Coca-Cola zainwestuje w Polsce pół miliarda

numer 2307 - 18.04.2019Gospodarka

RYNEK SPOŻYWCZY Wzrost biznesu Coca-Coli w Polsce jest na tyle duży, że właściciel tej jednej z najpopularniejszych marek na świecie do 2020 r. zamierza zainwestować u nas kolejne ponad 500 mln zł w rozbudowę swoich przedsięwzięć. W zakładzie koncernu w Staniątkach oddano właśnie nowoczesne centrum logistyczne.

Szef Coca-Cola na Polskę Jaak Mikkel poinformował, że tylko w latach 2012–2016 wartość inwestycji koncernu w Polsce wyniosła 435 mln zł. Ale to nie koniec nowych projektów firmy. Dla producenta napojów stajemy się coraz ważniejszym rynkiem.

– Przed nami ambitne plany rozwoju naszego biznesu, ponieważ Polska staje się dzisiaj jeszcze ważniejszym rynkiem. To właśnie tutaj obserwowany jest największy wzrost. Dlatego nasza najbliższa przyszłość to kolejne inwestycje – powiedział prezes Coca-Cola HBC Polska podczas uroczystości oddania do użytku rozbudowanego centrum logistycznego w zakładzie w Staniątkach k. Niepołomic w województwie małopolskim.

Dyrektor zakładu Krzysztof Put poinformował, że uruchomione centrum logistyczne dysponuje powierzchnią 4,7 tys. mkw., co pozwoli na dodatkowe magazynowanie 4,6 tys. palet. Wartość projektu wyniosła 12 mln zł. Coca-Cola planuje kolejne inwestycje, warte setki milionów złotych, również w zakładzie w Staniątkach. Szczegóły tego przedsięwzięcia mają być przedstawione wkrótce.

Obecnie Coca-Cola ma w Polsce trzy zakłady produkcyjne – oprócz małopolskiego największy w Radzyminie niedaleko Warszawy oraz rozlewnię wody w Tyliczu k. Krynicy-Zdroju. W tych fabrykach oraz 12 centrach dystrybucji na terenie całego kraju firma zatrudnia blisko 2 tys. osób.

 
Autor: Paweł Woźniak

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama