fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Polityczny szach-mat

POLITYKA \ Krajewski: Opozycja nie ma w tej chwili innego wyjścia, jak podpiąć się pod Piątkę Kaczyńskiego

numer 2277 - 14.03.2019Polska

Z badania panelu badawczego Ariadna wynika, że większość Polaków popiera propozycje programowe tzw. Piątki Kaczyńskiego. Co ciekawe, do zwolenników nowego programu należy także znaczny procent sympatyków Platformy Obywatelskiej.

Program Piątka Kaczyńskiego zakłada: wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, trzynastkę dla emerytów, obniżenie kosztów pracy, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych w małych miastach i na wsiach.

Panel badawczy Ariadna na początku marca przeprowadził badanie na ogólnopolskiej próbie wyborców. Okazało się, że 92 proc. respondentów deklarujących poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości jest zwolennikami Piątki Kaczyńskiego. 48 proc. ankietowanych, którzy sympatyzują z Platformą Obywatelską, również popiera te propozycje. – Myślę, że jest to tak świetny projekt dla Polaków, że opozycja, nawet ta totalna, nie ma możliwości dyskredytować tego typu przedsięwzięcia. Sądzę, że był to tzw. szach-mat – powiedział nam Wiesław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. – Jako Polak, jako ojciec, jako dziadek, uważam, że Piątka Kaczyńskiego wzbudza wielki szacunek. Nie tylko w zakresie obszaru polityki społecznej, lecz także w obszarze szeroko rozumianego rozwoju gospodarczego. Myślę, że opozycja nie ma w tej chwili innego wyjścia. Na pewno dystansowanie się od tego typu świetnych rozwiązań byłoby błędem. Sądzę, że to przemyśleli i z punktu widzenia taktyki politycznej nie pozostaje im nic innego jak podpiąć się pod ten program – dodał politykzawartość zablokowana

Autor: ADRIAN SIWEK


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

-->