Gazety Polskiej” pójdą jedną grupą, tuż za żołnierzami, którzy po oficjalnych uroczystościach udadzą się w kierunku ronda Romana Dmowskiego.

Zachęcamy wszystkich do przyjazdu do Warszawy. Tych, którzy obawiają się, że nie kupią biletów na pociąg, uspokajamy. PKP Intercity przygotowuje dla wszystkich dodatkowe wagony, tak aby chętni mogli się dostać do stolicy i godnie świętować rocznicę. Gdyby pojawiły się problemy organizacyjne, prosimy o kontakt z redakcją lub przedstawicielami centrali klubów „Gazety Polskiej”. Na pewno na uroczystościach w Warszawie nie zabraknie przedstawicieli redakcji i redaktora naczelnego „GP” Tomasza Sakiewicza. Bardzo prosimy również o śledzenie wszystkich możliwych informacji w mediach Strefy Wolnego Słowa, szczególnie najszybszego portalu w Polsce – Niezależna.pl.

To na jego stronach będziemy podawali wszystkie potrzebne informacje dotyczące transparentów, wydarzeń i miejsc zbiórek. Prosimy również o organizowanie się, przesyłanie informacji SMS-ami dalej i mobilizowanie znajomych.

Nadzwyczajny tryb organizacyjny wynika z decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, która postanowiła zabronić przejścia tradycyjnego Marszu Niepodległości. „Marsz będzie miał charakter uroczystości państwowych. Szybka decyzja prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, że organizacją marszu zajmie się rząd, a prezydent Andrzej Duda obejmie wydarzenie patronatem narodowym, zmobilizowała Polaków, którzy będą chcieli pokazać wszystkim zaprzańcom, jak rozumieją patriotyzm i miłość do ojczyzny” – napisali w oświadczeniu członkowie klubów „Gazety Polskiej”.

 Autor: Jacek Liziniewicz