​Coraz więcej polskich firm inwestuje w e-auta

numer 2483 - 15.11.2019Gospodarka

ELEKTROMOBILNOŚĆ Rozwój rynku pojazdów zero- i niskoemisyjnych w Polsce napędzają przede wszystkim firmy, które coraz częściej inwestują w napędy alternatywne czy infrastrukturę ładowania – wynika z Barometru Flotowego opublikowanego przez Arval Service Lease Polska.

Według Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, pod koniec sierpnia br. po polskich drogach poruszało się ponad 7 tys. samochodów z napędem elektrycznym.

Dwie trzecie z nich stanowiły pojazdy w pełni elektryczne, a pozostałą część hybrydy typu plug-in. To, że tych e-aut jest jeszcze stosunkowo niewiele, wynika z ich cen, które utrzymują się na wysokim poziomie. Dlatego zdaniem ekspertów konieczne jest szybkie wdrożenie zapowiedzianego systemu subsydiów ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

Na razie rozwój rynku aut elektrycznych to głównie zasługa dużych przedsiębiorstw, dysponujących własnymi flotami pojazdów. Potwierdzają to wyniki badania przeprowadzonego przez niezależny instytut badawczy Arval Mobility Observatory w kilkunastu państwach Unii Europejskiej oraz w Turcji. Według badania 19 proczawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama