120 mln zł na wi-fi w gminach

​Cyfryzacja \ Minister zapowiedział uruchomienie programu Internet dla Każdego

numer 2405 - 16.08.2019Gospodarka

Dzięki rządowemu programowi Internet dla Każdego w gminnych parkach, na skwerach, dworcach, w domach kultury i bibliotekach powstaną tzw. hotspoty, czyli punkty z bezpłatnym wi-fi. – Gminy otrzymają na ten cel 120 mln zł – zapowiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Obecnie tylko 405 gmin w naszym kraju ma hotspoty, czyli punkty z bezpłatnym wi-fi, ale dzięki temu konkursowi chcemy to zmienić – powiedział na konferencji Zagórski. Dlatego jego resort uruchamia program Internet dla Każdego, którego celem jest zwiększenie dostępności do szerokopasmowego internetu. Minister liczy, że na terenie naszego kraju pojawi 19 tys. nowych punktów z bezpłatnym dostępem do sieci.

Inicjatywa resortu cyfryzacji jest skierowana do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z całej Polski, bo to przede wszystkim tam brakuje ogólnodostępnej sieci. Zagórski poinformował, że nabór wniosków rusza 7 września i potrwa do 30 czerwca przyszłego roku. Dzięki konkursowi każda z gmin zostanie wyposażona w przynajmniej 10 punktów z wi-fi o prędkości na poziomie 30 Mb/szawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama