Zbadają powietrze, grunt i wodę

​REGION Pieniądze dla Inspekcji Ochrony Środowiska

numer 2450 - 05.10.2019

WFOŚiGW we Wrocławiu wsparł w latach 2000–2019 działalność Inspekcji Ochrony Środowiska na Dolnym Śląsku kwotą ponad 49,5 mln zł. Pozwoli to na badania smogu i stanu środowiska Dolnego Śląska w najnowocześniejszym w Polsce laboratorium.

Troską rządu jest zapewnienie takiego funkcjonowania Inspekcji Ochrony Środowiska, aby służby inspekcyjne były jak najlepiej wyposażone, sprawne, operatywne w działaniu i reagowaniu na wszelkie zagrożenia w naszym otoczeniu, tak aby inspekcja jako strażnik przepisów ochrony środowiska działała jak najlepiej – mówił na wstępie spotkania z przedstawicielami mediów Marek Surmacz, zastępca głównego inspektora ochrony środowiska.

Milionowe dotacje na działania IOŚ z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przeznaczone są m.in. na zakup poborników pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5, badania stanu środowiska, wyposażenie laboratorium, wozy terenowe oraz budowę nowej siedziby we Wrocławiu (Głównego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska)zawartość zablokowana

Autor: Janusz Gajdamowicz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama