Koalicja w województwie to świadectwo dojrzałości politycznej

Polityka Nowi wicemarszałkowie z PiS

numer 2185 - 22.11.2018

W województwie dolnośląskim Prawo i Sprawiedliwość zdobyło największą liczbę mandatów i wspólnie z Bezpartyjnymi Samorządowcami będzie rządziło w regionie. Według umowy koalicyjnej Prawo i Sprawiedliwość wskazało dwóch wicemarszałków. Zostali nimi: Marcin Krzyżanowski oraz Marcin Gwóźdź.Skład Zarządu Województwa Dolnośląskiego uzupełnili przedstawiciele Bezpartyjnych Samorządowców: Tymoteusz Myrda i Michał Bobowiec. Marszałkiem województwa pozostał Cezary Przybylski.

Zdaniem wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Bezpartyjnymi Samorządowcami to dobre rozwiązanie dla Dolnego Śląska. To też świadectwo dojrzałości politycznej i odpowiedzialności za województwo. Uważa on, że obecny zarząd cieszy się znacznym poparciem w sejmiku, co dobrze wróży realizacji działań dla regionu.

– Obecność polityków Prawa i Sprawiedliwości w zarządzie i podjęcie odpowiedzialności za politykę społeczną i środowisko będzie doskonałym wzmocnieniem działań rządu Prawa i Sprawiedliwości w tych dwóch obszarach. To jednocześnie wielkie wyzwanie, które zamierzam podjąć – mówi Marcin Krzyżanowski.

Nowy wicemarszałek Marcin Krzyżanowski to doświadczony samorządowiec. Wcześniej był radnym Wrocławiazawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->