​Parafialne igrzyska w stolicy

numer 2370 - 05.07.2019

1,5 tys. osób z Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Niemiec i Polski weźmie udział w tygodniowej 31. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży, która w dniach 7–13 lipca odbędzie się w Warszawie.

31. parafiada rozpocznie się mszą św. o godz. 16 w sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach – poinformował rzecznik prasowy parafiady o. Jacek Wolan. Mszę inauguracyjną odprawi nowo wybrany przełożony polskich pijarów o. Mateusz Pindelski. Po ceremonii otwarcia i zapaleniu parafiadowego znicza organizatorzy zapraszają na Forty Siekierkowskie na festyn i okolicznościowy koncert.

Parafiada po raz kolejny odbędzie się na obiektach dwóch warszawskich uczelni – Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie na tydzień powstanie miasteczko parafiadowe, oraz Akademii Wychowania Fizycznego, w której odbędą się zawody lekkoatletyczne. Uczestnicy wystartują w 13 dyscyplinach i 16 konkurencjach, m.in. lekkoatletyce, pływaniu, turniejach piłki nożnej, koszykowej i siatkowejzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama