Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​W walce z totalitarną władzą komunistyczną

Dodano: 14/12/2019 - numer 2508 - 14.12.2019
Ks. Franciszek Głód to bardzo dobry przykład na to, jak polski Kościół pomagał nie tylko represjonowanym w stanie wojennym, ale i całemu narodowi. Gdy nadszedł mroczny czas stanu wojennego, kapłani, zakonnicy i siostry zakonne nie pozostali wobec nowej trudnej sytuacji obojętni. Mimo że ich także, a może przede wszystkim, spotykały szykany i prześladowania, starali się pomóc wiernym w walce z totalitarną władzą komunistyczną, która wyprowadziła czołgi na ulice przeciwko własnemu narodowi. Na wrocławskim podwórku nie brakowało kapłanów, którzy wspierali działaczy i członków Solidarności. Jednym z nich był ks. Franciszek Głód, wówczas proboszcz parafii pw. św. Elżbiety przy ul. Grabiszyńskiej. Jego kościół położony był blisko wrocławskiej
     

16%
pozostało do przeczytania: 84%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze